Kuti Muzike Dragon Ball GT

Kuti Muzike Dragon Ball GT

1,200 L

S’ka stok

Kuti Muzike e personalizuar me imazhin dhe tingujt muzikor nga ‘DragonBall GT’.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Dragon Ball”

Informacion shtesë

Përmasa 64 × 50 × 40 mm
Ngjyra

E kuqe

Materiali

Dru

Kuti druri e personalizuar me imazhin dhe tingujt muzikor nga ‘DragonBall GT’. Dragon Ball GT është një serial anime japonez i viteve 1996–1997 i bazuar në mangën Dragon Ball të Akira Toriyama. Dragon Ball GT është seria e tretë anime në ekskluzivitetin Dragon Ball dhe një vazhdim i serisë anime Dragon Ball Z.

Dhuratë për fëmijë me Dragon Ball GT. Kuti muzike me ngjyrë të kuqe ideale për fëmijë e të rritur. Të gjithë ata që e kanë parë qoftë edhe një herë të vetme Dragon Ball janë apasionuar pas tij. Sidomos të vegjëlit duan me doemos të kenë një produkt me dragon ball në përditshmërinë e tyre. Kjo kuti muzike do të ishte një dhuratë shumë e bukur për ditëlindje. Jam e sigurt që çdo grupmoshë do të suprizohej.

E nëse është fëmija juaj ai që po kërkon një dhuratë për shokun që pëlqen Dragon ball ku ka më bukur sesa kjo kuti muzike. Skalitja në dru është bërë në mënyrë perfekte dhe sapo e shikon të jep emocione shumë të bukura. Do të argëtohen pafund edhe kur të luajnë muzikën pasi është një proces unik të cilin edhe mund ta shohësh teksa e mban kapakun e kutisë të hapur.

Seriali vazhdon aventurat e Gokut, i cili kthehet në fëmijë nga Perandori Pilaf, duke e dëshiruar këtë rastësisht duke përdorur Topat e Dragoit të Yllit të Zi në fillim të serialit dhe detyrohet të udhëtojë nëpër galaktikë për t’i tërhequr ato. Gjysma e parë e serialit fokusohet te Goku, Pan dhe Trunks, ndërsa pjesa e dytë rikthen shumicën e personazheve të shquar nga Dragon Ball dhe Dragon Ball Z. Seriali ndjek Ekipin e Dragoit kundër armiqve shumë më të fuqishëm si Kulti Luud , Machine Mutants, Baby, Super 17 dhe Shadoë Dragons. Seriali më së shpeshti përmendet se zhvillohet 5 vjet pas Sagës së Botës Paqësore, megjithëse në materialin promovues për dublimin anglez u referua se ndodhi 10 vjet më vonë. Gjithashtu në një rast u referua se po ndodhte gjashtë vjet më vonë.

Dy seritë e para anime u bazuan drejtpërdrejt në mangën Dragon Ball, e cila u desh shumë më shumë për t’u prodhuar sesa anime. Kjo shpesh rezultonte në “mbushës”; Një shembull i dukshëm është se fundi i betejës së Gokut me Frizën zgjat shumë më shumë se “pesë minutat” e parashikuara e Frizës. Meqenëse Dragon Ball GT nuk bazohej në manga, nuk kërkohej asnjë mbushës. Si rezultat, katër saga të tëra (Saga Black Star Dragon Ball, Baby Saga, Super 17 Saga dhe Shadoë Dragon Saga) u përfunduan në vetëm 64 episode.

Muzika për Dragon Ball GT u kompozua dhe u shkrua nga Akihito Tokunaga, duke zëvendësuar Shunsuke Kikuchi i cili tani është në pension pasi kompozoi partiturën e tij të fundit për episodin e fundit të Dragon Ball Z dhe dizajnet e personazheve për Dragon Ball GT u krijuan nga Katsuyoshi Nakatsuru. Përshtatja në anglisht e Dragon Ball GT u shfaq në Cartoon Netëork midis 7 nëntorit 2003 dhe 16 prillit 2005, por versioni nga FUNimation pati një ndryshim të madh: 16 episodet e para të serialit, “Black Star Dragon Ball Saga”, ishin prerë dhe zëvendësuar nga një episod i vetëm vetëm në SHBA, i cili përmbledh episodet; kjo u bë premiera e serialit të ri dhe pjesa tjetër e episodeve filloi me episodin 17. Ky modifikim u zbatua nga prodhuesit e dublimit në anglisht për të parandaluar që shikuesit të shtyhen ndoshta nga këto episode të hershme me tone të ndryshme.

Dhuratë simbolike me dragon ball. Dhuratë simbolike me Gokun. Dhuratë e personalizuar me Gokun. Aksesor dekourues me Gokun. Produkte me Dragon Ball. Ajo çfarë përfaqëson kjo kuti muzike me dragon ball është një dhuratë unike dhe simbolizuese.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike Dragon Ball GT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0