Formuese Metalike 3D Pallua

Formuese Metalike 3D Pallua

5,000 L

Ka stok

Një pallua i cili nga një formuese do të kthehet në aksesor dekorues për shtëpinë tuaj. Versioni 3D dhe copëzat metalike e bëjnë të duket magjepsës siç është edhe në realitet. Formuese Metalike 3D – Pallua është dhurata perfekte për ato që kanë prirje inxhinjerike.

SKU: 10395 Kategori: , , ,

Informacion shtesë

Përmasa 240 × 230 × 80 mm
Materiali

Metalike

Formuese Metalike 3D Pallua

Ndërtoni palloin tuaj në fletë metalike në version 3D me madhësi 24x23x8cm. Formuese Metalike 3D Pallua është bërë nga pjesë të vogla që janë prerë paraprakisht me lazer në disa fletë metalike të holla. Ky produkt vjen i paketuar në një kuti të bukur dhuratash duke përshirë edhe të gjitha instruksionet e nevojshme për ndërtimin e formueses. E bukur për të dhënë, e mrekullueshme për ta marrë si dhuratë! Të gjithë do ta pëlqenin.

Ju nuk keni nevojë për ngjitës, mund të prisni, palosni dhe rrëshqitni gjithçka së bashku! Rezultati përfundimtar është i mrekullueshëm! Pamje e mahnitshme e garantuar! Jo vetëm do të argëtoheni duke e formuar por gjithashtu do të jetë edhe një objekt dekorues për shtëpinë tuaj. Nëse e krijoni sëbashku me familjarët tuaj ka për të mbetur edhe si një kujtim i bukur për të gjithë.

Puzzle 3D

Shumica e enigmave 3D variojnë nga të lehta në të vështira dhe disa janë në një nivel pothuajse të pamundur. Tre faktorët që duhen marrë parasysh janë numri i pjesëve, lloji i enigmës dhe dizajni i enigmës 3D. Këto aspekte luajnë një rol të rëndësishëm në atë se sa e lehtë ose e vështirë është për t’u bashkuar një enigmë. Puzz 3D është emri i markës së enigmave tredimensionale me bashkim pjesësh figure, të prodhuar nga Hasbro dhe më parë nga Wrebbit, Inc.

Kombinimi i një enigme tredimensionale të botës reale që mund ta ndjeni në duart tuaja stimulon zona të rëndësishme të trurit që merren me kujtesën dhe funksionin njohës. Puzzles zhvillojnë aftësitë e kujtesës, si dhe një aftësi për të planifikuar, testuar ide dhe për të zgjidhur probleme. Ndërsa plotësojnë një enigmë, fëmijët duhet të mbajnë mend format, ngjyrat, pozicionet dhe strategjitë për t’i plotësuar ato.

Një formuese për dhuratë…

Nëse jeni në kërkim të një dhurate të mrekullueshme pse mos të investoni në një formuese 3D? Puzzles për të rriturit janë një ide e jashtëzakonshme, e cila shpesh neglizhohet. Ato janë të shkëlqyera për lidhjen familjare, kohën e vetme dhe madje mund të ndezin disa biseda të mira, në varësi të temës së enigmës në fjalë. “Puzzlet i japin rend psikologjik kaosit që ndjejmë”. “Kur dilni prej saj, kur e keni zgjidhur enigmën, atëherë jeta duket se funksionon më mirë. Një puzzle është e varur për shkak të një hormoni të quajtur dopamine. Dopamina është një ndjenjë shpërblimi e nxitur nga motivimi kur luani puzzles me bashkim pjesësh figure, që është përfundimi i vetë enigmës.

Sipas burimit Myers-Briggs,  puna me një formuese është aktiviteti i përsosur për llojet e personalitetit ISFJ dhe INFJ. Me fjalë të tjera, këto janë përkatësisht “Introversioni, Intuita, Ndjenja dhe Gjykimi” dhe “Introversioni, Ndjeshmëria, Ndjenja dhe Gjykimi”.

Formuse apo lojra të tjera mund ti gjeni në kategorinë Lojra.

Përfitimet e mahnitshme të enigmave për të rriturit

  • Memorie e përmirësuar. Zgjidhja e enigmave ndihmon në përforcimin e lidhjeve ekzistuese midis qelizave tona të trurit.
  • Aftësi më të mira për zgjidhjen e problemeve. …
  • Përmirësimi i arsyetimit pamor-hapësinor. …
  • IQ në rritje. …
  • Vonesa e demencës dhe Alzheimerit. …
  • Humor i përmirësuar. …
  • Nivele më të ulëta të stresit. …
  • Rritja e vëmendjes ndaj detajeve.

Çfarë ka të veçantë një pallua?

Bishti shumëngjyrësh e i bukur është karakteristikë e pallonjve meshkuj. Ngjyra e bishtit të palloit ndryshon sa herë që i shikoni nga një kënd tjetër. Pendët në bisht kanë njolla të bukura si sytë me pendë të kuqe, të artë dhe jeshile që rrethojnë pikat e syve. Edhe pse pallonjtë kanë një reputacion si zogj miqësorë, kjo nuk është domosdoshmërisht e merituar.  Ata janë të fiksuar pas ushqimit dhe mund të bëhen jashtëzakonisht agresivë “kur varni patate të skuqura para tyre”, tha Webster. Ata janë gjithashtu të vështirë në rregullimin e peizazhit, duke gërmuar llamba lulesh së bashku me ketrat, tha ai. Bukuri që do ti shikoni tek “Formuese Metalike 3D Pallua”.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Formuese Metalike 3D Pallua”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0