Products

Po shfaqen krejt 32 përfundimet

Naruto është një manga e shkruar dhe ilustruar nga Masashi Kishimoto dhe e botuar nga tetori 1999 deri në nëntor 2014 në revistën Weekly Shōnen Jump të Shūeisha, për një total prej 15 vitesh serializim. 700 kapitujt u mblodhën në 72 vëllime tankōbon nën etiketën Jump Comics; manga është përkthyer dhe botuar në disa gjuhë, duke përfshirë në anglisht nga Viz Media, në italisht nga Planet Manga, në frëngjisht nga Kana, në gjermanisht nga Banzai! dhe në spanjisht nga Glénat. Komploti ndjek aventurat dhe vicissitudes e të riut Naruto Uzumaki, i cili, duke filluar nga një ninxha i paaftë dhe duke u bërë më i fortë dhe duke u bërë më i fortë, përpiqet të ndryshojë botën e tij, duke ndjekur ëndrrën për t’u bërë një hokage. Naruto Uzumaki është një ninxha dymbëdhjetë vjeçar nga fshati gjethe me ëndrrën për t’u bërë një hokage, ninxha më i rëndësishëm në fshat. Naruto ka kaluar fëmijërinë e tij në margjinalizim dhe, gjatë një përplasje me Mizuki, një ninxha tradhtar, ai vjen për të zbuluar arsyen: brenda tij është vulosur Fox Nine-Tailed, një nga nëntë cercoteri, demonët gjigantë të mbinatyrshëm. Pasi mundi Mizuki, Naruto u promovua në akademinë e ninxhave dhe është integruar në grupin shtatë të përbërë, përveç tij, nga Sasuke Uchiha, Sakura Haruno dhe mjeshtri Kakashi Hatake. Pas disa aventurave, Sasuke vendos të largohet nga fshati për t’u stërvitur me Orochimaru dhe të fitojë fuqinë e nevojshme për të vrarë vëllain e tij Itachi me qëllim të hakimit të klanit të tij, të cilën ai me sa duket e shfarosi pa një motiv të qartë.

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0