Mini Kukulla Marvel

Mini Kukulla Marvel

1,000 L

Kukulla në miniaturë të personazheve më të dashur nga Marvel. Madhësi 16cm dhe mundësi për të qëndruar statik mbi një sipërfaqe.

Dhurata ideale për grupmosha të ndryshme, mjafton ti pëlqeni këto personazhe.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Marvel”

Informacion shtesë

Përmasa 160 mm
Materiali

PVC

Kukullat në miniaturë janë kukulla të vogla, zakonisht të punuara me dorë, të krijuara në ngjashmërinë e një personi. Lloji më i popullarizuar i kukullave në miniaturë është kukulla prej porcelani. Historia e kukullave në miniaturë është e gjatë dhe e larmishme. Ajo mund të gjurmohet në Kinën e lashtë dhe Greqi ku ato përdoreshin si oferta fetare.

Në Evropë, ato bëheshin si shenja për “fat të mirë” për marinarët dhe lojërat e fëmijëve. Në shekullin e 17-të, holandezët filluan t’i bënin ato në porcelan i cili ishte më i lirë se fildishi ose dylli dhe më pas i eksportuan në Angli ku u bënë shumë të njohura si nga fëmijët ashtu edhe nga të rriturit.

Ndërkohë ne mund ti përdorim si një aksesor dekorues i ambjentit tonë. Në ditët e sotme mund të gjejmë një larmishmëri të kukullave mini si nga ana e materialit përbërës ashtu edhe në bazë të personazheve të ndërtuar. Sic dhe e vini re dhe në faqen tonë që këto kukulla të vogla janë të shumta dhe realisht tepër të vecanta. Të punuara në mënyrë perfekte deri në detajet më kryesore të secilit personazh.

Mini Kukullat që duam të ju prezantojmë kësaj radhe te The Giftery janë ato me personazhet më të dashur nga Marvel. Personazhe të njohur për ju të cilat mund të jenë dhurata ideale për cdo fans të tyre. Mundësi për të qëndruar statik mbi një sipërfaqe për shkak të bazamentit që ka.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Mini Kukulla Marvel”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0