Stikera Studio Ghibli Anime

Stikera Studio Ghibli Anime

500 L

Ka stok

25 stikera të ndryshëm me perzonazhe nga Studio Ghibli.

Studio Ghibli është një studio japoneze e filmit të animuar e themeluar në 1985 në Tokio nga Hayao Miyazaki, Isao Takahata, Toshio Suzuki dhe Yasuyoshi Tokuma.

Informacion shtesë

Studio Ghibli është një studio japoneze e filmit të animuar e themeluar në 1985 në Tokio nga Hayao Miyazaki, Isao Takahata, Toshio Suzuki dhe Yasuyoshi Tokuma. Filmat e realizuar janë ndër më të shikuarit në historinë japoneze dhe janë vlerësuar nga kritika japoneze dhe perëndimore, deri në atë pikë sa kritiku Roger Ebert e ka renditur My Neighbor Totoro dhe Kiki – Home Delivery ndër filmat më të mirë për fëmijë që nuk janë realizuar kurrë, dhe Janet Maslin e Neë York Times e quajti Princeshën Mononoke një moment historik në filmin e animuar.

Personazhet e preferuar nga filmat e realizuara tani keni mundësi ti bëni tuajat në formën e stikerave. 25 copë stikera me perzonazhe nga Studio Ghibli. Ngjitëse të cilat mund ti përdorni në shumë mënyra dhe në vende të ndryshme. Ghibli Stickers mund të jenë një ide shumë e mirë si dhuratë për mikun tuaj që i pëlqen shumë ato. Stikera Ghibli mund të jenë edhe të preferuarat tuaja kështu që mund ti blini edhe për përdorim vetjak.

Vëmendje të gjithë të dashuruarve të Ghibli, tani mund të bombardoni gjithçka me personazhet tuaja të preferuara të Studio Ghibli! Përfshin ngjitëse nga: Castle in the Sky, My Neighbor Totoro, Kiki’s Delivery Service, Princess Mononoke, Spirited Aëay, Howl’s Moving Castle, Ponyo, dhe shumë të tjera! Kombinimet e ngjyrave janë gjithashtu fantastike. Kaq shumë personazhe që do të zbukurojnë laptopin tuaj. Mund ti përdorni si ngjitëse për laptop me Ghibli, ngjitëse për shishe me Ghibli, ngjitëse për bicikletë me Ghibli etj Mundësitë janë të shumta, mjafton vetëm të keni pak fantazi se ku dëshironi ti përdorni.

Emri i studios së animacionit i referohet Ghibli, një erë e nxehtë tipike e shkretëtirës që vjen nga juglindja. Ishte Hayao Miyazaki, entuziast i aviacionit, i cili zgjodhi emrin (në fakt “Ghibli” ishte edhe pseudonimi i Caproni Ca.309, një aeroplan i Regia Aeronautica i konceptuar për të operuar në Afrikën e Veriut me aviacionin kolonial), për të treguar entuziazëm dhe vendosmëri për të krijuar diçka të re dhe sensacionale në botën e animacionit japonez.

Të drejtat për shpërndarjen e filmave të Studio Ghibli mbahen nga disa kompani. Që nga viti 1996, pas një marrëveshjeje me Tokuma Shoten, produktet e studios janë shpërndarë në Shtetet e Bashkuara nga Ëalt Disney Studios Motion Picture (ish Buena Vista International), një kompani në pronësi të Disney. Garancia e marrëveshjes ishte sigurimi i një dublimi cilësor (për shembull ai i Qytetit të magjepsur mbikëqyrej nga John Lasseter, themeluesi i Pixar dhe mik i Miyazaki, ndërsa ai i Hoël’s Moving Castle mbikëqyrej nga Pete Docter) pa ndryshime të dialogëve. nuk pranohet nga studimi.

Me kalimin e viteve, Studio Ghibli është bërë shumë e famshme si në Japoni ashtu edhe në pjesën tjetër të botës: në fakt, nga 21 filma artistikë, 18 kanë në Rotten Tomatoes një vlerësim miratimi nga kritikët e specializuar mbi 80%, ndërsa shumica e tij filmat janë ndër më të shikuarit e Diellit në rritje. Me kalimin e kohës, për më tepër, ajo ka tërhequr një numër të madh adhuruesish drejt saj, duke i bërë filmat e saj, veçanërisht në shtëpi, një fenomen masiv.

Kur të vendosësh këto stikera me Ghibli në objektin tënd të preferuar mos harro të na nisësh foto dhe të ndash opinionet e tua me ne. Gjithashtu është shumë e rëndësishme për ne nëse vendosini revieë/vlerësim në produktin që keni blerë.

Modele të tjera Stikera mund të shikoni këtu. Mund edhe të gjeni animen tuaj të preferuar aty. Gifi ka një shumëllojshmëri stikerash me personazhe të ndryshme. Ka qënë një produkt shumë i pëlqyer nga të gjithë dhe çdo herë mundohemi të sjellim diçka të re sic është në këtë rast edhe ky set me njgitëse Ghibli.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Stikera Studio Ghibli Anime”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0