Kub Square

Kub Square

1,300 L

Vetëm 1 stok

Kub Square është ndoshta enigma më e vështirë për të mësuar se si të zgjidhet për shkak të kufizimeve në kthesën e saj dhe uniken e saj.

SKU: 10342 Kategori: , , ,

Informacion shtesë

Materiali

Plastik

Katrori-1, i njohur gjithashtu si Back to Square One dhe Cube 21, është një puzzle i ngjashëm me Kubin Rubik. Veçoria e tij dalluese midis varianteve të shumta të Kubit të Rubikut është se ajo mund të ndryshojë formën pasi është e shtrembëruar, për shkak të mënyrës së prerjes, duke shtuar kështu një nivel ekstra të sfidës dhe vështirësisë.

Është ndoshta enigma më e vështirë për të mësuar se si të zgjidhet për shkak të kufizimeve në kthesën e saj dhe uniken e saj, por unë nuk do të thosha se është shumë e vështirë për të mësuar, kështu që nëse ju jeni të interesuar, ju duhet patjetër ta porosisni atë. Sigurisht që mund ta nisni nga nivele më të thjeshta në mënyrë që të kuptoni më mirë si funksionon një kub rubiku dhe të mësoni bazën. Lloje të tjera të kubeve mund ti gjeni lehtësisht duke klikuar këtu.

Kubi i Rubikut standart është në madhësinë 5.6 centimetra në secilën anë. Enigma përbëhet nga 26 kubikë unik në miniaturë, të njohur gjithashtu si “kubikë” ose “kube”. Secila nga këto përfshin një zgjatje të fshehur brenda që ndërthuret me kubat e tjerë, ndërsa i lejon të lëvizin në vende të ndryshme.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kub Square”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0