Libër Ngjyrosje i Avancuar “Lost Ocean”

Libër Ngjyrosje i Avancuar “Lost Ocean”

1,700 L

Vetëm 1 stok

Libër ngjyrosje i një niveli të avancuar me temë ‘Oqeani i humbur’

SKU: 10137 Kategori:

Informacion shtesë

Peshë 50 g
Përmasa 185 × 185 mm

Libër ngjyrosje i një niveli të avancuar me temë ‘ Oqeani i humbur ‘ me 24 faqe.

Libri i ngjyrosjes është projektuar për të nxitur mindfulness dhe ndihmën për të lehtësuar stresin, e gjithë kjo nëpërmjet natyrës qetësuese (kryesisht) të ngjyrosjes. Përdorimi i librave me ngjyra te të rriturit ka ndihmuar shumë  që të përballojnë stresin, të çlodhen, të përqendrohen ose të kalojnë kohën e tyre të lirë në mënyrë produktive.

Së fundmi kërkimet kanë vërtetuar se ngjyrosja e faqeve dhe librave të avancuar për të rriturit mund të përdoret si prelud i terapisë së rregullt ose konvencionale për shumë çrregullime mendore. Ngjyrosja për të rriturit i ndihmon të ri-zbulojnë veten. Sipas këtij artikulli mund të shikoni disa prej përfitimeve të cilat ne do t’jua paraqesim më poshtë.

 

10 Dobitë terapeutike të ngjyrosjes së librave për të rriturit:

Pesë pikat e para mund ti lexoni këtu:

6. Ngjyrosja për të rriturit i ndihmon të ri-zbulojnë veten

Shpesh të rriturit e gjejnë veten të mbërthyer në një rutinë që administron punët, punët e shtëpisë etj. Ngjyrosja e faqeve mund ta ndihmojë një njeri të dalë nga kjo rutinë, duke i bërë ato të ndihen më rehat dhe të çlodhur në fund të një dite të gjatë.

7. Ngjyrosja për të rriturit është një terapi e përsosur për shumë sëmundje

Ngjyrimi i librave për të rriturit është ideal për pacientët – veçanërisht ata që luftojnë çështjet shëndetësore si epilepsia. Në internet mund  të lexoni shembuj të ndryshëm se si individ të diagnostifikuar me epilepsy ja kanë dal të kenë rezultate shumë të mira.

8. Ngjyrosja për të rriturit ndihmon në rritjen e kreativitetit

Një nga përfitimet më të rëndësishme të ngjyrosjes së librave për të rriturit është se ata ndihmojnë në ndezjen e kreativitetit të cilin të rriturit vazhdojnë ta përjetojnë në disa aspekte të tjera të jetës së tyre. Të rriturit që ngjyrosin rregullisht zbulojnë se bëhen më të zotë në zgjedhjen e ngjyrave për rrobat, për brendësinë e tyre etj. Ngjyrosja e librave dhe faqeve gjithashtu ndihmon njerëzit të bëhen më krijues në punët e tyre, aktivitetet e të menduarit analitik dhe disa aspekte të tjera të punës dhe lojës.

9. Ngjyrosja i ndihmon të rriturit të rilidhen me fëmijën e tyre të brendshëm

Terapia e shërimit të fëmijës së brendshëm është një terapi popullore për të rriturit e shqetësuar që priren të jenë shumë të ashpër me veten. Si të rritur, shpesh kemi disa fusha në jetën tonë që kanë nevojë të punojnë dhe të gjitha këto fusha janë të lidhura me disa çështje që ne i mbartim nga e kaluara jonë.  Kur dikush rilidhet me fëmijën e tij të brendshëm, një fëmijë plot pafajësi dhe dashuri, në të vërtetë mund të bëhet më i mirë si një i rritur. Një shërim i tillë i brendshëm i fëmijëve ndihmon në mënyrë të veçantë që të thyhen modelet negative të të menduarit. E ndihmon atë  të dojë veten më pa kushte. Kjo, nga ana e vet, e ndihmon dikë të bëhet personi më i mirë për veten, një person i besuar dhe rrezatues, i cili është gati të marrë botën pa frikë.

10. Ngjyrimi i librave për të rriturit ndihmon transportin e tyre vizual kudo

Nëse, në fund të ditës, dëshiron me të vërtetë të qetësohesh dhe të largohesh prej saj, thjesht nxirr ngjyrat e tua dhe shfleto disa faqe nga libri që ke blerë te Gifi. Me siguri, kjo do t’ju ndihmojë të dilni e të largoheni nga gjithçka dhe t’ju ndihmojë të qetësoheni e të shplodheni. Është si të bësh pushime pa shkuar askund!

A nuk është fantastike që libra të tillë janë kaq fitimprurës? Kjo është një ide dhuratë shumë e mirë për miqtë, familjarët, të njohur që kanë pasionë të tilla etj me të cilën do nderoheni. Një sugjerim i tillë për dhuratë është gjithmonë i duhur.

 

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Libër Ngjyrosje i Avancuar “Lost Ocean””

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0