Retro Videogames (500in1)

Retro Videogames (500in1)

2,500 L

Vetëm 1 stok

Je në kërkim të një video game me funksion 500 në 1? Ju prezantojmë me produktin më të ri të videolojërave te Gifi me të cilin do të argëtoheni pafund. Me këtë mini video lojë retro , ju keni shumëllojshmëri mënyrash për të luajtur lojëra.

Informacion shtesë

Përmasa 6 mm
Ngjyra

Blu

Game Boy Color është një konsolë lojërash dore, e prodhuar nga Nintendo, e cila u lëshua në Japoni më 21 tetor 1998 dhe në tregjet ndërkombëtare atë nëntor. Është pasuesi i Game Boy dhe është pjesë e linjës së produkteve Game Boy. Game Boy Color është pjesë e gjeneratës së pestë të konsolave të video lojërave. Për shkak të pajtueshmërisë së saj me lojrat Game Boy, periudha e lançimit të Game Boy Color kishte një bibliotekë të madhe të lojërave. Sistemi grumbulloi një bibliotekë prej 576 lojrash Game Boy Color gjatë një periudhe katër vjeçare. Ndërsa shumica e lojrave janë ekskluzive Game Boy Color, afërsisht 30% e lojrave të lëshuara janë në përputhje me Game Boy origjinal.

Kjo është një lodër dore e përshtatshme për fëmijë dhe për të rritur. Madje të rritur mund të jenë më nostalgjik për te luajtur lojëra të tilla. Gama e lojërave Nintendo është shumë e gjerë kështu që keni mundësi të eksploroni për një kohë shumë të gjatë. Për produkte teknologjike të tjera mjafton të klikoni këtu. Te Gifi do të shihni disa lojëra teknologjike të cilat do të doni ti bëni menjëherë tuajat.

Nëse mendon që është e vështirë të gjesh një dhuratë për të dashurin tënd të sfidojmë me blerje të tilla. Do mbeten të mahnitur që ju po i bëni një dhuratë të tillë sepse kjo do të thotë që loja do ketë vëmendjen e tyre maksimale. Videlojëra për të dashurin do të jetë zgjedhja e duhur gjithmonë!

Retrogaming, i njohur gjithashtu si loja klasike dhe lojrat e vjetra shkollore, është loja dhe / ose mbledhja e kompjuterëve më të vjetër personalë, konsolave, dhe video lojrave , në kohët bashkëkohore. Zakonisht, retrogaming bazohet në sisteme që janë të vjetëruara ose të ndërprera. Zakonisht vihet në praktikë me qëllim të nostalgjisë, ruajtjes ose nevojës për të arritur autenticitetin.

Retrogaming ka tri aktivitete kryesore; retrogaming vintage, emulation retrogaming, dhe retrogaming ported. Retrogaming Vintage përfshin lojëra që luhen në harduerin origjinal. Pjesëmarrësit në hobi nganjëherë njihen si retrogamerë në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa termat “lojarë klasikë” ose “lojëtarë të shkollës së vjetër” janë më të përhapur në Shtetet e Bashkuara. Në mënyrë të ngjashme, lojërat njihen si retrogame, lojëra klasike ose lojëra të vjetra shkollore.

Retrogaming ka ekzistuar që nga vitet e para të industrisë së video lojës, por u popullarizua me popullaritetin e internetit dhe teknologjinë. Është argumentuar se arsyet kryesore që lojtarët janë tërhequr në retrogames janë nostalgji për epoka të ndryshme, ideja se lojërat më të vjetra janë më inovative dhe origjinale, dhe thjeshtësia e lojrave që kërkon më pak orë të gameplay.

Dallimi midis asaj që konsiderohet retro dhe modern është debatuar shumë, por zakonisht përkon ose me zhvendosjen nga lojrat 2D në 3D. Lojërat retro mund të përfshijnë lojëra elektronike si dhe lojëra personale kompjuterike për platformat retrokompjuterike.  Disa lojëra retro mund të luhen ende online duke përdorur vetëm shfletuesin e internetit nëpërmjet emulation DOS. Në disa raste, versionet krejtësisht të reja të lojrave janë projektuar, ose ri-bërë. Si dhe duke luajtur lojëra, një subkulturë e retrogaming është rritur rreth muzikës në lojëra retro.

Industria e video lojërave ka një audiencë aktive, duke përfshirë sektorin e retrogaming. Komuniteti retrogaming ka hapësira si online ashtu edhe fizike ku diskutohen, mblidhen dhe luhen retrogamet.

Je në kërkim të një video game me funksion 500 në 1? Ju prezantojmë me produktim të ri të videolojërave te Gifi me të cilin do të argëtoheni pafund. Me këtë mini lojë retro video, ju keni shumëllojshmëri mënyrash për të luajtur lojëra. Funksioni backlight i lojtarit të video lojës ju lejon të luani lojëra në çdo kohë dhe kudo. Me ndihmën e kësaj në video lojë, ju mund të shikoni shfaqjet dhe videot tuaja të preferuara në tv. Loja retro portative video është një mënyrë e re për të luajtur në jetën tuaj. Bordi i lojës është i përputhshëm me një shumëllojshmëri lojtarësh, të tillë si për nintendon, për nes, për lojtarin bardh e zi etj.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Retro Videogames (500in1)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0