Furçë Dhëmbësh Bamboo (10 copë)

Ofertë!

Furçë Dhëmbësh Bamboo (10 copë)

Çmimi origjinal qe: 1,500 L.Çmimi i tanishëm është: 1,000 L.

S’ka stok

Seti i furçave Bamboo, një zgjedhje ekologjike.

SKU: 10103 Kategori: ,

Informacion shtesë

Materiali

Bamboo

Seti i furçave Bamboo. Po kërkoni mënyra si të jeni sa më miqësor me natyrën? Niseni duke zëvendësuar furçën tuaj plastike me Furçë bambuje. Përdorimi i furçave bambu ka shumë përfitime të cilat janë;

  • Qimet najloni që pastrojnëshenjat ​​sipërfaqësore.
  • Masazhon mishrat gjatë pastrimit.
  • Qimet e buta që janë të buta me smaltin dhe mishrat e dhëmbëve.
  • Eko-miqësore dhe pa BPA.

Furçë Dhëmbësh Bamboo (10 copë)

Benefitet e furçave të dhëmbëve me bambu

Alternativë miqësore me mjedisin. Furçat e dhëmbëve prej bambuje janë një alternativë eko-miqësore krahasuar me një furçë dhëmbësh plastike. Ato janë plotësisht të biodegradueshme dhe mund të përdoren për gjëra të tjera krijuese rreth shtëpisë tuaj pasi të keni mbaruar përdorimin e tyre.

Reduktoni mbetjet plastike. Për shkak të natyrës së bambusë, një studim i kohëve të fundit mbështet se furçat e dhëmbëve prej bambuje kanë ndikimin më të ulët në mjedis kur krahasohen me një furçë dhëmbësh tradicionale plastike dhe një furçë dhëmbësh elektrike.

Pastron dhëmbët tuaj. Me qime të buta najloni, furçat tona të dhëmbëve prej bambuje ende mund t’ju ofrojnë kujdesin oral që kanë nevojë për dhëmbët tuaj. Ashtu si një furçë dhëmbësh plastike, ajo do t’ju ofrojë të njëjtat përfitime, por është një opsion më miqësor ndaj mjedisit.

E qëndrueshme. Bambu është një nga bimët me rritje më të shpejtë, kështu që furnizimi me një furçë dhëmbësh bambu mund të jetë një proces efikas. Është gjithashtu i rinovueshëm dhe i qëndrueshëm që do të thotë se do të ketë më pak ndotje në ajër gjatë krijimit të furçës. Përveç kësaj, për shkak se bambu mund të rimbillet, bambu mund të mos mbarojë kurrë.

Fije najloni të sigurta dhe të buta. Furçat tona të dhëmbëve prej bambu përdorin qime të buta najloni që ndihmojnë për t’ju ofruar një përvojë të butë larjeje. Prandaj, duke siguruar më pak ndikim në mishrat dhe smaltin tuaj kur lani. Si rezultat, qimet janë të sigurta për të gjitha moshat dhe mund të hiqen lehtësisht pasi të përgatiteni të hidhni furçën tuaj. Për më tepër, furçat tona të dhëmbëve prej bambu vijnë në disa ngjyra të ndryshme.

Blerje e zgjuar dhe ekonomike

 

Një set i tillë furçash mund të jetë i përshtatshëm për të gjithë familjen. Kështu që nuk është e nevojshme të blini secili më vete. Zgjidhni ngjyrën e preferuar dhe mbajeni atë për vete, në këtë mënyrë as nuk i ngatërroni. Blerja në set kushton më pak sesa të blesh tek e tek. Siç e dimë fura e dhëmbëve duhet ndërruar herë pas here për të patur një higjienë orale të mirë. Nuk keni pse mbeteni vetëm me një furçë për shkak se përtoni të blini një të re.

Kujdesi oral është shumë i rëndësishëm prandaj duhet të tregojmë gjithmonë kujdes në zgjedhjet që bëjmë. Mnëyra më e mirë për të ditur se cfarë furce dhëmbësh mund të përdorni është të pyesni dentistin tuaj. Ai do të ju sugjeroj fortësinë e fijeve që ju nevojitet. Jo të gjithë njerëzit mund të përdorin të njëjtën fortësi sepse kjo që ndikon në mishërat e dhëmbëve. E mira e furçave bamboo është butësia që ato kanë dhe mosdëmtimi i mishërave të dhëmbëve.

Furçat e dhëmbëve me bambu janë një formë sanitare dhe higjienike e kujdesit oral. Për shkak të vetive natyrale antifungale të bambusë, doreza bambu e furçës së dhëmbëve është rezistente ndaj dëmtimit nga uji. Për të desinfektuar furçën jafton të përzieni ujin, sodën e bukës dhe uthullën në një filxhan. Vendoseni kokë poshtë furçën e dhëmbëve prej bambuje. Lëreni përzierjen të bëjë magjinë e saj për rreth 15 minuta. Dhe në fund shpëlajeni furçën e dhëmbëve me bambu nën ujë të rrjedhshëm dhe thajeni tërësisht.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Furçë Dhëmbësh Bamboo (10 copë)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0