Kuti Muzike Moon River

Kuti Muzike Moon River

1,200 L

Vetëm 1 stok

Kuti muzike druri e kompozuar me imazhin dhe tingujt muzikorë të këngës “Moon River”, shkëputur nga filmi “Breakfast at Tiffany’s”.

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Materiali

Dru

Kuti muzike druri e kompozuar me imazhin dhe tingujt muzikorë të këngës “Moon River”, shkëputur nga filmi “Breakfast at Tiffany’s”. Kur mendoni për dhurata te veçanta duhet të ju vij menjëherë në mendje The Giftery Al, për shkak të aksesorëve unik dhe përshkrimeve deri në detaje.

‘Lumi i hënës’ është një metaforë e dëshirës së zjarrtë për vorbullat e paparashikueshme të një jete aventureske, për t’u përfshirë nga rrymat në një vend të ri: “Kudo që të shkosh, unë po shkoj në rrugën tënde”. Nga më shumë se 500 kopertina të “Moon River”, këngëtari Andy Williams zgjodhi pikërisht këtë këngë per ta patur më afër zemrës.

Breakfast at Tiffani e personalizuar si dhuratë. Kjo kuti muzike e personalizuar me Moon Rivel është një dhuratë unike që të gjithë do ta pëlqenin. Akoma edhe më shumë ata që janë dashamirës të moon river. Dhuratë me moon river në mënyrën më të veçantë dhe të bukur. Kjo kuti muzikore moon river është prej druri dhe unike e bën pjesa e skalitjes. Ka stil vintage dhe munnd të jetë ide dhuratë për ditëlindje, shënvalentin apo edhe festa të tjera.

Pjesa e muzikës luhet me anë të rrotullimit të mekanizmit që ka në pjesën anësore. Nuk ka nevojë për bateri dhe mund të përdoret në çdo kohë. Kënga është incizuar nga shumë artistë të tjerë. Ajo u bë kënga temë për Andy Williams, i cili e regjistroi për herë të parë në 1962 (dhe e performoi në ceremoninë e Çmimeve të Akademisë atë vit).

Versionet e këngës Moon River

Janë regjistruar qindra versione të këngës dhe është shfaqur në shumë media. Mercer e regjistroi këngën në 1974 për albumin e tij My Huckleberry Friend. Në vitin 2007, saksofonisti Dave Koz regjistroi një version nga albumi i tij muzikor standard, At the Movies, kënduar nga Barry Maniloë. Në vitin 2013, Neil Finn dhe Paul Kelly performuan këngën në turneun e tyre Goin’ Your Way, gjatë të cilit performanca e tyre në Sallën e Koncerteve të Operas në Sydney u regjistrua për albumin live, Goin’ Your Way, i lëshuar në të njëjtin vit.

Titulli i albumit vjen nga një frazë në korin e këngës: “Where you’re goin’, I’m goin’ your way”. Versioni instrumental i Lawrence Welk i vitit 1961 u shfaq në sezonin 6 të Mad Men, episodi 13, “In Care Of” (2013). Një version xhaz i këngës përdoret si një nga temat e betejës në videolojën Bayonetta 2 (2014). Një version i këngës u shfaq në filmin dokumentar të Asif Kapadia, Amy (2015), rreth Amy Winehouse. Versioni i Winehouse, i kënduar në moshën 16 vjeçare me Orkestrën Kombëtare të Xhazit të Rinisë në 2000, është kënga hapëse në film.

The Telegraph renditi, ndër kopertinat e shquara të këngës, ato të Frank Sinatra, Judy Garland, Sarah Vaughan, Louis Armstrong, Sarah Brightman dhe Chevy Chase. Yje të tjerë që kanë mbuluar këngën përfshijnë Rod Stewart në Fly Me to the Moon… The Great American Songbook Volume V (2010), i cili u rendit në vendin e katërt në Billboard 200, Barbra Streisand në The Movie Album (2003), një album ari i nominuar për Grammy dhe Frank Ocean, i cili publikoi një kopertinë në Ditën e Shën Valentinit 2018 që debutoi në Top 10 të tabelës Billboard Hot R&B. Diffuser.fm i quajti këto versionet “Top 5 Alt-Rock” të këngës: Morrissey, Glasvegas, R.E.M., The Killers dhe Josh Ritter. Kopertina a capella e Jacob Collier fitoi çmimin Grammy 2020 për Arranzhimin më të Mirë, Instrumental ose A Cappella.

Kuti muzike të ndryshme të personalizuara te Gifi mund të gjeni në zhanre të ndryshme. Kuti muzike me anime, kuti muzike me filma, kuti muzike me fjalë dashurie etj. Klikoni këtu për të parë të gjitha versionet.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike Moon River”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0