Kunai (3 copë)

Kunai (3 copë)

800 L

Ka stok

Thika që përdor një Ninxha quhet Kunai. Kunai, si shuriken, janë një nga mjetet më të zakonshme të përdorura nga shinobi e tani mund të jetë një dhuratë tepër interesante për këdo.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Naruto”

Informacion shtesë

Përmasa 130 × 25 × 10 mm
Materiali

Plastik

Kunai, si shuriken, janë një nga mjetet më të zakonshme të përdorura nga shinobi. Është një kamë e zezë – sa gjatësia e dorës – me një dorezë të mbështjellë me fashë dhe një unazë si unazë. Ndërsa zakonisht mbahen në çantën e armëve të shinobit, ato mund të mbahen edhe në tela me susta deri në mëngën e përdoruesit.

Kunai në përgjithësi janë të dizajnuara për goditje dhe goditje me thikë, por mund të hidhet edhe si predhë. Duke e përdorur atë si armë me rreze, shinobi mund të bashkojë një etiketë shpërthyese në teh, duke bërë që ajo të shpërthejë kur arrin afër objektivit të saj. Ky përdorim i armës njihet si kunai shpërthyes. Kunai gjithashtu mund të fuqizohet me chakra, duke i lejuar ata të jenë të aftë të presin dru të fortë dhe gurë.

Historikisht, në realitet, kunai ishin vetëm mjete të thjeshta bujqësore të ngjashme me mistritë. Kur perandori japonez shpalli Ligjin ushtarak dhe ndaloi armët, mjetet bujqësore ishin ndër zëvendësuesit lehtësisht të maskuar të miratuar, kryesisht për shkak të kostos së tyre të lirë për t’u prodhuar. Kunai nuk ishte aq efektiv sa predha në krahasim me thikat dhe shuriken.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kunai (3 copë)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0