Kuti Muzike The Godfather

Kuti Muzike The Godfather

1,200 L

Vetëm 1 stok

Kuti muzike me kolonën zanore dhe imazhin të filmit “The Godfather”.

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Materiali

Dru

Ngjyra

E zezë

Muzika: The Godfather – The Silver Screen Orchestra

Kujtimet me të bukura gjithmonë i lidhim kur dhuratat i kemi të personalizuara dhe na ngjallin emocione të veçanta. Kuti muzike me Godfather mund të jetë një ide dhurate shumë e mirë. Kumbari është një seri filmash amerikane që përbëhet nga tre filma kriminalë të drejtuar nga Francis Ford Coppola të frymëzuar nga romani i vitit 1969 me të njëjtin emër nga autori italiano-amerikan Mario Puzo.

Dhuratë speciale për njerëzit special të jetës suaj. Për të gjithë fansat e Godfather ju tanimë e dini se ku mund të gjeni dhuratën ideale. Kjo kuti muzike druri ka të skalitur titullin e filmit dhe disa detaje të saj si dhe shoqërohet nga tingujt muzikor. Në pjesën e jashtme kutia e muzikës ka të gdhendur në formën e një mozaiku një dekor tepër interesant. Një produkt të tillë ju mund ta përdorni shumë mirë si zbukurues të ambjentit tuaj të preferuar.

Disa fakte interesante mbi filmin Godfather:

Para se të fillonin xhirimet, kasti mori një periudhë dy-javore për prova, e cila përfshinte një darkë ku çdo aktor dhe aktore duhej të merrte karakter për kohëzgjatjen e tij.  Xhirimet u planifikuan të fillonin më 29 mars 1971, me skenën midis Michael Corleone dhe Kay Adams ndërsa ata largohen nga Best & Co. në Neë York City pas blerjes për dhuratat e Krishtlindjeve. Moti më 23 mars parashikoi flurriet e dëborës, gjë që bëri që Ruddy të lëvizte datën e xhirimit përpara; dëbora nuk u materializua dhe u përdor një makinë dëbore. Xhirimet kryesore në Nju Jork vazhduan deri më 2 korrik 1971. Coppola kërkoi një pushim tre-javor përpara se të shkonte jashtë shtetit për të filmuar në Sicili. Pas largimit të ekuipazhit për në Sicili, Paramount njoftoi se data e lëshimit do të zhvendoset në fillim të vitit 1972.

Coppola punësoi kompozitorin italian Nino Rota për të krijuar nënvizimet për filmin, duke përfshirë “Tema e dashurisë nga Kumbari”, “Love Theme from The Godfather”.. Për rezultatin, Rota ishte për t’u lidhur me situatat dhe karakteret në film. Rota sintetizoi muzikë të re për filmin dhe mori disa pjesë nga rezultati i tij i filmit Fortunella në vitin 1958, në mënyrë që të krijonte një ndjenjë italiane dhe të evokonte tragjedinë brenda filmit.

Pse është Godfather kaq ikonik?

I bëri italianët të dukeshin si njerëz më të realizuar dhe jo stereotipe… ajo ndihmoi italianizimin e kulturës amerikane.” Kumbari ndryshoi edhe sistemin yjor të viteve 1970. Si Don Vito Corleone, Marlon Brando fitoi Çmimin Oskar për Aktorin më të Mirë (të cilin ai refuzoi), dhe u kthye në statusin e njeriut kryesor. Sepse Kumbari i Francis Ford Coppola-s nuk është vetëm një film i përsosur, është filmi perfekt. Edhe mes kryeveprave të ekranit, ajo qëndron kokë e shpatulla mbi paketë, pasi ajo që fare mirë mund të jetë shprehja përfundimtare e prodhimit të filmave ende të parë.

Nëse të pëlqejnë dramat e ngadalshme, atëherë Kumbari është për ty. Nuk ka shumë gjëra që ndodhin, si në shumë veprime, shumë fjalë. Por, është një aktrim i shkëlqyer dhe një histori e shkëlqyer. Është e vështirë të imagjinosh se një epope gangsterësh tre orëshe e mbushur me gjak ishte Perandoria godet prapa kohës së saj, por është një dëshmi e shkëlqimit të vizionit të Coppolas. Gjysmë shekulli më vonë, Kumbari mbetet një kryevepër e pakohë që po zbulohet ende nga shikuesit e rinj sot.

Ne shpesh japim dhurata për të ri-konfirmuar ose vendosur lidhjen tonë me të tjerët, që do të thotë se ata janë një pasqyrim i dhënësit dhe pranuesit, si dhe marrëdhëniet e tyre unike. Kur i japim një dhuratë dikujt që na intereson, mund t’i shprehim ndjenjat dhe vlerësimin që kemi për ta. Bëj dikë të lumtur duke i dhuruar që object që mbart emocion.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike The Godfather”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0