Unazë Argjendi Snake

Unazë Argjendi Snake

1,500 L

Vetëm 1 stok

Unazë Argjendi me formë gjarpëri për femra të cilat i dashurojnë këto lloj modelesh.

Informacion shtesë

Materiali

Argjend

Unazë Argjendi me formë gjarpëri. Unazë fine për femra të cilat i dashurojnë këto lloj modelesh. Kjo është një unazë moderne që bie shumë në sy dhe që i jep pamjes suaj tjetër kuptim.

Unazat e gjarpërinjve ose unazat me gjarpër kanë qenë të njohura gjatë gjithë historisë së modës, shpesh duke përfaqësuar dashurinë e përjetshme. Disa unaza gjarpërinjsh përmbajnë gurë të çmuar të vendosur përgjatë trupit të gjarprit, duke krijuar iluzionin e një gjarpri në lëvizje kur i kap drita, ndërsa të tjerat janë dizajne të thjeshta metalike me gurë të çmuar të theksuar në kokën e gjarprit.

Disa kuptime për bizhuteritë me gjarpër:

Unaza e gjarprit jepet më së miri si një gjest simbolik i fatit të mirë, shëndetit të mirë dhe si një dhuratë e dashur për partnerin, ku unaza është një bukuri mbrojtëse dhe përfaqëson bashkimin e çiftit dhe dashurinë e tyre të përjetshme dhe të pafundme për njëri-tjetrin. Pra, nëse po kërkon një unazë argjendi për të dashurën kjo mund të jetë një zgjedhje perfekte.

Bizhuteri gjarpri na mëson pastërtinë. Veshja e një unaze gjarpri ose një pranga gjarpri tregon se gjarpri është i mbështjellë në një rreth të plotë. Ashtu si thënia “rrethi i jetës”, gjarpërinjtë na tregojnë përfundimet dhe fillimet. Dhuratat simbolike janë gjithmonë të dashura nga të gjithë. Për personat e afeksionuar pas gjarpërinjve një aksesor i tillë do të ishtë dhurata e duhur për të gjitha rastet e rëndësishme të jetës.

Historikisht, gjarpërinjtë përfaqësojnë pjellorinë ose një forcë krijuese të jetës. Ndërsa gjarpërinjtë heqin lëkurën e tyre përmes prerjes, ata janë simbole të rilindjes, transformimit, pavdekësisë dhe shërimit. Ouroboros është një simbol i përjetësisë dhe rinovimit të vazhdueshëm të jetës. Sa bukur është kur një dhuratë jepet me mesazhe të tilla. Snake ring për femra do të jetë dhurata më e bukur që keni për të marrë.

Sot, kthesa e përdredhur e trupit të gjarprit vazhdon t’i japë një feminitet të pagabueshëm dhe të pashembullt dizajnit të kësaj bizhuteri dhe atij që e mban. Edhe nëse disa unaza për meshkuj përfaqësojnë një gjarpër me stil agresiv dhe tregojnë rrezikun dhe anën shtazore të mashkullit që i mban.

Rëndësia e një unaze argjendi:

 

Argjendi është në fakt një agjent i fortë antimikrobik që ndihmon në luftimin e infeksioneve, mbrojtjen nga ftohja dhe gripi dhe shërimet e tjera.  Mbajtja e një unaze argjendi çon në rritjen e bukurisë së personit. Gjithashtu zvogëlon njollat ​​e zeza dhe aknet nga fytyra dhe trupi.

Një unazë argjendi mbetet gjithmonë e pëlqyer si dhuratë. Unaza argjendi për femra te Gifi mund të gjesh në disa modele. Janë të gjithë shumë të bukura dhe unike në stilin që kanë. Të mbetet vetëm të përshtatësh unazën me karakterin e personit që do të jetë marrës.

Edhe si blerje personale bizhuteri argjendi janë ekonomike gjë që i bën të volitshme për të blerë sa më shumë. Zgjasin në kohë dhe nuk nxihen. Unaza që nuk nxihen janë të rëndësishme për një grua pasi duart janë në kontakt me ujin herë pas here.

Sipas këtij artikulli ata që nuk e mbajnë mendjen të qetë, që kanë stres mendor, duhet të mbajnë veshur një unazë  argjendi. Aty mund të lexoni edhe disa fakte të tjera interesante.

Snake silver ring

Snake silver ring duhet të jetë patjetër pjesë e bizhuterive tuaja. Unazë me stil ekspresiv e punuar detajisht për të përcjellë çdo formë të gjarpërit mrekullisht. Kjo unazë me gjarpër për femra do të jetë bestseller te ne. Sipas astrologjisë, është e favorshme të veshësh stolitë e argjendit dhe lumturia në shtëpi është një simbol i prosperitetit. Zakonisht metali i argjendit vishet në formën e unazës. Sipas astrologjisë, nëse unaza e argjendit mbahet sipas ligjit, efekti i saj rritet shumëfish.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Unazë Argjendi Snake”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0