Kubi i Pasqyrës

Kubi i Pasqyrës

1,000 L

Ka stok

Nëse ju pëlqen të sfidoni veten ne ju japim alternativa!
E keni parë ndonjëherë këtë lloj? Nëse rubics cube i zakonshëm ju duket shumë i “zakonshëm”, keni Mirror Cube.

SKU: 10030 Kategori: , , ,

Informacion shtesë

Përmasa 60 × 60 × 60 mm
Ngjyra

Gri

Materiali

Plastik

The Mirror Blocks, i njohur gjithashtu si Kubi i Pasqyrës ose Kubi Bump, është një lloj enigmëje me kthesë dhe modifikim të formës së kubit standard 3x3x3 të Rubikut dhe u shpik në vitin 2006. Mekanizmi i brendshëm i enigmës është pothuajse identik me atë të kubit të Rubikut, megjithëse ai ndryshon nga kubet normale 3×3 në atë që të gjitha pjesët janë me të njëjtën ngjyrë (zakonisht ngjitëse ari ose argjendi reflektuese) dhe identifikohen sipas formës pasi secila prej tyre është gjithashtu një prizëm i veçantë drejtkëndor. Ashtu si Kubi Ghost dhe Mastermorphix, kubi i pasqyrës ka një formë 3x3x3, që do të thotë se mund të zgjidhet në të njëjtën mënyrë si Kubi i Rubikut 3x3x3.

Kubat e Rubikut nuk janë vetëm sfiduese dhe argëtuese, por janë të mira për ju në mënyra te ndryshme. Pesë përfitimet e zgjidhjes se një kubi rubik janë: Përmirëson kujtesën, reflekset, zgjidhjen e problemeve, durimin si dhe përqendrimin. Ku ka më mirë se një dhuratë e cila është në të mirë të shëndetit tuaj mendor dhe mund të përdoret në çdo kohë. Rubics Cube të çuditshëm gjeni vetëm tek një dyqan online.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kubi i Pasqyrës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0