Mini Kukulla Dc Comics

Mini Kukulla Dc Comics

1,000 L

Kukulla në miniaturë me personazhet kryesor të Dc Comics. Me bazament e cila i jep mundësinë për të qëndruar mbi një sipërfaqe. Dekor që mund ti shtohet koleksionit tuaj të animeve.

Informacion shtesë

Përmasa 150 mm
Materiali

Plastik

Kukullat në miniaturë janë kukulla të vogla, zakonisht të punuara me dorë, të krijuara në ngjashmërinë e një personi. Lloji më i popullarizuar i kukullave në miniaturë është kukulla prej porcelani. Historia e kukullave në miniaturë është e gjatë dhe e larmishme. Ajo mund të gjurmohet në Kinën e lashtë dhe Greqi ku ato përdoreshin si oferta fetare.

Në Evropë, ato bëheshin si shenja për “fat të mirë” për marinarët dhe lojërat e fëmijëve. Në shekullin e 17-të, holandezët filluan t’i bënin ato në porcelan i cili ishte më i lirë se fildishi ose dylli dhe më pas i eksportuan në Angli ku u bënë shumë të njohura si nga fëmijët ashtu edhe nga të rriturit.

Ndërkohë ne mund ti përdorim si një aksesor dekorues i ambjentit tonë. Në ditët e sotme mund të gjejmë një larmishmëri të kukullave mini si nga ana e materialit përbërës ashtu edhe në bazë të personazheve të ndërtuar. Mini Kukullat që duam të ju prezantojmë kësaj radhe te The Giftery janë ato me personazhet e Dc Comics. Personazhe të dashur të cilit do të ishin dhurata ideale për cdo fans. Mundësi për të qëndruar statik mbi një sipërfaqe për shkak të bazamentit që ka.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Mini Kukulla Dc Comics”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0