Big Mouse Pad

Big Mouse Pad

2,500 L

Vetëm 1 stok

Pasja e një mouse pad më të madh ju jep më shumë liri për të lëvizur mouse përreth. Për shembull, nuk do të duhet të shqetësoheni nëse kursori do të dalë nga skaji.

Shumica e njerëzve, veçanërisht ata që luajnë, përfitojnë më shumë nga të paturit e një aksesori të tillë në përmasa të mëdha sesa një të vogël.

SKU: 10015 Kategori: , ,

Informacion shtesë

Përmasa 900 × 400 mm

Mouse pad

Mouse pad është një formë tapeti i përshtatur për tu vendosur përpara një kompjuteri dhe për ti bërë disa procese më lehtësisht. Në këtë rast lehtëson lëvizjen e mouse dhe kryerjen e punës më mirë. Jo vetëm shumë praktik por edhe shumë i bukur si aksesor. Ky tapet për kompjuter që ne po ju prezantojmë është në madhësinë 90 cm x 40 cm.

Është praktikisht një tapet tavoline për të gjithë hapësirën tuaj. Dhe kjo është gjenialiteti i saj. Të quash një tastierë mausi është një emërtim i gabuar, sepse në të vërtetë kjo është një sipërfaqe pune për të akomoduar tastierën, kufjet dhe çdo send tjetër të përditshëm të desktopit së bashku me miun.

Hapësira shtesë për krahun tuaj në hapësirën tuaj të punës është më e preferueshme sesa ta keni atë të ngushtë, ​​për t’u përshtatur pa e lëvizur miun nga skaji i tastierës.  Pasja e një mouse pad më të madh ju jep më shumë liri për të lëvizur mouse përreth. Për shembull, nuk do të duhet të shqetësoheni nëse kursori do të dalë nga skaji. Shumica e njerëzve, veçanërisht ata që luajnë, përfitojnë më shumë nga të paturit e një aksesori të tillë në përmasa të mëdha sesa një të vogël.

Mbulim për të gjithë tavolinën

Tavolinat mund të jenë mjaft të shtrenjta. Nëse keni një që ju pëlqen vërtet, ose dëshironi të përpiqeni ta ruani sipërfaqen sa më gjatë që të jetë e mundur, mund të vendosni një tastierë më të madhe mbi tavolinë. Kjo do të thotë që ju mund ta vendosni monitorin dhe pajisjet e tjera kudo që dëshironi dhe të keni ende shumë hapësirë, që është një lajm i shkëlqyeshëm për transmetuesit ose lojtarët që thjesht kanë shumë gjëra që mbajnë në tavolinën e tyre. Dhe gjithashtu po shmangni gërvishtjet e bezdisshme.

Rëndësia e një mousepad për lojëra

Pajisja më e mirë e mousepad për lojëra është më thelbësore nga sa mendoni. Pa një sipërfaqe të lëmuar për të rrëshqitur miun, saktësia juaj në disa lojëra mund të lëkundet. Nën të shtrihet goma kundër rrëshqitjes për ta ngjitur në mënyrë efektive këtë bllok të mausit në tryezën tuaj me zero mundësi për lëvizje anësore. Asgjë nuk krahasohet me një tastierë mausi me sipërfaqe të kur bëhet fjalë për shpejtësinë e pastër dhe rezistencën e ulët prekëse. Lojtarët e kompjuterave që kërkojnë lëvizje delikate, por të shpejta të mouse preferojnë këto sipërfaqe të lëmuara dhe me fërkim të ulët që i lejojnë ata të rrëshqasin miun me lehtësi.

Një mousepad XXL, i quajtur herë pas here edhe një tapet mausi “i zgjatur” ose “ultra i gjerë”, e kthen në mënyrë efektive të gjithë zonën përpara monitorëve të kompjuterit tuaj në një bllok gjigant të mausit. Përdorimi i tastierëve më të mëdhenj të miut është gjithmonë një ide e mirë për ata që përdorin stilin e kapjes së pëllëmbës jashtë opsioneve të kthetrave ose majës së gishtit. Ata që përdorin stilin e kapjes së pëllëmbës mund të përfitojnë veçanërisht nga një tastierë më e madhe e miut, pasi ju do ta lëvizni miun në të gjithë hapësirën e desktopit, duke përdorur kryesisht krahun tuaj për ta kontrolluar atë.

Edhe pse një tapet mausi nuk garanton se do të bëheni një lojtar më i mirë, ato padyshim kanë rëndësi për lojërat. Mbushjet e mausit mund t’ju ndihmojnë të ruani saktësinë e treguesit dhe të keni gjurmim më të mirë. Ato gjithashtu parandalojnë dëmtimin e shpejtë të këmbëve të miut, si dhe gërvishtjet e përhershme në tryezën ose tavolinën tuaj të lojërave.

Secili prej nesh duhet të ketë një tapet të madh mausi pasi na krijon komoditet kur jemi para kompjuterit qoftë duke punuar, qoftë duke luajtur.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Big Mouse Pad”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0