Roronoa Zoro Action Figure

Roronoa Zoro Action Figure

3,000 L

Ka stok

Roronoa Zoro Action Figure e modeluar në formën e një kukulle jo standarte është dhurata më e bukur që mund ti bëni një dashamirësi të këtij personazhi.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “One Piece”

Informacion shtesë

Përmasa 100 mm
Materiali

PVC

Koleksionuesit e animeve do të mbeten pa fjalë kur të shohin personazhet e tyre në versionin e këtyre figura aksioni. Këtë herë me “Roronoa Zoro Action Figure”. Gifi është një eksluzivitetet i animeve dhe në asnjë vend tjetër nuk do të gjeni shumëllojshmëri produktesh dhe gamë kaq të gjerë. Sigurisht edhe çmimi është një pikë shumë e fort pasi të gjithë ata që e njohin sado pak botën e animeve e dinë fare mirë se sa të shtrenjta janë këto produkte. Por, ja ku jemi ne këtu për ju duke ju sjellë cilësi maksimale me një vlerë tepër të arsyeshme.

Mënyra e puniminit të këtyre figurave është vërtet aq e detajuar sa duket si një skulpturë. Mjafton të njihni pak personazhin dhe sapo të shikoni këtë figurë aksioni do të përcjelli të njëjtat emocione sikur të jeni duke e parë live. Prandaj edhe këto kukulla janë shumë të vlerësuara dhe të dashura nga të apasionuarit e animeve.

Roronoa Zoro Action Figure

Kryeshpatari i Piratëve të Kapelës së Kashtës, Roronoa Zoro shmanget nga njëra anë ndërsa përgatitet të nxjerrë një shpatë në këtë figurë të Koleksionit të Rekordeve Batte! Roronoa Zoro, i njohur gjithashtu si “Gjuetari i Piratëve” Zoro, është luftëtari i Piratëve të Kapelës së Kashtës, një nga dy shpatatarët e tyre dhe një nga Nëntë Oficerët e Lartë të Flotës së Madhe të Kapelës së Kashtës. Dikur një gjuetar dhuratash, ai është anëtari i dytë i ekuipazhit të Luffy-t dhe i pari që iu bashkua, duke e bërë këtë në Harkun e Agimit Romance.

Si një mjeshtër i stilit të tre shpatës, një stil i shpatës që ai krijoi gjatë stërvitjes së tij të fëmijërisë në fshatin Shimotsuki, Zoro është ndër tre luftëtarët më të fuqishëm të Kapelave të Kashtës, së bashku me Luffy dhe Sanji. Ëndrra e tij është të bëhet shpatari më i madh në botë, në mënyrë që të nderojë një premtim që i bëri mikut të tij të ndjerë të fëmijërisë Kuina. Përveç turpit të tij si një nga Kapelet e Kashtës dhe si një ish-gjuetar i dhuratave, Zoro konsiderohet gjithashtu si një nga dymbëdhjetë piratët që përmenden si “Brezi më i keq”.

Pamja e jashtme e Ronoa Zoro

Zoro është një burrë muskuloz me gjatësi mesatare me lëkurë pak të nxirë. Ai gjithmonë i mban me vete tre shpatat e tij, të lidhura me një haramaki të gjelbër mbi ijën e djathtë, duke e lejuar atë t’i nxjerrë lehtësisht me dorën e majtë. Nga tre shpatat që ai ka në personin e tij, ai është parë gjithmonë duke mbajtur Ëado Ichimonji, ndërsa dy shpatat e tij të tjera kanë ndryshuar me kalimin e kohës për shkak të shkatërrimit të tyre dhe zëvendësimit të tyre me shpata gjithnjë e më të mira.

Megjithëse dora e tij e djathtë zakonisht shihet duke u mbështetur mbi to, ai gjithashtu mund ta përdorë këtë dorë për të nxjerrë shpatat e tij përpara se të ulet. Ai ka tre vathë identikë ari në llapën e veshit të majtë. Zoro normalisht mban një fashë të zezë të lidhur rreth bicepsit të majtë dhe e lidh atë rreth kokës kur lufton seriozisht kundër një kundërshtari.

Trupi i Zoro-s është i mbuluar me plagë nga betejat e tij të shumta, më së shumti mbresë masive që shtrihej nga supi i tij i majtë deri te ija e djathtë që ai fitoi gjatë humbjes së tij kundër shpatës më të madhe në botë, Dracule Mihaëk, në Baratie.

Plagët e tjera të dukshme të tij janë plagët që ai shkaktoi në kyçet e këmbëve në një përpjekje të dëshpëruar për t’u çliruar nga grupi i shërbimit të qirinjve gjigantë të z. 3 duke u përpjekur t’i presë këmbët në Little Garden. Pas kalimit të kohës, ai fitoi një tjetër mbresë në syrin e majtë, të marrë në rrugë të panjohura.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Roronoa Zoro Action Figure”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0