Mbajtëse Çelësash Personazhe Naruto

Mbajtëse Çelësash Personazhe Naruto

500 L

Mbajtëse çelësash jo si gjithë të tjerat. Personazhet kryesor të Narutos të plastifikuar në çdo detaj që i karakterizon ata. Dhuratë e cila është e përshtatshme për breza të ndryshëm.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Naruto”

Informacion shtesë

Përmasa 60 mm
Materiali

Pecikllaz

Dhuratat janë të veçanta tek Gifi. Sidomos Mbajtëse Çelësash Personazhe Naruto, ku mund të gjeni disa nga personazhet tuaj të preferuar.

Kurama i njohur më shumë si Nëntë-Bishtat, ishte një nga nëntë kafshët me bisht. Shekujt e të qënit i konsideruar si një përbindësh i pamend dhe i kërkuar si një mjet për luftë bëri që Kurama të urrente njerëzit. Pasi u vulos në Naruto Uzumaki, Kurama përpiqet të ruajë perspektivën e saj cinike për botën, por me këmbënguljen e Narutos për ta trajtuar atë me respekt, dhelpra përmbys urrejtjen e saj dhe me dëshirë përpiqet të përdorë fuqinë e saj për shpëtimin e botës.

Naruto Uzumaki është një personazh titullar dhe protagonist kryesor i mangës Naruto, krijuar nga Masashi Kishimoto. Ndërsa seriali përparon, ai është një ninja i ri nga fshati imagjinar i Konohagakure (Fshati me gjethe të fshehura). Fshatarët tallen dhe përjashtojnë Naruton për shkak të Dhelprës Demon me Nëntë Bishta – një krijesë keqdashëse që sulmoi Konohagakure – që u vulos në trupin e Narutos. Pavarësisht kësaj, ai aspiron të bëhet udhëheqësi i fshatit të tij, Hokage, në mënyrë që të marrë miratimin e tyre. Personaliteti i tij i shkujdesur, optimist dhe i zhurmshëm i mundëson atij të miqësohet me ninja të tjerë Konohagakure, si dhe me një ninja nga fshatrat e tjerë. Naruto shfaqet në filmat e serisë dhe në media të tjera që lidhen me ekskluzivitetin, duke përfshirë lojërat video dhe video animacionet origjinale (OVA), si dhe vazhdimin Boruto: Naruto Next Generations nga Ukyō Kodachi, ku ai është Hokage dhe djali i tij. Boruto Uzumaki, është protagonist, më vonë, ai adopton një djalë të quajtur Kawaki dhe fillon ta mentorojë atë në ninjutsu.

Madara Uchiha ishte lideri legjendar i klanit Uchiha. Ai themeloi Konohagakure së bashku me mikun dhe rivalin e tij të fëmijërisë, Hashirama Senju, me synimin për të filluar një epokë paqeje. Kur të dy nuk mund të bien dakord se si të arrinin atë paqe, ata luftuan për kontrollin e fshatit, një konflikt që përfundoi në vdekjen e Madara. Madara, megjithatë, e rishkruan vdekjen e tij dhe u fsheh për të punuar në planet e tij. Në pamundësi për ta përfunduar atë në jetën e tij natyrore, ai ia besoi njohuritë dhe planet e tij Obitos pak para vdekjes së tij aktuale. Vite më vonë, Madara do të ringjallej, vetëm për të parë planet e tij të prishura dhe në fund, dhe më në fund, duke kuptuar gabimin e rrugëve të tij dhe duke u korrigjuar me Hashirama përpara vdekjes së tij përfundimtare.

Itachi Uchiha ishte një shinobi i klanit Uchiha të Konohagakure i cili shërbeu si kapiten Anbu. Ai më vonë u bë një kriminel ndërkombëtar pasi vrau të gjithë klanin e tij, duke kursyer vetëm vëllain e tij të vogël, Sasuke. Ai më pas iu bashkua organizatës kriminale ndërkombëtare të njohur si Akatsuki, aktiviteti i së cilës e solli atë në konflikt të shpeshtë me Konoha dhe ninjat e saj – duke përfshirë Sasuke që kërkoi të hakmerrej për klanin e tyre duke vrarë Itachi. Pas vdekjes së tij, motivet e Itachi-t u zbuluan se ishin më të ndërlikuara nga sa dukeshin dhe se veprimet e tij ishin vetëm në interes të vëllait dhe fshatit të tij, duke e bërë atë të mbetet një shinobi besnik i Konohagakure deri në fund.

Sasuke Uchiha është një nga anëtarët e fundit të mbijetuar të klanit Uchiha të Konohagakure. Pasi vëllai i tij më i madh, Itachi, theri klanin e tyre, Sasuke e bëri misionin e tij në jetë për t’u hakmarrë ndaj tyre duke vrarë Itachi. Ai shtohet në Ekipin 7 pasi bëhet ninja dhe, përmes konkurrencës me rivalin dhe mikun e tij më të mirë, Naruto Uzumaki, Sasuke fillon të zhvillojë aftësitë e tij.

Sakura Uchiha është një kunoichi i Konohagakure. Kur caktohet në Ekipin 7, Sakura shpejt e gjen veten të papërgatitur për detyrat e një shinobi. Megjithatë, pas stërvitjes nën Tsunade Sannin, ajo e kapërcen këtë dhe bëhet e njohur si një nga mjekët më të mëdhenj në botë.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Mbajtëse Çelësash Personazhe Naruto”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0