Dark Magician Girl Action Figure

Ofertë!

Dark Magician Girl Action Figure

Çmimi origjinal qe: 6,000 L.Çmimi i tanishëm është: 5,200 L.

Ka stok

Nga seriali i njohur anime Yu-Gi-Oh! vjen për ju kjo figurë aksioni e shoqërueses së ngushtë të Yugi Muto, vajzës së magjistarit të errët! Gjatësi 20 cm dhe bazament për të qëndruar në sipërfaqe!

Informacion shtesë

Përmasa 200 mm
Materiali

PVC

Dark Magician Girl, e njohur si Black Magician Girl në versionin japonez, është një version i karakterit të kartës, “Dark Magician Girl”. Veshja e Dark Magician Girl është e ngjashme me atë të Dark Magician, përveç se është kryesisht blu dhe rozë me disa prekje të verdhë. Ajo ka flokë bjonde, sy të gjelbër, faqe të skuqura dhe mban një shkop që përputhet me veshjen e saj. Në versionet e dubluara të animes dhe kartave, busti i saj zvogëlohet duke fshirë linjat e dekoltesë, heksagrami i saj zëvendësohet me një xhevahir të kuq (simboli i artikullit të mijëvjeçarit në Yu-Gi-Oh! GX Tag Force) dhe ndonjëherë vesh një pantallona të shkurtra nën fund.

Veshja e saj është e përbërë nga një rrobë jashtë shpatullave që shtrihet në pjesën e sipërme të kofshëve dhe përfundon si një fund rozë. Është blu me zbukurime rozë dhe disa prekje të verdhë. Kapelja e saj është me majë, si ajo e Dark Magician, përveçse është blu, së bashku me unazat rozë dhe një spirale rozë në njërën anë. Ajo vesh çizme deri në gjysmën e kofshëve të saj dhe shkopi i saj, i cili është blu, ka një spirale që është e ngjashme me atë në kapelën e saj, vetëm se është e verdhë. Ajo vesh opsionalisht doreza rozë dhe blu.

Yu-Gi-Oh!

Dark Magician Girl shfaqet për herë të parë si një personazh në harkun e qytetit të betejës kur Yugi përballet me ish-magjistaren Arkana, të cilën ajo e mposht duke tërhequr fuqinë nga të dy kartat Dark Magician të Duelistëve. Një nga përbindëshat më ekspresive të Yugi, ajo gjithashtu shfaqet në Duelin midis Yugi Muto dhe Bakura Ryou, dhe shihet duke qarë kur u detyrua të sulmonte nga efekti i “Dark Spirit of the Silent” të Bakura-s, i cili bëri që pronari i saj të dëmtohej. nga efektet e “Dark Sanctuary” (duke nënkuptuar se ajo në fakt e dinte se ishte zgjedhur nga efekti dhe çfarë do të ndodhte).

Bota virtuale

Kur Crump i Pesës së Madhe vendos të luftojë Téa-n, ajo zgjodhi Dark Magician Girl si Mjeshtre të saj në kuvertë, aftësia e së cilës e lejoi atë të komunikonte telepatikisht me Téa-n dhe ta ndihmonte kur ajo kishte nevojë. Ajo gjithashtu shqetësohej për të pasi ishte një duelist amatore dhe Crump e shtyu në një qoshe. Si mjet i fundit, Dark Magician Girl doli vullnetare për t’u thirrur edhe pse Crump thekson se ajo është vetëm një kërcënim nëse Dark Magician ishte jashtë, gjë që zbulon se Téa nuk e vendosi kurrë atë në kuvertën e saj (në dub, Téa fillimisht refuzoi ta thërriste sepse nëse do të ishte e shkatërruar, ajo automatikisht do të humbiste, por pajtohet me të).

Téa më pas përdori aftësinë e saj të plotë, e cila ishte të zbrazte Varrezat e saj nga të gjithë përbindëshat e saj të shkatërruar, në mënyrë që të mund të nxirrte 4 letra nga maja e kuvertës së saj, njëra prej të cilave ishte “Sage’s Stone” që e lejoi atë të thërriste “Dark Magician” nga Yugi’s. Kuvertë aty pranë. Të dy përbindëshat më pas sulmuan me “Magjistarin e Errët” duke shkatërruar “Ajsbergun mbrojtës” të Crump ndërsa Vajza e magjistarit të errët sulmon Crump drejtpërdrejt, duke fituar Téa Duelin.

Zgjimi i Dragoit

Karakteri i saj u shfaq shumë më qartë gjatë harkut Ëaking the Dragons. Ajo solli Yugi dhe Yami Yugi në Ëorld of Duel Monsters për të ringjallur Legjendar Dragon Timaeus për t’i ndihmuar ata të luftojnë Doma. Ajo bëri të njëjtën gjë me Kaibën dhe Xhoin, të cilët fituan dragonjtë, Critias dhe Hermos. Kur Dartz thirri The Great Leviathan, Dark Magician Girl hapi një portal në Duel Monsters Spirit Ëorld dhe udhëhoqi një sulm kundër Leviathanit me Yugi, Kaiba dhe Joey.

Ky personazh është shumë i kërkuar nga të gjithë fansat e yu-gi-oh dhe Gifi ka sjellë për ju këtë version figurë aksioni Dark magician girl.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Dark Magician Girl Action Figure”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0