Boa Hancock Action Figure

Boa Hancock Action Figure

4,000 L

Vetëm 1 stok

Figurë aksioni Boa Hancock me gjatësi 21 cm është një nga figurinat më të bukura që Gifi ka sjellë për ju. Do të adhuroni çdo detaj të Boa Hancock Action Figure sapo ta shikoni.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “One Piece”

Informacion shtesë

Përmasa 210 mm
Materiali

PVC

Kush është personazhi i Boa Hancock Action Figure?

“Pirate Perandoresha” Boa Hancock është kapiteni i Kuja Pirates dhe ishte e vetmja femër Kryekomandant i Detit përpara shpërbërjes së organizatës. Ajo është perandoresha aktuale, e njohur si “Princesha e Gjarprit”, e Amazon Lily dhe sundon mbi fisin Kuja me dy motrat e saj më të vogla Gorgon, Boa Sandersonia dhe Boa Marigold.

Ajo u përmend për herë të parë nga Vëllezërit Risky në fund të Thriller Bark Arc kur e krahasuan bukurinë e saj legjendare me bukurinë e sirenave.

Ajo është antagonistja kryesore e Amazon Lily Arc, përpara se të miqësohej dhe të binte në dashuri me Monkey D. Luffy në të njëjtin hark. Ajo bëhet aleate e tij gjatë pjesës tjetër të Sagës së Luftës së Samitit, si dhe Rikthimit në Sabaody Arc. Ajo gjithashtu vepron si aleate e Luffy-t gjatë speciales 3D2Y, Cidre Guild filler Arc dhe filmit One Piece: Stampede.

Pas pushtimit të Marinsave dhe Piratëve Blackbeard, Hancock ka deklaruar qëllimin e saj për të lënë Amazon Lily nën mbrojtjen e Rayleigh dhe Shakky për ribashkimin e Hancock me Luffy-n pasi ajo kupton se shtëpia e saj nuk është e sigurt për sa kohë që ajo qëndron.

Aftësitë dhe Fuqitë e Boa Hancock

Vështrim i përgjithshëm

Hancock konsiderohet gjerësisht si jashtëzakonisht i fuqishëm nga miqtë dhe armiqtë. Duke sunduar pranë motrave të saj, Hancock ka pushtet mbi Amazon Lily dhe pjesën tjetër të fisit Kuja. Si perandoresha dhe kapiten i fisit, Hancock është luftëtari më i fortë Kuja. Kuja besojnë se “forca është bukuria”, dhe duke qenë se të gjithë anëtarët e fisit thonë se ajo është më e bukura në botë, ata besojnë se ajo është jashtëzakonisht e fuqishme dhe më e forta në të gjithë fisin. Vlen të përmendet se vetëm luftëtarët më të fortë Kuja lejohen në ekuipazhin e piratëve të vendit, Hancock dhe motrat e saj ishin mjaft të forta për të qenë atje kur ishin fëmijë të vegjël, megjithëse është e mundur, ata ishin thjesht çirakë si Shanks dhe Buggy.

Forca e saj është aq e madhe sa që është pranuar edhe nga admirali i Flotës së asaj kohe, Sengoku i Marinsave. Gloriosa besonte se kishte pak mundësi që Hancock të vdiste në Luftën e Marinefordit për shkak të forcës së saj të madhe. Edhe ish-admirali Kuzan komentoi aftësitë e saj, duke u shprehur se nuk është për t’u nënvlerësuar. Një dëshmi e mëtejshme e forcës së saj është se si ajo ishte një nga tre kryekomandantët që arritën të largoheshin nga lufta pa pësuar asnjë lëndim. Fakti që ajo mund të fitojë një shpërblim prej 80,000,000 beli pas fushatës së saj të parë si pirate, mbështet më tej aftësitë e saj. Më shumë se një dekadë më vonë, shpërblimi i saj u bë 1,659,000,000 beli pas shpërbërjes së Shtatë Luftëtarit të Detit. Kjo flet edhe për forcën e saj duke pasur parasysh se ndryshe nga kryekomandantët e tjerë, ajo nuk është përfshirë në ngjarje me emra të mëdhenj kohët e fundit. Crocodile, Buggy dhe Mihawk janë pjesë e Cross Guild, të cilat ata i dhurojnë kokat e marinsave. Law dhe Jinbe ishin pjesë e Aleancës Ninja-Pirate-Mink-Samurai, e cila rrëzoi Piratët e kafshëve dhe Big Mom.

Gjatë Luftës së Marinefordit, ajo kishte arritur të rrëzonte disa Pacifista të vetme me dorë pa shumë përpjekje, ku iu desh e gjithë ekuipazhit të Kapelës së Kashtës (para stërvitjes së tyre dyvjeçare) për të hequr vetëm një, gjë që i la ata të lodhur shumë. Gjatë pushtimit të Marinsave dhe Piratëve Blackbeard të Amazon Lily për ta kapur atë, Hancock ishte në gjendje të mposhtte me lehtësi shumicën e të dy palëve pushtuese duke i ngurtësuar, duke përfshirë zëvendës-admiralin Yamakaji dhe dy nga Kapitenët e Dhjetë Titanik të Blackbeard, Catarina Devon dhe Vasco Shot, të cilët ishin ndër ish-të burgosurit më të fortë dhe më të rrezikshëm në Impel Down Level 6. Ndërsa Blackbeard ishte në gjendje të mposhtte Hancock falë aftësisë së tij për të anuluar aftësitë e tjera të përdoruesve të Devil Fruit, ai pranoi se ajo ishte e denjë të quhej Perandoresha Pirate. Ai vëren më tej se do të rrezikohej të ngurtësohej prej saj nëse e lironte dhe vendoste që ta vriste ishte opsioni më i sigurt, pavarësisht se e dinte se nuk do të ishte në gjendje t’i kthente shokët e ekuipazhit në normalitet nëse do ta bënte.

Aftësitë fizike

I njohur si luftëtari më i fortë i fisit famëkeq Kuja, Hancock ka forcë të jashtëzakonshme fizike. Ajo mund të kryente goditje jashtëzakonisht të fuqishme që mund të thyejnë lehtësisht gurin (në formën e kundërshtarëve të ngurtësuar) si dhe të rrëzojnë oficerë të fuqishëm detarë dhe piratë të Botës së Re me lehtësi të jashtëzakonshme dhe të rrëzojnë Smoker-in, një marins jashtëzakonisht të fortë dhe të fuqishëm, me një goditja e përforcuar e vetme Haki. Forca e saj plotësohet me shpejtësi dhe shkathtësi të jashtëzakonshme, në gjendje të zbarkojë një breshëri jashtëzakonisht të shpejtë goditjesh të fuqishme në të njëjtën kohë mbi marinsat e shumtë dhe piratët e Botës së Re, përpara se të mund të përgjigjen. Në Stampede, Hancock kishte fuqi të mjaftueshme fizike për t’i dhënë një goditje formës së zgjuar të Douglas Bullet, që ndërsa e la atë të padëmtuar, ishte mjaft e fortë për t’u ndjerë.

Hancock ka aftësi të jashtëzakonshme në luftimin dorë më dorë, të plotësuar me aftësitë e saj Devil Fruit. Ajo lehtë mund të rrëzonte oficerë të shumtë të fuqishëm dhe të aftë të marinës, si dhe piratë të fuqishëm nga Bota e Re. Ngjashëm me stilin e luftimit të Bonney dhe Sanji, stili i luftimit të Hancock duket se personalisht thekson goditjet e fuqishme dhe të gjithanshme, qoftë nga goditja e kafshëve të lezetshme ose armiqve të saj. Goditjet e saj të plotësuara me fuqitë e saj të Frutit të Djallit lejojnë Hancock të shkatërrojë disa Pacifista menjëherë vetëm.

Fruti i Djallit

Gjatë kohës së saj si skllav, Hancock dhe motrat e saj u ushqyen me forcë me Frutat e Djallit nga pronarët e tyre të Dragoit Qiellor si një formë argëtimi të sëmurë. Hancock hëngri Mero Mero no Mi, një frutë djalli i tipit Paramecia që lejon njerëzit e saj të ngurtësojnë në statuja guri, për sa kohë që ata e dëshirojnë atë. Ajo mund t’i kthejë njerëzit në gur duke i goditur me ndonjë nga sulmet e gjata në formë zemre, si dhe duke i goditur fizikisht. Ajo gjithashtu mund t’i kthejë viktimat e saj në normalitet nëse dëshiron. Falë bukurisë dhe sharmit të pashembullt Hancock, shumë pak njerëz (meshkuj dhe femra) mund t’i rezistojnë fuqive të saj, duke e lejuar atë të ngurtësojë ekuipazhe të tëra pa vështirësi.

Një viktimë e mundshme është imun ndaj fuqisë së Hancock nëse bllokon “mendimet e tyre të pista”, të tilla si duke ndjerë frikë ose dhimbje të fortë, ose nëse thjesht nuk tërhiqen prej saj, si për shembull një i verbër që nuk e di se sa e bukur është ajo.

Haki

Hancock is one of the very few people in the world who can use all three types of Haki.

Haoshoku Haki

Sipas Sandersonia dhe vetë, Hancock zotëron aftësinë për të përdorur Haoshoku Haki. Ndërsa ajo nuk e ka shfaqur ende përdorimin e saj në manga, Hancock është parë duke e përdorur atë si në Burning Blood ashtu edhe në Pirate Warriors 4.

Busoshoku Haki

Hancock është një përdorues shumë i aftë i Busoshoku Haki, në gjendje të kombinojë goditjet e saj me këtë lloj Haki për të anashkaluar mbrojtjen e paprekshme të një Logia.

Kenbunshoku Haki

Hancock posedon aftësinë për të përdorur Kenbunshoku Haki.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Boa Hancock Action Figure”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0