Kuti Muzike Castle in the Sky

Kuti Muzike Castle in the Sky

1,200 L

Vetëm 1 stok

Kuti muzike Castle in the sky, e gdhendur me shkrimin  dhe personazhet e ndryshëm që janë pjesë e animes me të cilën identifikohet.

(1 shqyrtim nga klient)

Informacion shtesë

Përmasa 60 × 50 × 40 mm
Materiali

Dru

Ngjyra

Kafe

Kuti muzike Castle in the sky. Kuti druri e gdhendur me shkrimin  dhe personazhet e ndryshëm që janë pjesë e animes me të cilën identifikohet. Detajet bëjnë gjithmonë diferencën dhe kjo kuti muzike është e punuar deri në detajet më të vogla. Jo vetëm e bukur në pamje por merr vlerë edhe për shkak të tingujve muzikor që krijohen prej saj. Me anë të çelësit rrotullues mjafton ta kurdisni manualisht dhe do të shijoni melodinë që do të luhet.

Castle in the Sky është një film i shkruar dhe drejtuar nga Hayao Miyazaki dhe prodhuar nga Tokuma Shoten. Është filmi i parë i krijuar nga Studio Ghibli dhe i publikuar më 2 gusht 1986, megjithëse konsiderohet i dyti nga disa, pasi Nausicaä of the Valley of the Wind u krijua nga anëtarët themelues dy vjet më parë. Gjatë shfaqjes së tij në kinema, ai u shfaq së bashku me dy filma përmbledhës për Sherlock Hound, Aventura e Carbuncle Blu dhe Treasure Under the Sea.

Miyazaki, i cili u detyrua të mblidhte fonde për shkak të vonesave në prodhimin e filmit të Isao Takahata, “Historia e kanaleve të Yanagawa”, propozoi këtë film pasi u konsultua me Toshio Suzuki, i cili punonte për Tokuma Shoten. Për më tepër, ky ishte filmi i parë që shfaqi profilin e Totoro në hapje, pavarësisht se u shfaq para My Neighbor Totoro (1988).

Castle in the Sky është një film i realizuar nga Hayao Miyazaki dhe prodhuar nga Tokuma Shoten. Është filmi i parë i krijuar nga Studio Ghibli dhe i publikuar më 2 gusht 1986, themel nuk është dyti nga disa, pasi Nausicaä of the Valley of the Wind u krijua nga anëtarëtues dy vjet më parë. Gjatë shfaqjes së tij në kinema, ai u shfaq së bashku me dy filma për Sherlock Hound, Aventura e Carbuncle Blu dhe Treasure Under the Sea.

Dhurata ideale për ata persona që pëlqejnë sendet me vlerë dhe unike. Gjithashtu fansat e animes Castle in the sky do të ishin të lumtur nëse do t’i bëhej një dhuratë e tillë. Për ty që do të ja blesh vetes jemi të sigurt që do jesh njësoj i lumtur kur ta kesh në duar. Përjetimet që merren nga një kuti muzike e personalizuar janë vërtet të vecanta. Ato të japin mundësinë për të qenë pjesë e botëve të ndryshme, qofshin ato virtuale apo fizike.

Kutia muzikore mund t’i jepet si dhuratë dikujt që e doni ose si shenjë vlerësimi për dikë që ju ka ndihmuar në një farë mënyre. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë se çfarë duhet marrë parasysh kur zgjedh një kuti muzike, si dhe disa opsione të shkëlqyera që janë të disponueshme për t’u blerë në faqen tonë !

Te The Giftery ky produkt është bestseller dhe jo më kot. Shumëllojmshëria e tyre bën që të gjithë njerëzit të gjejnë veten aty. Shumë prej klientëve tanë kanë dedikuar fjalët më të ëmbla me anë të një kutie muzike. Ndërkohë një pjesë tjetër kanë nostalgji për personazhet e dashur të fëmijërisë si sailormoon, the lion king, moana, pantera rozë, parku dinosaurëve, dragonball, harry potter, simpsons, lufta e yjeve etj Këto dhe shumë të tjera mund ti shfletoni në menunë tonë. Një kategori tjetër në të cilën mund të gjeni kuti muzike të personalizuara janë filmat dhe serialet më të ndjekura nga ju si la casa de papel, the good father, piratët e karaibeve, game of thrones etj

Që nga shpikja e kutisë muzikore, ajo ka qenë një dhuratë e njohur për shumë raste. Kutia e muzikës është një pajisje e vogël që luan një melodi kur kurdisni mekanizmin përkatës. Shpesh është zbukuruar me dizajne të ndërlikuara dhe është bërë nga materiale shumë të bukura.

1 review for Kuti Muzike Castle in the Sky

  1. Ana

    Vertet shume e bukur dhe cilesore!

Add a review

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0