Yami Yugi Action Figure

Ofertë!

Yami Yugi Action Figure

Çmimi origjinal qe: 5,500 L.Çmimi i tanishëm është: 4,800 L.

Vetëm 1 stok

Nga seriali i njohur anime Yu-Gi-Oh vjen për ju kjo figurë aksioni Yami Yugi me gjatësi 18 cm.

Informacion shtesë

Përmasa 180 mm
Materiali

PVC

Yami Yugi, i njohur si Dark Yugi në versionet manga dhe japoneze, dhe i referuar gjithashtu si Faraoni i Paemër, është shpirti i Faraonit Atem që është vulosur në Puzzlen e Mijëvjeçarit. Ai është protagonisti kryesor i serisë origjinale dhe të dytë, së bashku me Yugi Muto. Së bashku me Yugi ai mban titullin “Mbreti i Lojërave” (Mbreti i Duelistëve në versionin japonez), duke fituar në turnetë e Mbretërisë Duelist, Battle City, Grand Championship dhe Battle City V2 (në GX anime).

Pasi Yugi Muto zgjidhi enigmën e Mijëvjeçarit, Yami Yugi banoi në trupin e Yugi dhe do ta zotëronte atë kur Yugi ose miqtë e tij ishin në rrezik. Pasi Yugi u bë plotësisht i vetëdijshëm për ekzistencën e Yamit, Yugi mundi vullnetarisht t’i jepte kontrollin e trupit të tij Faraonit; Herë pas here, përpara se njëri t’i jepte kontrollin tjetrit, ata, si shpirtra në mendjen e atij që kontrollon trupin e Yugi-t, bisedonin me njëri-tjetrin, zakonisht për opsionet e tyre se çfarë të bënin kur ndodheshin në situata të vështira.

Personaliteti

Në mangën e hershme, Dark Yugi fillon si një vigjilent i pamëshirshëm. Ai del për të dhënë drejtësi për njerëzit që shkelin shpirtrat e Yugi dhe miqtë e tij. Edhe pse veprimet e tij janë të drejta, ai jeton sipas emrit të tij, Dark; Dënimet e tij në lojën e penalltisë janë zakonisht shumë brutale. Më vonë, ndërsa jetonte brenda trupit të Yugi-t, ai duket se u bë më shumë një prirje e kujdesshme, e këndshme dhe miqësore, edhe pse e kishte gjithmonë atë në vete dhe miqësia e miqve të Yugi-t kishte ndihmuar që kjo t’u zbulohej të tjerëve. Yami është një faraon i fortë, i fuqishëm dhe i aftë. Ai përpiqet të balancojë errësirën dhe të keqen në përdorimin e magjisë së hijes nga artikulli i tij i Mijëvjeçarit. Ndryshe nga Yami Bakura dhe Yami Marik, ai kurrë nuk e përdor atë për përfitime personale, përkundrazi preferon të ndihmojë të tjerët në nevojë dhe të ndëshkojë vetëm njerëzit që u kanë bërë keq të pafajshmëve.

Ai është paksa i rezervuar, pasi nuk ia tregon ekzistencën e tij Yugit apo miqve të tij. Në fillim Yugi kishte frikë nga Yami Yugi, por pasi Yugi pranon se mendon se “një tjetër Yugi” ekziston brenda tij, miqtë e tij bëhen të vetëdijshëm për ekzistencën e tij dhe e pranuan atë si mik. Edhe më parë, Yami është jashtëzakonisht mbrojtës ndaj Yugi.

Beteja ceremoniale

Me shtatë Artikujt e Mijëvjeçarit, tre Kartat e Zotit egjiptian, Zorc Nekrofadi i mundur dhe e kaluara e tij e mësuar (duke përfshirë emrin e tij të vërtetë), faraoni mund të largohet nga bota e vdekshme dhe të bashkohet me priftërinjtë e tij besnikë në jetën e përtejme. Për të hapur derën për në jetën e përtejme, Yami duhet të mposhtet në një Duel, të njohur si Beteja Ceremoniale. Yami dhe miqtë e tij ndjekin besimin egjiptian se një faraon duhet të niset me një varkë. Joey dhe Kaiba të dy vullnetarë për t’u përballur me Yami në betejë, por Yugi këmbëngul se ai do të luftojë Yami.

Kaiba ishte skeptik për këtë, pasi ai mendoi se Yugi thjesht do të ishte vetë Dueling. Ai madje e kapi Yugi nga fyti dhe filloi t’i bërtiste në një akt dramatik zemërimi, por përfundimisht u ndal me vendosmërinë e Yugi. Yami e lë Yugi të mendojë privatisht, pasi ai ndërton një kuvertë për betejën. Yugi bën të njëjtën gjë për Yami.

Ndërsa dueli vazhdoi, vullneti i Yamit ishte aq i fortë dhe i fuqishëm saqë në fakt kishte ndikuar vetë fati për të nxjerrë pikërisht kartën që i duhej në kohën e duhur. Pas disa kthesash, Yami thërret “Magjistarin e errët”, të cilit Mahad merr formën e tij për të mbrojtur Faraonin. Pavarësisht përpjekjeve më të mira të Yamit, Yugi shkatërron letrat e tij më besnike që Yami thërret.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Yami Yugi Action Figure”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0