Formuese Robotime

Ofertë!

Formuese Robotime

Çmimi origjinal qe: 6,000 L.Çmimi i tanishëm është: 5,500 L.

Vetëm 1 stok

Formuese për të sfiduar mendjen. Ndërtim jashtë normales i Robotime “Steampunk”. Dhurata DIY All Time Favorite.

Informacion shtesë

Materiali

Dru

Formuese robot për fëmijë dhe adoleshent. Një puzzle relativisht i vështirë që ju sfidon në krijimin e tij, ju vendos përballë të menduarit në mënyrë kritike si dhe është një mënyrë shumë e mirë për tu argëtuar në kohën e lirë. Dhuratë e shkëlqyer për të rriturit dhe fëmijët për të kaluar sëbashku kohë produktive.

Në paketë brenda do të gjeni:

  1. Fletët prej druri të formueses
  2. Manualin e formimit
  3. Gjeneruesin e muzikës me kurdisje
  4. Dritën led për zemrën e Robotit etj

Kuti muzikore në formë roboti në një stil mekanik steampunk. Zemra e saj mund të shkëlqejë pasi të jetë ndezur. Detaj i cili e bën akoma edhe më shumë unike dhe tërheqëse për syrin. Struktura e drurit natyral dhe detajet e gjalla e bëjnë atë një dhuratë unike dhe një hobi të këndshëm për të gjitha moshat. E gjithë familja do të përfshihet në ndërtimin e kësaj formuese dhe do të dëshirojë ta përfundojë sa më parë. Lojëra për të gjithë familjen mund të gjeni këtu tek ne. Gifi si një dyqan online dhuratash ka një shumëllojshmëri produktesh interesante dhe që nuk janë parë më përpara.

Dizajneri i ri Robotime, Sam, është një adhurues i madh i kulturës punk me avull. Një ditë kur po shihte një film vizatimor, papritur i ra në mendje një ide e çmendur, ai dëshiron të krijojë një kafshë shtëpiake robotike, e cila duhet të jetë e stilit metal punk, por e ngrohtë.

Ky puzzle Robotime Orpheus Steampunk në stilin e një kutie muzike është frymëzuar nga fantazia shkencore e shekullit të 19-të. Lodra artizanale në formë roboti zbulon mundësitë e botës steampunk. I gjithë pazëlli është një punim artizanal druri. Pasi të montohet, mbyllni këtë kuti muzikore të stilit fantastiko-shkencor dhe do të luajë “Can’t Take My Eyes Off You”. Muzikë me cilësi të lartë…

Ky është një enigmë unike prej druri në stil 3D. Kuti muzikore steampunk DIY. Ndërtoni vetë këtë kuti muzikore dhe ndjeni romancën nga makineria. Ndjesia që do të përjetoni ka për të qënë shumë e bukur. Rezultati final gjithmonë është emocionues. Sidomos kur je duke formuar një puzzle 3D. Një formuese 3D e tillë është sfidë dhe argëtim në të njëjtën kohë.

Çfarë është një formuese 3D?

Nëse nuk keni krijuar kurrë më parë një enigmë 3D, mund të pyesni veten se cilat janë ato. Puzz 3D është emri i markës së enigmave tre-dimensionale, të prodhuara nga Hasbro dhe më parë nga Ërebbit, Inc. Ndryshe nga enigmat tradicionale të cilat përbëhen nga seri pjesësh të sheshta që kur bashkohen, krijojnë një imazh të vetëm të unifikuar, seria Puzz 3D kur pjesët bashkohen, ato krijojnë një strukturë në këmbë.

Benefitet e një puzzle 3D

Shumë herë ne kërkojmë frymëzim për t’i bërë një dhuratë një fëmije që nuk është më fëmijë. Praktikisht një adoleshenti që ndoshta nuk e di as vetë konkretisht çfarë dëshiron. Rrallëherë gjejmë rekomandime ose ide të mira në internet për dhurata për t’i bërë një adoleshenti të ardhshëm, të cilat ai mund të shijojë duke luajtur vetëm ose të rrethuar nga familja.

Enigmat 3-dimensionale, ose enigmat 3D, i shtojnë një sfidë shtesë enigmave tradicionale për disa arsye, por ato gjithashtu kanë përfitime të mahnitshme arsimore për fëmijët dhe adoleshentët.

  • Përmirëson kujtesën vizuale dhe përqendrimin
  • Zhvillon durimin, rezultatet afatgjata dhe vetëvlerësimin
  • Nxit zgjidhjen e problemeve
  • Përmirëson aftësinë për të parë dhe për të bërë lidhje gjeometrike ndërmjet pjesëve
  • Zhvillon logjikën matematikore, klasifikimin dhe shoqërimin
  • Përmirëson orientimin hapësinor

Formuese Robot steampunk sugjerohet të realizohet nga persona +14 vjec pasi ka një shkallë vështirësie që kërkon përqendrim. Modele të tjera të përshtatshme për grupmosha të ndryshme mund të gjeni këtu. Sfidoni veten dhe krijoni një stil të ri të të luajturit.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Formuese Robotime”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0