Sakuna Finger – Jujutsu Kaisen

Sakuna Finger – Jujutsu Kaisen

700 L

Ka stok

Një nga njëzet gishtat e Sakuna, mallkimit më të fuqishëm të Jujutsu Kaisen.

Informacion shtesë

Materiali

PVC

Ryomen Sukuna, më shpesh i referuar si thjesht Sukuna, është magjistari më i fortë i jujutsu nga një mijë vjet më parë. I konsideruar si Mbreti i padiskutueshëm i mallkimeve, Sukuna është një nga antagonistët kryesorë të serialit Jujutsu Kaisen. Sipas legjendës, Sukuna ishte një Demon Imagjinar gjatë epokës Heian, por në të vërtetë ai ishte një magjistar i njohur gjithashtu. Magjistarët Jujutsu të Popullit të Epokës së Artë të Jujutsu-së dhanë gjithçka kundër tij, por në fund ranë njëri pas tjetrit. Sukuna ka ekzistuar gjatë gjithë shekujve duke u shndërruar në një objekt të mallkuar pas vdekjes, një gjendje ku ai e ndau fuqinë e tij në njëzet gishta të pathyeshëm. Sukuna u mishërua në qershor 2018 kur Yuji Itadori konsumoi një nga gishtat e tij. Sukuna ishte bllokuar brenda trupit të Yuji dhe rrallëherë ishte në kontroll derisa arriti të transferonte shpirtin e tij në trupin e Megumi Fushiguro. Pamja e tij e kaluar përshkruhet si një demon me katër krahë dhe dy fytyra. Më parë, ai merrte pamjen e ish mikpritësit të tij: Yuji Itadori, por me flokë me thumba rozë të shtyrë pak përpara dhe me tatuazhe/vija në ballë, hundë, faqe, në pjesën e sipërme të trupit dhe në bark. Ai gjithashtu ka një palë sy të dytë nën sytë e tij normalë, të cilët zakonisht janë të mbyllur.

Personaliteti

Sukuna është egoiste, gjakftohtë, imorale dhe jashtëzakonisht sadiste. Kur ai u rimishërua menjëherë pasi Yuji gëlltiti gishtin e tij, ai komentoi, duke nënkuptuar masakrën e grave dhe fëmijëve dhe duke i krahasuar ato me krimbat që zvarriten përreth. Për shkak të fuqisë së tij të jashtëzakonshme, ai rrallë kujdeset për pasojat e veprimeve të tij, edhe nëse ato prekin mikpritësin e tij, Yuji Itadorin. Në fakt, ai shpesh përqesh dhe fyen Yuji, duke e quajtur atë një budalla dhe madje duke qeshur ose duke shijuar dëshpërimin e Yuji në shumë raste. Sukuna është i vetëdijshëm për fuqinë e tij të pamasë dhe është mjaft arrogant në lidhje me të, duke brutalizuar një mbajtës të gishtit, ndërsa po patronizon dhe shpall epërsinë e tij mbi të. Për këtë arsye, ai është shumë shpërfillës ndaj kundërshtarëve të tij dhe rrallë i merr ata seriozisht, madje duke thënë qartë se do ta vriste Satoru Gojo në fytyrë. Megjithatë, këto tipare brutale nuk duhet të ngatërrohen me marrëzi. Sukuna është shumë inteligjent dhe manipulues, duke e marrë trupin e Yuji peng duke i shqyer zemrën për ta detyruar atë të bëjë një zotim të detyrueshëm. Ai ka shfaqur gjithashtu aftësinë për të njohur dhe lavdëruar kundërshtarët e tij, siç tregohet nga mënyra sesi para se të vriste Jogo Sukuna e pranoi forcën e tij, pavarësisht se e kishte mposhtur plotësisht dhe i tha Jogos se ai duhet të ishte krenar.

Aftësitë dhe fuqitë e tij

Në Epokën e Artë të Jujutsu, në epokën Heian, Ryomen Sukuna u frikësua dhe konsiderohej me frikë nga të gjithë ata në kohën e tij si magjistari më i fuqishëm i kohës, duke mundur dhe vrarë mijëra magjistarë jujutsu, edhe pse ata mprehnin aftësitë e tyre kundër tij. . Një nga bëmat e tij përfshinte masakrën e vetme të yjeve të diellit-hënës dhe të pesë gjeneralëve të zbrazët aq plotësisht sa që ata nuk njiheshin si kufoma, më elita e Njësive të Nënshtrimit të Klanit Fujiwara, duke i lënë autoritetet e Japonisë kaq të tmerruar sa ata ishin të gatshëm të organizonin festa për nder të tij. Ndikimi që la Sukuna në histori derisa vdiq, i dha atij titullin “Magjistari më i fortë në histori”, si dhe “Mbreti i mallkimeve”, i konsideruar si shpirti i mallkuar më i fortë në histori. Fuqia e tij mbahet ende në një vlerësim aq të lartë sa që edhe Satoru Gojo, magjistari më i fortë i jujutsu-së në epokën moderne, me nivele arrogance të besimit dhe krenarisë për aftësitë e tij, e pranoi forcën e tij dhe se një luftë mes të dyve do të ishte e vështirë.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Sakuna Finger – Jujutsu Kaisen”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0