Kuti Muzike Zelda

Kuti Muzike Zelda

1,200 L

Vetëm 1 stok

Kuti muzike e personalizuar me imazhin dhe tingujt muzikor të ‘Zelda’

Muzika: The Legend of Zelda – Tina Guo

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Ngjyra

Kafe

Materiali

Dru

Muzika: The Legend of Zelda – Tina Guo

Kuti druri me gdhendje e personalizuar me gërma të skalitura ku shkruhet ” THE LEGEND OF ZELDA”.

Gjetja e dhuratave të personalizuara jo gjithmonë është e thjesht pasi nuk mund të shkruash vetëm shprehje dedikuese por dëshiron që mesazhi të përcillet në shumë forma të ndryshme. Kjo kuti muzike mund të jetë dhurata ideale për të gjithë dashamirësit e Zeldës. Pra, nëse jeni në kërkim të një dhuratë me The legend of Zelda kjo kuti muzike druri do të jetë blerja e duhur.

Aksesor i vogël dekorues por me kuptim. Jo vetëm i bukur për syrin por shfaq edhe emocion për ata që do e kenë në duar. Legjenda e Zeldës në formë dhurate është një mendim i bukur që mund ti lind dikujt thjesht për qejf. Dhuratw pwr fwmijw me princeshwn Zelda. Nuk është e nevojshme të kemi raste specifike për të bërë dikë të lumtur. Mjafton të dimë se çfarë i pëlqen personit tjetër se dhe të gjejmë mënyrat e duhura për ti bërë ata të ndihen mirë.

Legend of Zelda në fakt ka të bëjë me një djalë të quajtur Link. Ky është përshkrimi themelor i komplotit të shumicës (por jo të gjitha)së lojërave Zelda. Link, një njeri i zakonshëm, futet papritur në një kërkim misterioz, magjik në mbretërinë e Hyrule për të shpëtuar princeshën, Zelda, nga të këqijat.

Seriali përqendrohet në mishërimet e ndryshme të Link, një të riu të guximshëm Hylian, me veshë të mprehtë si kukudh; dhe Princesha Zelda, një princeshë magjike që është rimishërimi i vdekshëm i perëndeshës Hylia; ndërsa ata luftojnë për të shpëtuar tokën magjike të Hyrule nga Ganon, një kryekomandant i keq i kthyer në mbret demon, i cili është antagonisti kryesor i serisë. Ganon dëshiron të përdorë Triforce, një relike e shenjtë e lënë pas nga tre perëndeshat që krijuan Hyrule për të ribërë botën në imazhin e tij të errët. Kur mblidhet së bashku, fuqia e Triforce mund të plotësojë çdo dëshirë që dëshiron përdoruesi i saj; megjithatë, nëse dikush me një zemër që nuk zotëron një ekuilibër të tre virtyteve të Fuqisë, Guximit dhe Urtësisë përpiqet të prekë Triforcën, ajo do të ndahet në tre trekëndësha dhe do të lidhet me tre njerëz, zemrat e të cilëve mishërojnë virtytin e kërkuar.

Që nga lëshimi origjinal Legend of Zelda në 1986, seria është zgjeruar duke përfshirë 19 hyrje në të gjitha konzolat kryesore të lojërave të Nintendo, si dhe një numër spin-offs. Një seri televizive e animuar amerikane e bazuar në lojërat e transmetuara në 1989 dhe adaptimet individuale të mangave të porositura nga Nintendo janë prodhuar në Japoni që nga viti 1997. The Legend of Zelda është një nga ekskluzivitetet më të spikatura dhe më të suksesshme të Nintendo; disa nga hyrjet e tij konsiderohen të jenë ndër videolojërat më të mëdha të të gjitha kohërave.

Lojërat Legend of Zelda paraqesin një përzierje enigmash, aksioni, lojë aventure/beteje dhe eksplorim. Këto elemente kanë mbetur konstante gjatë gjithë serisë, por me përmirësime dhe shtesa të paraqitura në çdo lojë të re. Lojërat e mëvonshme në seri përfshijnë gjithashtu lojën e fshehtë, ku lojtari duhet të shmangë armiqtë ndërsa kalon nëpër një nivel, si dhe elementë garash. Megjithëse lojërat mund të mposhten me një sasi minimale eksplorimesh dhe kërkimesh anësore, lojtari shpesh shpërblehet me artikuj të dobishëm ose aftësi të shtuara për zgjidhjen e enigmave ose eksplorimin e zonave të fshehura.

Çdo lojë në serinë kryesore Zelda përbëhet nga tre zona kryesore: një mbibotë që lidh të gjitha zonat e tjera, në të cilën lëvizja është me shumë drejtime, duke i lejuar lojtarit njëfarë lirie veprimi; zonat e ndërveprimit me personazhet e tjerë (thjesht shpella ose dhoma të fshehura në lojën e parë, por duke u zgjeruar në qytete dhe qytete të tëra në lojërat pasuese) në të cilat lojtari fiton artikuj ose këshilla të veçanta, mund të blejë pajisje ose të kryejë kërkime anësore; dhe birucat, zona me planimetri labirintike, zakonisht nën tokë, që përfshijnë një gamë të gjerë armiqsh, shefash dhe sendesh të vështira.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike Zelda”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0