Formuese tip Lego Titanic

Formuese tip Lego Titanic

4,000 L

Ka stok

Lego ndërtuese anija Titanik. Lojë inteligjente e cila do mund të jetë dhurata ideale për çdo fëmijë. Formusja përmban 1860 pjesë.

Informacion shtesë

Përmasa 560 × 80 × 115 mm
Materiali

Plastik

Anija e famshme e Titanikut tanimë mund të gjendet në formën e një lego. Të rritur e fëmijë do të ishin tepër entuziast teksa do e ndërtojnë pasi do të kenë edhe shumë ngjarje për të treguar. Ndonjëherë tregimet bëhen më të bukura kur ato na i pohojnë më të rriturit. Për personat që janë të rritur kjo lego do të sjelli tepër nostalgji ndërsa për të vegjëlit do të jetë një histori e re.

Të gjithë fëmijët meritojnë një shans që mendjet e tyre krijuese të shprehen lirisht. Lego u jep atyre atë  gjë që mund të çlirojë imagjinatën e tyre dhe në të njëjtën kohë t’u mësojë atyre mësime të vlefshme. Ajo mundëson aftësi të ndryshme që do të ndikojnë në mënyrën se si ata punojnë dhe ndërveprojnë me të tjerët, duke përfshirë, të menduarit krijues, punën në grup, komunikimin, zgjidhjen e konflikteve dhe aftësitë e zgjidhjes së problemeve.

Lego është gjithashtu një lodër krijuese dhe fuqizuese për të rriturit, ku mund të shprehni kreativitetin tuaj dhe t’i jepni jetë botëve imagjinare! Mund ta keni vetëm për vete por gjithashtu mund ta ndërtoni me të vegjëlit tuaj si një nga aktivitetet më interesante që mund të kryeni sëbashku.

Përmasat e kësaj lego janë vërtet të mëdha dhe do ju duhet një përqendrim tepër i lart gjatë ndërtimit të saj. Specifikisht përmasat e secilës tull plastike është 56x8x11.5cm.

Anija Titanik ishte një anije britanike për pasagjerë e cila u fundos në pjesën veriore te Oqeanit Atlantik më 15 prill 1912, për shkak të përplasjes me një ajsberg, gjatë lundrimit të tijë të parë nga Southamptoni, MB për në New York, SHBA. Fundosja e Titanikut ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 1,500 personave .Titanik ishte një nga anijet më të mëdha të botës. Ajo ngjarje ishte një nga ngjarjet më të dhimbshme të dëgjuara ndonjëherë.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Formuese tip Lego Titanic”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0