Kuti Muzike I love you to the Moon and back

Kuti Muzike I love you to the Moon and back

1,200 L

Ka stok

Kuti Muzike e personalizuar me një nga shprehjet më të bukura të dashurisë

Informacion shtesë

Përmasa 64 × 50 × 40 mm
Ngjyra

Blu

Materiali

Dru

Muzika: You Are My Sunshine – Jimmie Davis

Kuti druri e personalizuar me një nga shprehjet më të bukura të dashurisë. Bëni të lumtur një njeri që e doni fort duke i dhuruar një kujtim të tillë me fjalë të gdhendura dhe tinguj muzike. I love you to the moon and back përdoret për të shprehur pafundësinë e dashurisë së dikujt për një tjetër. Dhuratë e veçantë dhe romantike për data që shënojnë jetën tuaj bashkë me njeriun e zemrës qoftë ky një mik, familjar apo i/e dashuri/a juaj.

Ti themi të dua njeriut tonë të zemrës nuk është kurrë mjaftueshëm. Fjalë zemre të gdhendura në drru për të zbukuruar ditën tuaj kur ta shihni të vendosur në një ambjent të shtëpisë. Kjo kuti druri është një dhuratë simbolike e cila shpreh shumë ndjenja pa folur asnjë fjalë të vetme.

Dhurata ideale për motrën. Dhuratë për vëllain. Dhurata perfekte për mamin. Dhuratë simbolike për të dashurën. Dhurata e duhur për gjyshen. Dhuratë romantike për përvjetor. Nëse keni opsione të tjera në mendje mund ti përshtasni sipas dëshirës. E sigurt është një kuti muzike të tillë ju mund ta dhuroni tek shumë persona. Ka dizajn shumë të bukur, ngjyrë unike, fjalë domethënëse dhe është tepër argëtuese.

Në listën e produkteve unike për dhuratë ky aksesor do të ishte në vendin e parë. Të gjithëve ju pëlqen shumë kur e marrin në duar. Kjo është edhe arsyeja pse kutitë e muzikës te Gifi janë produkt shumë i shitur. Nëse klikoni këtu keni mundësi për të parë edhe modele të tjera. Secila nga kutitë e muzikës është e personalizuar me fjalë të skalitura në dru, personazhe si dhe tingujt muzikor.

Dhuratë e personaziuar e cila mund të dhurohet edhe në një ditë normale vetëm për të bërë të lumtur dikë. Patjetër që mund ta zgjdhni edhe për raste të veçanta. Kur të mendoni për të bërë një dhuratë për ditëlindje, dhuratë për 8 Mars, dhuratë për përvjetor etj ju tanimë e dini se ku do të gjeni produktet më cilësore dhe me një çmim shumë të mirë për të gjithë.

Çfarë do të thotë ‘ Të dua deri në hënë e në kthim’?

Të dua deri në hënë dhe mbrapa, përdoret për të shprehur pafundësinë e dashurisë së dikujt për një tjetër. Nuk është saktësisht e qartë se kur u shfaq shprehja hiperbolike, por një personazh jep një formë të saj në shfaqjen Nuts të vitit 1979 të Tom Topor: “Kur isha vajzë e vogël, i thoja asaj, ‘Të dua deri në hënë dhe përsëri. dhe nëpër botë dhe përsëri.’ Dhe ajo më thoshte: “Të dua deri në diell dhe përsëri, rreth yjeve dhe përsëri”.

Fraza, e cila përdor arritjen dhe distancën qiellore për të rritur dhe dramatizuar shtrirjen e dashurisë, mund të jetë nxitur nga eksplorimi i hapësirës dhe ulja në hënë në vitet 1960. Një dokument zyrtar i NASA-s, për shembull, përdori frazën drejt Hënës dhe mbrapa kur përshkruante një program në vitin 1969, dhe fraza specifike ka një numër të madh rastesh gjatë dekadave të mëparshme.

Cilado qoftë origjina e saj e saktë, thënia u përhap në vitet 1990-2000, siç dëshmohet nga përdorimi i saj në kulturën popullore. Në vitin 1992, grupi Spectrum publikoi një këngë të titulluar “(I Love You) To the Moon and Back”. Tema e dashurisë së prindërve për fëmijën e tyre pasqyrohet gjithashtu në librin me figura të vitit 1994, Guess Hoë Much I Love You? Në libër, një lepur i vogël i thotë babait të tij “Të dua deri në hënë”, dhe babai i përgjigjet “Të dua deri në hënë – dhe mbrapa”.

Kush e përdor shprehjen ‘I love you to the moon & back’?

Kjo frazë thuhet mes prindërve dhe fëmijëve, partnerëve romantikë, miqve, madje edhe kafshëve shtëpiake. Përdoret shpesh në mediat sociale. Është përdorur në mediat sociale nga një numër i famshëm, duke përfshirë Jessica Biel për burrin e saj Justin Timberlake, Brooklyn Beckham për të dashurën e tij Chloe Moretz, Romeo Beckham për nënën e tij Victoria dhe Courtney Love për vajzën e saj Frances Bean Cobain. Shprehja është gdhendur edhe në bizhuteri dhe është printuar në dekorimet e shtëpisë.

Ju keni mundësinë ta keni të gdhendur frazën ‘I love you to the moon and back’ në një kuti muzike.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike I love you to the Moon and back”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0