Kuti Muzike Frozen

Kuti Muzike Frozen

1,200 L

Ka stok

Kuti muzike e personalizuar me imazhin dhe tingujt muzikor të filmit vizatimor ‘Frozen’

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Ngjyra

E zezë

Materiali

Dru

Muzika: Demi Lovato – Let It Go

Kuti druri me gdhendje e personalizuar me imazhin e  ‘Frozen’ dhe tingujt muzikor të filmit vizatimor. Frozen është një film fantazi muzikor i animuar amerikan i vitit 2013 i prodhuar nga Walt Disney Animation Studios dhe i prezantuar nga Walt Disney Pictures. Personazhet e Frozen tek ne do ti gjeni në formën e një dhurate jo vetëm si kuti muzike por edhe si tullumbace. Jemi të sigurt që çdo fëmijë do të gëzohej shumë nga një dhuratë e tillë.

Dhuratë me Frozen për vajza të vogla. Princesha e akullit e skalitur në dru do të jetë që kujtim shumë i bukur për këdo. Personazhi i Elsës i personalizuar në një dhuratë është ajo që shumë fëmijë do të dëshironin të kishin. Interesi i tyre për këtë film të animuar është shumë i madh dhe herë pas here kemi parë edhe veshje me Elsën të cilat përdoren masivisht.

Muzika me të cilën shoqërohet kjo kuti muzike është Demi Lovato – Let It Go.

Dekor me Frozen apo dekor me Elsën mund të jetë tema e ditëlindjes së një vajze të vogël. Te Gifi do të keni mundësi të gjeni disa produkte me Elsën si dhuratë. Produkte për fëmijë me Elsën. Ana dhe Elsa personazhet më të dashur të të vegjëlve. Dhuratë e personalizuar me Ana dhe Elsa. Ju keni mundësi ta bëni ditën e një fëmijë akoma edhe më të lumtur. Sa bukur do të ishte kur një princeshë e vogël e veshur si Elsa të mbante në duar këtë kuti muzike dhe të luante muzikës e saj të preferuar.

Personazhet kryesore të Frozen:

Elsa: ajo është mbretëresha e Arendelle dhe motra e madhe e Anës. Ajo është 21 vjeç, ka flokë bjonde platin dhe është shumë e rezervuar dhe e qetë. Që në moshë të re ajo u detyrua të shtypte fuqitë e saj dhe të përpiqej t’i dominonte ato. Elsa në fakt është e ëmbël, vetëmohuese dhe e ndjeshme dhe e do shumë motrën dhe njerëzit e saj. Më në fund  kupton se, falë dashurisë për dhe nga të tjerët, ajo mund të kontrollojë fuqitë e tij.

Anna: është princesha e Arendelle dhe motra e vogël e Elsës. Ajo është 18 vjeçe, me flokë të kuqe. Ajo është e fortë, e guximshme dhe e vendosur dhe ka një karakter spontan, krejtësisht në kundërshtim me atë të matur të motrës së saj. Shpesh ajo shihet duke u përpjekur të ketë një qëndrim më mbretëror, me të vetmin rezultat që të shfaqet më e ngathët dhe qesharake. Ajo do të mashtrohet lehtësisht nga Hansi, i cili e bën të besojë se e do, por ajo do të kuptojë se i vetmi me të cilin është vërtet e dashuruar është Kristofi.

Kristoff: është një shitës akulli, i adoptuar nga trollët dhe jetim që nga fëmijëria. Kristoff është një malësor bjond dhe i fortë 21-vjeçar, personaliteti i të cilit është i kundërt me atë të Anës, në fakt ai është i vetmuar, ters dhe i vrazhdë, por me një zemër floriri. Miku i tij më i mirë është Sven, dreri i tij, me të cilin ka jetuar që në fëmijëri.

Sven: është renë e Kristofit, si dhe shoku dhe shoku i tij më i mirë i punës, pasi ai tërheq sajën, me të cilën ka jetuar që kur ishte qenush. Kristoff shpesh na flet duke përkthyer verbalisht atë që mendon.

Olaf: Ai është një burrë dëbore që flet. Elsa e ka ndërtuar bashkë me motrën e saj në fëmijëri, para se t’i fshihej kujtesa; pas së cilës ajo rikrijohet nga mbretëresha në kështjellën e saj të akullit dhe Elsa gjithashtu i jep jetë. Ai është një personazh mjaft komik, naiv dhe i ngathët, edhe pse shumë i butë, dhe i do shumë Elsën dhe Anën. Ai e do verën, pa e ditur se do të ishte vdekjeprurëse për të. Në fund të filmit ai do të kurorëzojë ëndrrën e tij për të jetuar në temperatura të ndryshme pa u shkrirë: magjia e Elsës në fakt do t’i japë atij “reshjet personale të borës”.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike Frozen”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0