Poster Harta Middle Earth

Poster Harta Middle Earth

750 L

Vetëm 1 stok

Harta Middle Earth Lord of the Rings – Toka e mesme e paraqitur në një poster me përmasa 51×35.5 cm. Dekor i përshtatshëm për ambjente të ndryshme si zyra, bar, shtëpi etj.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Lord of the Rings”

Informacion shtesë

Përmasa 510 × 355 mm

Harta përfundimtare dhe ikonike e Tokës së Mesme u botua në The Lord of the Rings. Dhuratë e vecantë por edhe dekoruese për ambjentin tuaj. The Giftery ju jep mundësinë ta blini si një produkt i vetëm ose në set.

Zoti i unazave është një roman epike me fantazi të lartë shkruar nga J.R.R. Tolkien, e cila më vonë u përshtat si një trilogji. Historia filloi si një vazhdim i librit të mëparshëm fantazi të Tolkien, Hobbit, dhe shpejt u zhvillua në një histori shumë më të madhe.

Ngjarjet në The Lord of the Rings janë vendosur në atë që autori konceptoi të ishin tokat e Tokës së vërtetë, të banuara nga njerëzimi, por të vendosura në një të kaluar imagjinare, përpara historisë sonë, por pas rënies së versionit të tij të Atlantidës, të cilën ai e quajti Númenor. Tolkien i dha këtij mjedisi një emër modern anglez, Middle-earth, një përkthim i Middangeard-it të vjetër anglez.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Poster Harta Middle Earth”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0