Kuti Muzike Gramafon

Kuti Muzike Gramafon

3,500 L

Vetëm 1 stok

Kuti muzike në formën e një gramafoni. Mjafton vetëm një kurdisje dhe për ju do të luhen tinguj muzikor.

Melodia: Fur Elise

Informacion shtesë

Video reale e produktit: Kliko këtu

Gramafoni është një pajisje për regjistrimin dhe riprodhimin mekanik dhe analog të tingullit. Format valore të vibrimit të zërit regjistrohen si devijime fizike përkatëse të një brazdë spirale të gdhendur, të incizuar në sipërfaqen e një cilindri ose disku rrotullues, i quajtur “rekord”.

Kjo pajisje është tepër e vjetër dhe është një nga të parat objekte të cilat kanë mundësuar shijimin e tingujve muzikorë për njerëzit. Në ditët e sotme format dhe përmasat që mund të gjendet janë të shumta.

The Giftery ka sjell pranë jush një formë krejt moderne të një gramafoni. Mjafton vetëm një kurdisje dhe për ju do të luhen tinguj muzikor. Mund ta keni si dekor unik dhe të vecantë të gjithë në shtëpinë tuaj apo në ambjente të tjera ku e sigurt do të ishte një objekt që do të tërheq shumë vëmendje.

Kuti muzike gramafon një dhuratë e këndshmë për këdo. Nëse keni një artist në jetën tuaj ju ftojmë ta suprizoni duke i dhuruar jo thjesht një pajisje por copëza lumturie. Ata i përjetojnë ndryshe emocionet kur dhurata e personalizuar zgjon shpirtin artistik. Gramafoni do të ishte një dekor shumë i bukur edhe për ata persona që pëlqejnë objektet vintage dhe kanë pasion koleksionin e tyre. E sigurt që do të dukej shumë mirë kudo që do të ishte i vendosur, qoftë ky një ambjent modern apo një stil pak më i vjetër. Pajisje të tilla muzikore kanë vlerë aq të madhe sa është e veshtirë ti humbasin kohës.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike Gramafon”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0