Varëse Naruto

Varëse Naruto

550 L700 L

Varëse Naruto unisex me simbolin e Uchiha, Akatsuki, Sasuke, Itachi, First Hokages. Për çdo dashamirës të animes Naruto kemi menduar deri në detaj për të patur shumë produkte. Mund të porosisni varëset të ndara por edhe si set i plotë për secilin personazh.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Naruto”

Informacion shtesë

Përmasa 355 mm
Materiali

Metalike, Rezin

Mund të bëni tuajën secilën nga versionet e “Varëse Naruto” në dyqanin tonë të dhuratave. Dhe mund të mësoni diçka më shumë rreth simbolikës së këtyre varëseve:

Klani Uchiha është një nga katër klanet fisnike të Konohagakure, i njohur si më i forti i fshatit për shkak të aftësive të tyre Sharingan dhe natyrore të betejës. Pasi ndihmuan në gjetjen e Konoha-s dekada më parë, Uchiha u izolua gjithnjë e më shumë nga punët e fshatit, duke kulmuar në shumicën e vdekjeve të tyre gjatë Rënies së Klanit Uchiha. Pak Uchiha tani mbijetojnë deri në ditët e sotme. Ky simbol identifikues i uchiha tani gjendet në një varëse e cila mund të jetë dhurata ideale për një person i cili pëlqen këtë personazh.

Retë e kuqe përfaqësojnë shiun prej gjaku që ra në Amegakure gjatë luftërave dhe u pa si një simbol i drejtësisë nga anëtarët e tij . Ky simbol identifikues i Akatsuki tani gjendet në një varëse e cila mund të jetë dhurata ideale për një person Akatsuki ishte një grup shinobi që ekzistonte jashtë sistemit të zakonshëm të fshatrave të fshehura. Gjatë disa dekadave, Akatsuki mori forma të ndryshme dhe u drejtua nga individë të ndryshëm. Megjithëse çdo përsëritje shihet ose si subversive ose kriminelë, të gjithë përpiqen ta bëjnë botën një vend më të mirë me mjetet e tyre. Çdo Akatsuki priret të kishte strofulla të shumta në mbarë botën, të paarritshme qoftë për shkak të largësisë së tyre apo për shkak të masave të ndryshme të sigurisë që i mbronin. Retë e kuqe përfaqësojnë shiun prej gjaku që ra në Amegakure gjatë luftërave dhe u pa si një simbol i drejtësisë nga anëtarët e tij.

Sasuke Uchiha zgjoi Mangekyō Sharingan pas vdekjes së vëllait të tij më të madh, Itachi Uchiha. Me secilin Mangekyō, Sasuke mund të hedhë Amaterasu, si dhe t’i japë formë dhe t’i shuajë ato. Për shkak se ai zgjoi të dy Mangekyō-në e tij, ai mund të përdorë Susanoo. Tomoe e drejtë e Mangekyō Sharingan-it të tij i jep atij rrjedhshmëri në lëvizjet e tij kur lufton. Sasuke fillimisht heziton të transplantojë sytë e Itachi-t dhe të fitojë Mangekyō Sharingan-in e Përjetshëm, duke pretenduar se pikëpamjet e tij ishin të ndryshme nga ato të Itachi-t. Më vonë, ai vendosi se kishte nevojë për rritjen e forcës në mënyrë që të vriste Naruto Uzumakin, së bashku me përkeqësimin e rëndë të shikimit të tij nga përdorimi i tepërt, Sasuke pranoi transplantin e syve të Itachi-t.

Itachi Uchiha zgjoi Mangekyō Sharingan-in e tij pasi dëshmoi vetëvrasjen e mikut të tij më të mirë, Shisui Uchiha, pak para Rënies së Klanit Uchiha. Me Mangekyō të majtë, ai mund të përdorë Tsukuyomi, një genjutsu jashtëzakonisht i fuqishëm që shtrembëron perceptimin e viktimës për kohën. Me Mangekyō të djathtën e tij ai mund të përdorë Amaterasu, duke krijuar flakë të zeza të pashueshme në pikën qendrore të përdoruesit. Meqenëse ai zgjoi të dy Mangekyō-në e tij, ai mund të përdorë Susanoo. Për shkak se të dy Tsukuyomi dhe Amaterasu përdorin sasi të mëdha çakra, të kombinuara me sëmundjen e tij terminale, përdorimi i shumëfishtë i aftësive të Mangekyō në një periudhë të shkurtër kohore është veçanërisht dobësues për Itachi-n, kështu që pasi e përdori atë tre herë në një ditë, atij iu kërkua të çaktivizoni edhe Sharinganin e tij normal për të kursyer energji. Disa kohë pas vdekjes së Itaçit, duke dëshiruar fuqinë për të vrarë Naruton, Sasuke Uchiha i transplantoi sytë e Itachi-t.

Gjerdani i Hokages së parë, ishte një gjerdan që i përkiste fillimisht Hashirama Senju, Hokage i Parë. Ai u bë nga një “Perlitër Kristal” i veçantë dhe shtoi aftësitë e tij për të kapur dhe kontrolluar kafshët me bisht. Nëse do të shitej, me fitimet mund të bliheshin tre male me miniera ari.
Hashirama ishte në gjendje të kontrollonte një bishë me bisht dhe, me prokurë, jinchūriki të saj. Kjo aftësi u përmirësua nga gjerdani, i cili iu përgjigj chakrës së tij, duke e lejuar atë të kontrollonte çakrën e bishave me bisht. Thuhet se Teknika Gjashtëdhjetë-vjeçare e stilit Hokage të Hashirama-s – Kakuan që hyn në shoqëri me duart që sjellin lumturi i përgjigjet këtij gjerdani për të shtypur çakrën e nëntë bishtave kur ajo ndikon në Naruto. Yamato, në një moment në kohë, shtoi një vulë në gjerdan që do të aktivizohej kur Naruto thërriste shumë çakrën e Nëntë-Tails, duke u përpjekur ta frenonte atë dhe duke paralajmëruar Yamato për atë që po ndodhte.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Varëse Naruto”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0