Dritë Nate Pokemon Pikachu

Dritë Nate Pokemon Pikachu

1,100 L

Ka stok

Ky pokemon i adhurueshëm do ta ndriçojë dhomën tuaj si nj dritë nate perfekte. Të gjithë fëmijët janë të apasionuar pas pokemon dhe kjo dritë gjumi do të jetë dhurata ideale për ta.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Pokemon”

Informacion shtesë

Përmasa 100 × 60 mm
Materiali

Plastik

Pikachu është gati të ndriçojë natën, si drita juaj pranë shtratit! Bashkë me kutinë e tij të lezetshme ai është gati për të qenë dhurata më e bukur për një fëmijë. Pikachu është një personazh i dashur për shumë prej nesh dhe në këtë version bëhet akoma edhe më interesant.

Është një zgjedhje shumë e mirë për të qenë edhe si një zbukurim duke kryer edhe funksionin kryesor si një dritë gjumi. Drita është e butë dhe jo verbuese, mund të përdoret si dritë nate led dhe për këtë arsye një dhuratë perfekte për fëmijët.

Pikachu

Pikachu janë zakonisht krijesa miqësore që duan të përqafohen. Atyre u pëlqen të fërkojnë bishtin, veçanërisht në bazë; atyre u pëlqen edhe të përkëdhelen. Sidoqoftë, nëse kërcënohet ose zemërohet, ky Pokemon mund të jetë mjaft agresiv. Nëse dikush e tërheq ose shkel bishtin e tij, ka shumë të ngjarë që ai të kafshojë ose të tronditë këdo në zonë, përfshirë atë që e ka tërhequr bishtin. Sidoqoftë, në anime dhe në natyrën e egër të rajonit Kanto ata jetojnë në grupe të mëdha thellë në pyje dhe janë të kujdesshëm ndaj njerëzve. Në Kanto sipas Ash në PJ035, Pikachu gjithashtu përshëndesin njëri-tjetrin duke i tronditur dhe ndonjëherë ata do të mblidhen në grupe të mëdha për të kërkuar Thunderstones në mënyrë që ata të mund të evoluojnë.

Pikachu që jetojnë në Luginën Pikachu në Alola në anime, përshëndesin njëri-tjetrin duke nuhatur njëri-tjetrin dhe duke fërkuar bishtin e tyre. Gjithashtu, ata mund të fillojnë duelet me njëri-tjetrin duke dërguar sinjale elektrike dhe fituesi vendoset kur kafshohet bishti i kundërshtarit.

Pse Pokemon është i dashur për fëmijët?

Pokemon është një lojë shumë sociale dhe një mënyrë e shkëlqyer për të inkurajuar miqësi të reja të bazuara në një interes të përbashkët, madje edhe midis moshave të ndryshme. Një fëmijë që mund të ndihet i pakëndshëm të shoqërohet në situata të tjera, por e do Pokemon, do të ketë mundësinë e përsosur të praktikojë aftësitë sociale.

Një aspekt kryesor që ka bërë që Pokemon të mbetet popullor është zhvillimi i tij në lojën konkurruese. Ndërsa “në ditët e kaluara” mund të luftonit me miqtë tuaj ose të luanit lojën me letra në mënyrë konkurruese, nuk kishte gara të mëdha që ka tani.

Fëmijët më të vegjël (të themi deri në klasën e parë) priren thjesht të mbledhin dhe tregtojnë letrat. Ndërsa mësojnë të lexojnë, ata gjithashtu mund të duan të luajnë lojën me letra tregtare. Qëllimi i mbledhjes së kartave është të ndërtoni një kuvertë të fuqishme prej 60 që do t’ju ndihmojë të fitoni beteja kundër trajnerëve të tjerë.

Fëmijët që luajnë Pokemon mund të përjetojnë ndryshime zhvillimore në trurin e tyre, sipas një studimi nga Universiteti Stanford. Gjetjet, të publikuara në revistën Nature Human Behavior, tregojnë se kur fëmijët ekspozohen vazhdimisht ndaj imazheve të Pokemonit, një rrudhë në korteksin e tyre vizual formohet posaçërisht për të ruajtur kujtimet e Bulbasaur, Squirtle dhe Jigglypuff. Lajmi i mirë është se nuk ka asnjë arsye që prindërit të bëjnë panik; Pokébrain mund të jetë një gjë e mirë.

Autorët e studimit u frymëzuan për të kryer eksperimentin nga kërkimet e kaluara neurologjike mbi primatët, të cilat sugjerojnë se ka zona të veçanta të trurit që zhvillohen si rezultat i stimujve të hershëm, shpesh dhe të qëndrueshëm vizuale. Studimet njerëzore tregojnë në mënyrë të ngjashme se njerëzit kanë neurone specifike që i ndihmojnë ata të kujtojnë fytyrat e të famshëmve të njohur. Megjithatë, hulumtimi nuk shqyrtoi se si këto zona të trurit mund të fillojnë të formohen tek fëmijët.

Gifi ka sjellë për ju disa versione dhuratash me Pokemon të cilat mund ti bëni menjëherë tuajat!

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Dritë Nate Pokemon Pikachu”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0