Kuti Muzike Moana

Kuti Muzike Moana

1,200 L

S’ka stok

Kuti muzike e kompozuar me imazhin dhe tingujt muzikore të filmit të animuar “Moana”.

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Materiali

Dru

Kuti druri e kompozuar me imazhin dhe tingujt muzikore të filmit të animuar “Moana”. Çfarë është Moana në jetën reale?
Megjithëse Moana është nga ishulli imagjinar Motunui rreth 3000 vjet më parë, historia dhe kultura e Moanës bazohet në trashëgiminë dhe historinë shumë reale të ishujve polinezianë si Hawaii, Samoa, Tonga dhe Tahiti. Në fakt, sapo të filloni të kërkoni lidhje me kulturën polineziane në Moana, është e vështirë të ndalosh! Sa kurioz do te ishit ju po te ju benin nje dhurate te tille?

Moana është protagonistja titullare e filmit artistik të animuar të Disney 2016 me të njëjtin emër. E lindur në fshatin ishullor Motunui, Moana është vajza e shefit Tui dhe Sina, me një dashuri të trashëguar për detet dhe udhëtimet. Kur ishulli i saj rrezikohet nga një errësirë vdekjeprurëse, Moana zgjidhet nga oqeani për të udhëtuar përtej detit dhe për të shpëtuar botën – me ndihmën e gjysmëperëndisë që ndryshon formën Maui.

“Unë jam Moana e Motunui. Ti do të hipësh në varkën time, do të lundrosh përtej detit dhe do të rivendosësh zemrën e Te Fitit!”. – Moana

Moana është anëtari i dymbëdhjetë zyrtar i linjës së Disney Princess.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike Moana”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0