Kuti Muzike Spirited Away

Kuti Muzike Spirited Away

1,200 L

Ka stok

Kuti druri e personalizuar me imazhin dhe tingujt muzikor nga ‘Spirited Away’

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Materiali

Dru

Muzika: Always with me – Myazaki’s Spirited Away

Kuti druri e personalizuar, e gdhendur me imazhin ‘Spirited Away’ dhe mjafton një kurdisje për të dëgjuar tingujt muzikor. Çdo verë, Hayao Miyazaki kalonte pushimet e tij në një kasolle malore me familjen e tij dhe pesë vajza që ishin miq të familjes. Ideja për Spirited Away lindi kur ai donte të bënte një film për këta miq.

Spirited Away, është filmi i 12-të i animuar i shkruar dhe drejtuar Hayao Miyazaki dhe prodhuar nga Studio Ghibli, dhe u shfaq premierë në kinematë në Japoni më 20 korrik 2001.
Historia ka të bëjë me aventurat e një vajze të re dhjetë vjeçare të quajtur Chihiro teksa endet në botën e perëndive dhe shpirtrave. Ajo është e detyruar të punojë në një banjë pasi prindërit e saj janë kthyer në derra nga shtriga Yubaba.

Filmi është bërë për të kënaqur vajzën dhjetëvjeçare të mikut personal të Hayao Miyazaki, regjisorit Seiji Okuda. Madje, vajza e Okudës u bë modele për protagonistin e filmit, Chihiro. Gjatë fazës së planifikimit të filmit, Miyazaki mblodhi vajzat e stafit të Ghibli në një kasolle malore në provincën Shinano për të mbajtur një seminar trajnimi. Përvoja e tij e bëri atë të dëshironte të bënte një film për ta, pasi ai nuk kishte bërë kurrë një film për vajza në moshën 10-vjeçare.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike Spirited Away”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0