Kuti Muzike La Casa De Papel

Kuti Muzike La Casa De Papel

1,200 L

Kuti Muzike e personalizuar ‘La Casa De Papel’. Muzika që e shoqëron është ‘Bella Ciao’

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Ngjyra

Kafe

Materiali

Dru

Kuti druri e personalizuar me imazhin e personazheve të preferuar dhe tingujt muzikor të serialit aq të dashur për të gjithë ‘La Casa De Papel’. Bella ciao ka një vijë melodike që nuk të mërzitet asnjëherë. La casa de Papel ndryshe i njohur si Money Heist është një serial televiziv spanjoll që u krijua nga Álex Pina. Yjet e serialit janё Ursula Corberó aka Tokyo, Itziar Ituño aka Lisbon, Álvaro Morte aka Professor, Paco Tous aka Moscoë, Pedro Alonso aka Berlin dhe Alba Flores aka Nairobi.

Në mjedisin që na rrethon është e sigurt që njohim të paktën një person që është apasionuar pas serialit. Sapo të ju duhet një dhuratë me la casa de papel mundo të zgjidhni të blini një nga kutitë e muzikës që Gifi ka. Në varësi të personazheve tuaj të preferuar ose dhe grupit në tërësi kjo kuti muzike me la casa de papel është e personalizuar me të gjitha detajet e nevojshme. Ku ka më bukur se të dhurosh atë gjë që personi tjetër pëlqen më së shumti.

Nëse ju po kërkoni një nga këta opsione: dhuratë e personalizuar me La casa de papel, dhuratë e personalizuar me personazhet e la casa de papel., ide dhurate me la casa de papel, kuti muzike me la casa de papel, kuti muzike me këngën bella ciao etj mjafton të klikoni këtu dhe do të gjeni dhuratën perfekte.

Historia e La Casa De Papel

Një njeri misterioz, i cili shkon me emrin El Profesor (“Profesori”), ka planifikuar çdo detaj në hollësi që të ndodhë grabitja më e madhe në histori të njerëzimit, . Për të përmbushur planin ambicioz, ai rekruton një bandë prej tetë personash me aftësi të caktuara që nuk kanë asgjë për të humbur. Qëllimi është të hyjë në njё fabrikё parash në Spanjë dhe të shtypin para në vlerë prej 2.4 miliardë euro.

Pas rekrutimi të personave ata dërgohen në një shtëpi në periferi të qytetit, për të qëndruar për 5 muaj së bashku si dhe këta persona të njohin sa më tepër njëri-tjetrin. Por, kjo ka një kusht pasi që atyre iu ndalohet që të keni afërsi dhe marrëdhënie personale mes vete. Për tu vërtetuar se çdo gjë ka qenë e detajuar, grabitja do të ndodhë në ditën kur një grup studentësh do të shkojnë të vizitojnë fabrikёn, e kjo iu ka shërbyer shumë hajdutëve, pasi që në mesin e atyre studentëve ka qenë edhe vajza e Ambasadorit Britanik, kjo iu ka shërbyer për qëllime politike, duke e kthyer popullin kah ana e tyre. Për ta kryer këtë grabitje, ata kanë nevojë për njëmbëdhjetë ditë izolimi, gjatë së cilës ata do të duhet të merren me gjashtëdhjetë e shtatë pengje dhe forcat e elitës së policisë.

Edhe pse seritë kanë të bëjnë me një grabitje në Bankën Kombëtare të Spanjës, seria nuk u filmua në ndërtesë, por në selinë e Këshillit Kombëtar të Kërkimeve Spanjolle (CSIC),e cila u zgjodh si zëvendësim.

Kënga Italiane antifashiste “Bella ciao” këndohet shumë herë gjatë gjithë serisë. Karakteri Tokio rrëfen në një nga transmetimet e saj, “Jeta e Profesorit ka lëvizur rreth një ideje të vetme: Rezistenca. Gjyshi i tij, i cili kishte luftuar kundër fashistëve në Itali, i mësoi atij këngën dhe ai na mësoi.” kënga luhet edhe në momente të tjera emblematike, të tilla si kur hajdutët kanë sukses në ikjen e tyre nga Banka-si metaforë për liri.

Përvetësimi i të drejtave televizive nga Netflix

Netflix bleu të drejtat për transmetimin e serive dhe shpërndau dy pjesët e para në shërbimin e tyre streaming më 25 dhjetor 2017 në mbarë botën.  Sidoqoftë, në vend që të mbante numrin origjinal të nëntë episodeve dhe minutën 70 minutëshe të secilës episod në sezonin, u prerë në 13 episode të ndryshme të pa titulluara. Secila nga episodet ka qenë e kufizuar në 40-50 minuta në gjatësi.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike La Casa De Papel”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0