Matryoshka

Matryoshka

1,400 L

S’ka stok

E njohur si ‘foleja e kukullave ruse’ i referohet një grupi kukullash prej druri me madhësi të atilla që futen njëra në tjetrën.

SKU: 10036 Kategori: , ,

Informacion shtesë

Përmasa 110 × 65 mm
Materiali

Dru

Matryoshka në kuptimin e saj në Rusi lidhet me familjen dhe fertilitetin. Kukullat Matryoshka janë një paraqitje tradicionale të nënës që mban një fëmijë brenda saj dhe mund të shihet si një përfaqësim i një zinxhiri nënash që mbajnë trashëgiminë familjare përmes fëmijës në barkun e tyre. Janë dekor shumë i bukur për tu vendosur në ambjente të ndryshme sipas preferencave tuaja. Matryoshka përvec një dizajni unik ka dhe një kombinim ngjyrash unike. Nëse do të bëni dhuratë për dikë që ka blerë një shtëpi të re kjo mund të jetë e duhura.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Matryoshka”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0