Kuti Muzike ‘Happy Birthday’

Kuti Muzike ‘Happy Birthday’

1,200 L

Kuti druri me gdhendje e personalizuar me urimin ‘Happy birthday’ dhe shoqëruar me tingujt muzikor të këngës, nje dhuratë simbolike. Kuti Muzike “Gëzuar Ditëlindjen”.

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Ngjyra

E zezë, Kafe

Materiali

Dru

Melodia: Happy Birthday

Gëzuar ditëlindjen është urimi që secili prej nesh merr vetëm në një ditë të vitit. Ditë e shënuar që meriton të festohet nga të gjithë. Si të urojmë ditëlindjen në mënyra unike dhe jo thjesht me fjalë. Një dhuratë e personalizuar nga një peshë shumë të madhe për një person dhe mbetet gjithnjë një kujtim. Kështu që zgjedhja e duhur për të gjitha grupmoshat do të ishte një kuti muzike druri ku janë të skalitura fjalët Happy birthday dhe detaje të tjera që shoqërojnë një ditëlindje. Muzika që e shoqëron është ajo e Happy Birthday tradicional. Tani ju mbetet vetëm të mendoni për suprizën që do të organizoni.

Dhuratë për ditëlindje e personalizuar. Dhuratë e thjeshtë për ditëlindje. Dhuratë e veçantë për ditëlindje. Ndonjëherë mjafton vetëm pak imagjinatë për të gjetur dhuratën perfekte për ditëlindje. Kjo kuti druri do të jetë një nga ato dhurata që nuk janë shumë të njohura dhe patjetër që do të bini shumë në sy. Madje do të bëheni shkak që dhe shumë persona të tjerë të duan të njëjtën gjë.

Ne bëjmë dhurata në ditëlindje sepse është një traditë e kahershme dhe është bërë zakon në shoqërinë moderne. Ne gjithashtu japim dhurata për t’i treguar personit se kujdesemi për të, duam të forcojmë marrëdhënien ose se dhënia e dhuratave është gjuha jonë e dashurisë. Në raste të tjera, mund të jetë jashtë detyrimit të secilit por përsëri mbetet një gjest që vlerësohet.

Ka disa raste kur duhet t’ia ktheni nderin dikujt që ju ka ndihmuar ose ju ka ofruar një favor. Dhënia e dhuratave është një veprim që mund të tregojë se jeni mirënjohës. Marrësi do të ndiejë vërtet mirënjohjen tuaj kur ju jepni dhurata për të ngritur lumturinë dhe mirëqenien. Në një rast të tillë ju mund të shfrytëzoni rastin e bërjes së një dhurate në ditën e lindjes. Duke i bërë një dhuratë simbolike dhe që do t’i rezistojë kohës.

Pa asnjë rast të veçantë, kur dikush merr një dhuratë surprizë, e bën atë të shpërthejë nga gëzimi. Pra, është shumë e rëndësishme në çdo marrëdhënie që të mbushni jetën e të dashurve tuaj me dhurata të gëzueshme shumëngjyrëshe për t’i mbajtur ata në jetë dhe për t’i bërë ata të ndiejnë rëndësinë e tyre në jetën tuaj. Ku ka më mirë se një dhuratë uniseks e personalizuar për ditëlindje.

Dhënia dhe marrja e dhuratave është vetëm një gjuhë dashurie. Është e dobishme të dini të pesë gjuhët e dashurisë të propozuara nga Chapman. Ato janë: Prekja fizike: Shfaqja dhe marrja e dashurisë përmes prekjes pohuese, si duke mbajtur duart, përqafimet dhe puthjet.

Pse japim dhe marrim dhurata për ditëlindje?

Nuk mund të shmanget fakti që dhënia e dhuratave në ditëlindje është një traditë e vjetër. E lashtë, në fakt, që kthehet para kohës së romakëve, të cilët organizonin festa luksoze dhe bënin dhurata për ditëlindje, si një traditë tashmë e vendosur mbi 2000 vjet më parë. Megjithatë, për shumë nga vitet që kaluan, festimet dhe dhuratat e ditëlindjeve ishin në pronësi të fisnikërisë, ndërsa shumë njerëz të zakonshëm festonin Ditën e Emrit të tyre (në lidhje me Shenjtin që u emërua). Sa për vetë festimet e ditëlindjeve, ato janë edhe më të vjetra duke filluar nga koha e Egjiptianëve të Lashtë rreth 5000 vjet më parë!

Konsensusi duket të jetë se dhënia e dhuratave dhe mbledhja së bashku në një ditëlindje ndihmoi për të larguar shpirtrat e këqij që tërhiqeshin veçanërisht nga njerëzit në ditëlindjen e tyre. Besohej se këta shpirtra kërcënonin të dëmtonin djalin ose vajzën e ditëlindjes gjatë ditës së tyre të veçantë. Dhuratat ishin kryesisht mjete për të siguruar prosperitet dhe siguri gjatë vitit të ardhshëm, duke përfshirë dhuratat që ne japim edhe sot si para, rroba dhe ushqim. Në shumë mënyra, gjërat sot nuk kanë ndryshuar shumë, megjithëse elementi shpirtëror duket se ka humbur në rërën e kohës.

Cilat janë disa nga arsyet që njerëzit bëjnë dhurata për ditëlindje në ditët e sotme?

Ka shumë arsye pse ne vazhdojmë këtë zakon sot. Tradita është ndoshta një nga shkaqet më të rëndësishme, megjithëse ka një sasi të caktuar detyrimi për shkak të lidhjeve familjare, miqësisë apo edhe vetëm sepse dikush ju ka bërë një dhuratë vitin e kaluar. Natyrisht, kjo bëhet edhe sot për të shënuar moshat historike, veçanërisht për të rinjtë dhe të rejat që po hyjnë në moshë madhore ose po rriten. Për më tepër, sot zgjedhim dhurata të veçanta për të treguar dashuri dhe për t’i kushtuar vëmendje të veçantë dikujt që e duam më shumë. Megjithatë, në fund të fundit, të bësh të tjerët të lumtur normalisht të bën të lumtur dhe kjo është një arsye mjaft e mirë më vete.

Çfarë duhet të dhuroni?

Sigurisht, kjo varet plotësisht nga ju. Ka shumë faktorë që duhen marrë parasysh kur planifikoni një surprizë për ditëlindje. Buxheti, logjistika dhe nëse i përshtatet marrësit janë padyshim tre gjërat më të rëndësishme që duhen marrë parasysh. Mos harroni gjithashtu se një dhuratë që është shumë bujare ose e dukshme mund ta bëjë personin që e merr atë të ndihet i pakëndshëm pasi mund të ndihet i detyruar, por mund të mos jetë në gjendje ta kthejë lehtësisht bujarinë kur bëhet fjalë për t’ju blerë një dhuratë. Për më tepër, megjithëse mund të duket e qartë të thuash, zgjidhni diçka që e dini se i dashuri juaj do t’i pëlqente.

Nuk ka aspak kënaqësi të marrësh një dhuratë të kotë që nuk do ta përdorësh kurrë. Kështu që është shumë e nevojshme të zgjidhni në mënyrë të zgjuar. Kjo kuti muzike e personalizuar me happy birthday përveç se do të dhuroj shumë emocione si dhuratë gjithashtu do të jetë një aksesor tepër i bukur në ambjentit e preferuar të marrësit.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike ‘Happy Birthday’”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0