Sferat e Dragoit 7.6cm

Ofertë!

Sferat e Dragoit 7.6cm

4,000 L20,000 L

Literalisht Sferat e Dragoit. Me shumë mundim dhe me shumë sfida, Gifi arriti të mbledhë të gjitha sferat e dragoit Shenron nga Dragon Ball. Kush është dëshira juaj?

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Dragon Ball”

(1 shqyrtim nga klient)

Informacion shtesë

Përmasa N/A
Materiali

Rezin

Video Reale: Sferat e Dragoit

“Sferat e Dragoit kishin për qëllim të ishin një objekt me magji dhe fuqi të jashtëzakonshme, diçka për t’u nderuar, jo për lehtësinë e metodës së tyre, por për ëndrrën për të mos i përdorur kurrë.”

Sferat e Dragoit janë artifaktet titullare të serisë së Sferave të Dragoit. Ato janë sfera të mëdha kristalore (me madhësi dhe ngjyra të ndryshme) që kanë yje me pesë cepa (që variojnë nga një deri në shtatë, dhe gjithashtu ndryshojnë në madhësi dhe ngjyra, së bashku me të qenit ose të ngurtë ose të sheshtë në pamje) brenda vetes (të ngjashme me artin e qelqit); Individualisht, ata nuk kanë fuqi, por të bashkuar ata kanë aftësinë të thërrasin Dragoin e tyre të Përjetshëm të lidhur që mund të plotësojë një dëshirë.

Sferat e Dragoit vijnë në sete me shtatë me çdo top që shfaq numrin e yjeve që nënkupton numrin e saj përkatës në set. U tha nga koloneli Silver se Sferat e Dragoit janë të pathyeshme kur ai hodhi një Top Dragoi fallco. Ndërsa Sferat e Dragoit duan një vit për t’u kthyer në normale, ka pasur dy raste kur ato janë përdorur më shumë se një herë në vit. Shembulli i parë i kësaj ishte kur Kami ringjalli Shenronin dhe i tha Gokut se normalisht do të merrte një vit që kur Mbreti Piccolo bëri një dëshirë për të rivendosur rininë e tij vetëm ditë më parë, por ai vendosi të bënte një përjashtim për Gokun dhe miqtë e tij këtë herë. Hera e dytë dhe aktualisht e fundit që kjo ndodhi ishte kur Piccolo, dhe më pas Kami, vdiq gjatë betejës me Nappa, dhe më vonë u ringjall, duke rifilluar në mënyrë efektive Sferat e Dragoit, duke i lejuar ata të përdoren për të ringjallur të gjithë të vrarët nga Friza dhe njerëzit e tij në Namek, me dëshirën e parë për të ringjallur Gokun ndodhi rreth një muaj më parë.

Çdo set Sferat e Dragoit janë të vështira për t’u gjetur sepse ato janë të shpërndara në të gjithë planetin e tyre përkatës, të gjithë në universin /galaktikën e tyre përkatëse (në varësi të dubit për Dragon Ball GT) në rastin e Sferave të Dragoit Black-Star, në gjithë universin e shumtë në rastin e Topave të Dragoit Super ose edhe gjatë gjithë kohës dhe hapësirës në rastin e Sferave të Dragoit të Errët dhe çaktivizohen për një vit pas çdo dëshire (edhe pse kjo varet nga origjina e tyre, pasi një vit Namekian është gati një e treta [130 ditë] e një viti në Tokë [365 ditë],  Kështu Sferat e Dragoit Namekian mund të përdoren më shpesh se ato të Tokës), duke u maskuar si gurë.  Për të krijuar një mundësi për të thirrur një Dragua të Përjetshëm, duhet të udhëtosh në të gjithë globin për t’i marrë ato. Ndërkohë që të The Giftery ju i keni gati dhe ato po presin që të bëhen tuajat.

Meqënëse të shtatë Sferat e Dragoit duhet të mblidhen së bashku (edhe pse nuk dihet saktësisht se cila është distanca maksimale midis topave që ato të konsiderohen ‘së bashku’),  shpesh është një strategji e shëndoshë e punësuar nga horrat e serisë për të gjetur një Dragon Ball dhe për të mbajtur atë, ndërsa luftëtarët Z kalojnë nëpër telashe për të gjetur gjashtë të tjerët,  pas së cilës dikush do të ndërhyjë dhe do t’i vjedhë. Meqë kjo strategji teknikisht funksionon, por konsiderohet e lirë, Z Fighters zakonisht nuk e punësojnë atë, pasi ata preferojnë të luftojnë drejtë.

Fuqia e Sferave të Dragoit nuk kufizohet vetëm në thirrjen e Shenronit. Siç spekulohet nga Esca, Sferat e Dragoit Namekian janë në gjendje të mbajnë statusin fizik të Neë Namek dhe banorët e tij shumë kohë pasi Moro kishte shteruar energjinë e tyre, duke i lejuar ata të ktheheshin në jetë me energjinë e kthyer nga Fissioni i Shpirtit të Detyruar të Vexhitës.

1 review for Sferat e Dragoit 7.6cm

  1. Ilirjan

    Produkt fantastik, si gjithmone nuk zhgenjehem asnjehere nga blerjet tek ju.

Add a review

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0