Frieza Transformation Set Action Figure (8 copë)

Frieza Transformation Set Action Figure (8 copë)

3,400 L

Vetëm 1 stok

Prezantimi i koleksionit të Frieza Transformations, i krijuar me përpikëri në 8 figura aksioni për fansat e zjarrtë të serisë ikonë Dragon Ball!

SKU: 10580 Kategori: , , ,

Informacion shtesë

Përmasa 80-120 mm
Materiali

PVC

Seti është I përbërë nga tetë figura të detajuara mahnitëse, duke kapur çdo fazë kërcënuese të evolucionit të Frizës me saktësi të pashoqe.

  1. Frieza’s First Form:
   Forma e parë e Frizës nuk është në të vërtetë forma e tij e lindur nga natyra.
   Në kundërshtim me besimin popullor, forma e parë e Frizës nuk është gjendja e tij e lindur nga natyra. Forma e tij e vërtetë “përfundimtare” është. Forma e parë e quajtur në mënyrë ironike e Frizës është në fakt rezultat i shtypjes së fuqisë së Frizës, duke rezultuar në këtë formë relativisht të paimponueshme. Ky është një tipar që e kanë të gjithë ata nga raca e tij.
   Pamja mund të jetë mashtruese pasi Friza në këtë formë ka shkaktuar shumë dëme, si në Namek ashtu edhe në Tokë. Në Namek, Frieza ende ruante epërsinë ndaj Vexhitës. Në Tokë, pas muajsh stërvitje, ai ishte në gjendje të eliminonte pa mundim Super Saiyan Gohan me një goditje.
  2. Frieza’s Second Form:
   Forma e dytë e Frizës është më e madhe se jeta
   Pasi u nxit nga Vexhita, Frieza pranoi se kishte një transformim. Pa e ditur Vexhita në atë kohë, Frieza në fakt kishte shumëfish. I pari prej këtyre transformimeve të Frizës u shfaq si një version shumë më i madh i formës së tij të parë.Friza u rrit në një lartësi të madhe. Çifti me një zë më të thellë, dhe forma e dytë e Frizës ishte jashtëzakonisht imponuese. Në këtë formë të dytë, Friza ishte shumë më e fuqishme dhe shpejt dërgoi Vexhitën dhe Krillin. Ndërsa Frieza nuk e ka përdorur këtë formë që nga Namek, ajo është akoma më e fuqishme se forma e tij e parë. Kjo është edhe forma që përdori King Cold në paraqitjet e tij të pakta.
  3. Frieza’s Third Form:
   Forma e tretë e Frizës është një monstruozitet
   Përveç një shpërthimi emocional nga Gohan, dukej sikur Friza do të arrinte fitoren pa transformime të mëtejshme. Megjithatë, Piccolo i ringjallur u tregua shumë i fortë pas bashkimit të tij me shokun Namekian, Nail.Edhe një herë Friza u transformua. Forma e tretë e Frizës ishte ndryshe nga të tjerat dhe ishte shumë më monstruoze. Kjo pamje groteske përfshinte një kokë të zgjatur, më shumë brirë, këpurdha të mprehta, mungesë të hundës dhe shpatulla të zgjatura. Ndërsa Frieza gjithashtu nuk e ka përdorur këtë formë që nga Namek, homologu i tij Universe 6, Frost, e bëri gjatë Turneut të Shkatërruesve. Pavarësisht kësaj, mund të supozohet se forma e tretë e Frizës është ende më e fortë se format e tij më të ndrydhura.
  4. Frieza’s Final Form:
   Forma përfundimtare e Frizës është pamja e tij më ikonë në Dragon Ball ZLehtësisht pamja më e njohur e Frizës, forma e tij përfundimtare debutoi për të ilustruar natyrën sadiste të Frizës. Frieza ishte më shumë se mjaftueshëm i fortë për të përfunduar luftën kundër Vexhitës, Gohanit, Krillin dhe Pikolos në formën e tij të tretë, por ai ndjeu se ishte më e kënaqshme të tregonte formën e tij të vërtetë për të provuar se heronjtë në Namek nuk kishin kurrë një shans. Kjo formë përfundimtare është shumë më e thjeshtë në dizajn dhe e bën atë edhe më të frikshëm.Frieza përfundimisht kishte nevojë për këtë formë gjatë luftës së tij me Gokun. Që atëherë, përveç kur u ringjall për herë të parë nga të vdekurit dhe u kthye në Tokë, Friza e ka përdorur këtë formë si gjendjen e tij të paracaktuar. Me kundërshtarë të fuqishëm në të gjithë multiversin, nuk ka më nevojë për të shtypur fuqitë e tij dhe për t’u kthyer në formën e tij të parë.
  5. Frieza’s Final Form At Full Power:
   Forma përfundimtare e Frizës në fuqi të plotë ka një pengesë të dukshme
   Kur Super Saiyan Goku u tregua shumë i fortë për të, Frieza përdori 100% të fuqisë së tij. Në këtë formë me fuqi të plotë, Frieza fitoi një nivel të jashtëzakonshëm të masës muskulore shumë të ngjashme me Mjeshtrin Roshi, duke u rritur në formën e tij maksimale.Friza në formën e tij me fuqi të plotë është sigurisht më e fortë se forma e tij tipike përfundimtare kur shikon thjesht në nivel fuqie, por ka një pengesë të dukshme në atë që forma është shumë më e madhe dhe më e ngadaltë. Frieza ia tregoi këtë Frostit gjatë Turneut të Fuqisë përpara se ta eliminonte. Vetë Saiyanët u rritën për ta kuptuar këtë kur zhvillonin format e tyre Super Saiyan për të luftuar Cell.
  6. Mecha Frieza:
   Mecha Frieza u mposht lehtësisht nga Trunksi.
   Pas humbjes së Frizës nga Super Saiyan Goku i sapoformuar, Friza mbeti në copa. Pasi ishte prerë në gjysmë me sulmin e tij me teh, Frieza ra viktimë e shkatërrimit të planetit Namek, gjë që ishte edhe e tij. Friza u shpëtua nga babai i tij, Mbreti Cold, dhe u rehabilitua me një trup të ri të mekanizuar.Ky trup i mekanizuar kishte për qëllim gjithashtu të rriste fuqitë dhe aftësitë e Frizës. Fansat, megjithatë, nuk patën kurrë një shans për të parë se në veprim si Frieza dhe Cold u vranë shpejt nga Future Trunks. Që atëherë, Friza është bërë shumë më e fortë, edhe në formën e tij të parë. Forma Mecha e Frizës ishte më e dobëta e tij, e izoluar në një moment në kohë pa asnjë arsye për të besuar se do të rikthehej.
  7. Frieza’s Golden Form:
   Forma e Artë e Frizës mori durim për t’u arritur.
   Kur Friza u ringjall nga Sorbeti dhe Topat e Dragoit, ai u tundua të kthehej menjëherë në Tokë. Pasi mësoi se Goku jo vetëm që kishte mbrojtur nga Majin Buu, por shkoi në këmbë me Perëndinë e Shkatërrimit, Beerus, dhe mbijetoi, Frieza vendosi të stërvitej për herë të parë në jetën e tij.Frieza stërviti për katër muaj dhe arriti formën e tij të Frizës së Artë. Forma Golden Frieza i përshtatet emrit të saj pasi Frieza është zbukuruar me një gamë të shndritshme ari dhe vjollce. Ndërsa Golden Frieza ishte në gjendje të mbyllte hendekun e madh të fuqisë që Goku krijoi gjatë luftimeve të tij të mëtejshme, mungesa e durimit të Frizës në zotërimin e formës së tij të Artë ishte zhbërja e tij pasi ai nuk ishte i përgatitur për një luftë të gjatë me dy perënditë Super Saiyan.

Çdo figurë aksioni është krijuar me përpikëri dhe me vëmendje të veçantë ndaj detajeve, duke siguruar që çdo aspekt i transformimit të Frieza-s të riprodhohet me besnikëri për fansat në mënyrë që ta vlerësojnë atë. Pavarësisht nëse jeni një koleksionist me përvojë ose një fans i përkushtuar i serisë Dragon Ball, grupi Frieza Transformations premton ta ngrejë koleksionin tuaj në lartësi të reja fuqie dhe prestigji.

Të gjithë fansat e Dragonball mund të gjejnë në dyqanin tonë online një sërë produktesh nga kjo anime. Ju mund të krijoni një set me produkte të ndryshme dhe të përfitoni ulje nëse blerja juaj do të jetë mbi tre produkte. Në këtë mënyrë ju bëheni pjesë e Gifi Box Dragonball duke krijuar dhuratën perfekte për veten tuaj apo një fans të çmendur të animes.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Frieza Transformation Set Action Figure (8 copë)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0