Kuti Muzike ‘Star Wars’

Kuti Muzike ‘Star Wars’

1,200 L

Ka stok

Kuti Muzike e personalizuar me shprehjen “May the force be with you”

Informacion shtesë

Përmasa 64 × 50 × 40 mm
Ngjyra

E zezë

Materiali

Dru

Kuti druri e personalizuar me shprehjen e gdhendur “MAY THE FORCE BE WITH YOU” dhe tingujt e muzikës nga Star Wars. 4 Maj ka një kuptim të veçantë për fansat e Star Wars në mbarë botën çdo vit. … Arsyeja pse fansat e Star Wars zgjodhën 4 majin është se data i ngjan një prej vargjeve më të famshme të përsëritura gjatë gjithë filmit: “ Forca qoftë me ty”, e cila përshtatet në anglisht: “May the Force be with you,”

Dhuratë për fansat e Star wars në një formë unike. Kjo kuti druri është një dhuratë që mbetet përgjithmonë dhe është një kujtim shumë i bukur. Në dru është e skalitur titulli gjë që e bën të jetë një dhuratë e personalizuar. Gjithashtu tingujt muzikor janë të përshtatur në mënyrën më perfekte. Teksa do të jeni duke lëvizur mekanizmin keni mundësinë për të parë të gjithë proçesin e lëvizjes së telave. Është një emocion vërtet i bukur që përjetohet.

Obi-Wan Kenobi e përdori frazën gjatë gjithë jetës së tij. “Forca qoftë me ju” ishte një frazë e përdorur për t’i uruar një individi ose grupi fat ose vullnet të mirë, një shprehje që shprehte dëshirën e folësit që Forca të punonte në favor të adresuesit. The Guardian of the Whills Chirrut Îmwe përdori një variant të kësaj fraze, “Forca e të tjerëve qoftë me ju”, gjatë kohës së tij duke u prozelituar në rrugët e qytetit Jedha. Gjatë vjedhjes së planeve të yllit të vdekjes, rreshteri Jyn Erso i Rogue One i tha ekipit të saj “Forca qoftë me ne”. Admirali Raddus tha “Rogue One, Forca qoftë me ty”, si një nderim për skuadrën kur anëtarët e mbijetuar u zhdukën në Scarif nga Death Star.

Pak para Betejës së Yavinit, ndërsa shqyrtonte planin për të shkatërruar Yllin e Vdekjes, gjenerali Jan Dodonna përdori frazën drejt pilotëve Rebel. Në mënyrë të ngjashme, Han Solo ia tha këtë Luke Skyëalker ndërsa përgatitej të linte Yavin 4, pavarësisht qëndrimit të tij agnostik ndaj Forcës. Fraza u përdor më vonë nga Admirali Gial Ackbar përpara Betejës së Endorit, duke thënë “Forca qoftë me ne.

Pasi u mor në pyetje nga pilotët e “New Republic X-Wing”, Din Djarin tha “Forca qoftë me ju”, për të cilën një nga pilotët, Carson Teva u përgjigj: “Dhe gjithashtu me ju”. Para nisjes së saj në Millennium Falcon për të kërkuar Luke Skywalker, gjeneralja Leia Organa ia tha këtë Rey. Fraza u përdor më vonë për pilotët e Rezistencës nga zëvendësadmirali Amilyn Holdo pas betejës së Oetchi. Ndërsa përpiqej të linte finlandezin e Rezistencës, ia tha këtë Rose Tico.

Rreshti më i famshëm në Star Wars është “May the Force be with you”. Dialogu është shkruar mirë dhe mund të citohet si i pavarur. Personazhet në universin e Star Wars ia thonë këtë frazë njëri-tjetrit si një mënyrë për t’i uruar njëri-tjetrit fat të mirë. Ju mund të përgjigjeni duke thënë “Dhe gjithashtu me ju” ose “Le të jetë forca me të gjithë ne”, megjithëse përgjigjet mund të ndryshojnë në ekskluzivitetin e Star Wars dhe universin e fansave.

Dhurata perfekte për dikë që është dashamirës i Star Wars nuk ka pse të jetë më e vështirë. Dhuratë për shokun. Dhuratë për ditëlindje për shokun. Dhuratë me Star Wars. Produkt me Stars. Mënyrat që ju mund të kërkoni janë të ndryshme por ne por përmendim vetëm disa prej tyre. Gifi ka një sërë kuti muzike me anime të personalizuara deri në detaje. Do të mbeteni të mahnitur kur të shikoni sesi një dhuratë e vogël, përcjell emocione tepër të mëdha.

Mjafton që të klikoni këtu për të parë të gjitha modelet e kutive dhe keni mundësinë për të zgjedhur të preferuarën tuaj.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike ‘Star Wars’”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0