Kuti Muzike Queen

Kuti Muzike Queen

1,200 L

Vetëm 1 stok

Kuti muzike e personalizuar me imazhin dhe tingujt muzikor të ‘Queen’

Muzika: Queen – Bohemian Rhapsody

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Ngjyra

Kafe

Materiali

Dru

Kuti druri me gdhendje e personalizuar me imazh dhe skalitje nga ‘Queen’ si dhe shoqëruar me tingujt muzikor.

Të gjithë kemi dëgjuar të paktën një herë të vetme për legjendat Queen. Shumë fansa të Queen e adhurojnë muzikën e tyre dhe nëse ti je një prej tyre duhet patjetër ta kesh këtë kuti muzike në duar. Kuti muzike e punuar në dru dhe e skalitur me ikonën e saj. Në brendësinë e saj ndërthuren në mënyrën më perfekte telat të cilat përçojnë tinguj muzikor. Dhuratë për fansat e Queen. Një aksesor i tillë e zbukuron ambjentin tuaj dhe i shton akoma më shumë lezetin.

Kuti muzike, e quajtur edhe kuti muzikore, është një instrument mekanik muzikor që tingëllon kur dhëmbët metalikë të sintonizuar ose dhëmbët, të montuar në një vijë në një krehër të sheshtë, bëhen të dridhen nga kontakti me një cilindër ose disk rrotullues që drejtohet nga një mekanizëm i orës. Në këtë rast ju mjafton të lëvizni mekanizmin rrotullues mekanikisht dhe muzika do të luhet. Këto momente janë tepër relaksuese dhe plotë ndjesi të bukura.

Bohemian Rhapsody (Queen) Kuti muzikore prej druri, e bërë me dorë, gdhendje me porosi, dhuratë perfekte për adhuruesit e muzikës! Kjo kuti muzikore e vogël e lezetshme është bërë nga një pjesë druri, që përshtatet drejt e në pëllëmbën e një të rrituri mesatar. Një njësi standarde përfshin: kutia muzikore me lëvizjen e këngës dhe grafika të gdhendura paraprakisht në pjesën e brendshme të kapakut të kutisë (siç tregohet në foton e listës së parë); një zinxhir çelësash me grafikë të gdhendur paraprakisht në anën e përparme (siç tregohet në foton e listës së parë); dhe një kuti e fortë dhuratash. Dhuratë perfekte për të gjitha rastet: ditëlindje, përvjetorë, Krishtlindje, dita e baballarëve, dita e nënës, dita e të dashuruarve… ose thjesht diçka e veçantë për të përkëdhelur veten në çdo “ditëlindje”.  Dhuratë e personalizuar me Quuen për këdo që po kërkon dhuratën ideale për dikë.

Queen janë një grup rock britanik i formuar në Londër në vitin 1970. Formacioni i tyre klasik ishte Freddie Mercury (vokal kryesor, piano), Brian May (kitarë, vokal), Roger Taylor (bateri, vokal) dhe John Deacon (bas). Veprat e tyre më të hershme u ndikuan nga rock progresiv, hard rock dhe metal i rëndë, por grupi gradualisht u fut në vepra më konvencionale dhe miqësore me radion duke përfshirë stile të tjera, si arena rock dhe pop rock.

Përgjatë viteve, asnjë grup tjetër rock nuk ka pushtuar botën dhe listat si Queen. Duke filluar nga fillimi i viteve shtatëdhjetë dhe përgjatë viteve tetëdhjetë, Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor dhe John Deacon kanë shkruar hit pas hit. Nga single i tyre i parë numër një, Bohemian Rhapsody, te himnet e tyre të stadiumit, We Will Rock You dhe We Are the Champions, muzika e tyre ka mbretëruar në valët e radios nga Britania e Madhe dhe Evropa në Shtetet e Bashkuara dhe Australi. Ata kanë arritur audiencën në Amerikën e Jugut (ku ishin grupi i parë rock që nisi një turne në stadium) dhe në Hungari (ku në turneun e tyre Magic, ata luajtën para një turme të shitur, ndërsa ishin ende nën perden e hekurt).

Me afrimin e viteve nëntëdhjetë, Queen i përqendroi energjitë e tyre nga turneu tek regjistrimi. Mrekullia dhe Innuando rezultuan të ishin disa nga momentet më të bukura të Mbretëreshës. Ata filluan të merrnin fansa të rinj anembanë botës, dhe sipas shumë kritikëve, po ktheheshin në ditët e lavdisë së “Një natë në Opera dhe News of the World”. Fatkeqësisht, më 24 nëntor 1991, ai avull i ri i gjetur u ndal, pasi Fredi Mercury ndërroi jetë, për shkak të komplikimeve nga SIDA.

Queen siç e dinim përfundoi atë ditë, por tre anëtarët e mbetur kanë vazhduar ta mbajnë gjallë legjendën, duke lëshuar regjistrime të tilla si përfundimi i regjistrimeve përfundimtare të Freddie, Made in Heaven dhe këngë krejt të reja si No One But You. Në vitin 1998, Queen ishte një nga grupet e para që publikoi një lojë video, The Eye, bazuar në muzikën e tyre. 2002 solli në skenë muzikën e Queen ndërsa muzika We Will Rock You filloi të thyente rekordet e teatrit britanik majtas dhe djathtas.

Edhe pse Freddie Mercury është larguar nga ne, do të kalojë shumë kohë që trashëgimia e tij dhe muzika e Queen të harrohet.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike Queen”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0