Kuti Muzike La La Land

Kuti Muzike La La Land

1,200 L

Vetëm 1 stok

Kuti muzike druri e kompozuar me imazhin dhe tingujt muzikorë të filmit “La La Land”.

Informacion shtesë

Përmasa 65 × 50 × 40 mm
Materiali

Dru

Ngjyra

Kafe

Kuti muzike druri e kompozuar me imazhin dhe tingujt muzikorë të filmit “La La Land”. La La Land filloi të përdoret në fund të viteve 1970 dhe në fillim të viteve 80 si një pseudonim për Los Angeles, Kaliforni, veçanërisht për t’iu referuar Hollivudit. Histori interesante të cilat mund të krijojnë ide dhurate tepër të veçanta. Të gjithë kemi miq që një ditë e kanë ëndërruar Holliwood-in. Si thoni ti beni dhuratë këtë kuti muzike?

La La Land

La La Land është një film i vitit 2016 i shkruar dhe drejtuar nga Damien Chazelle. Filmi tregon historinë e dashurisë mes një muzikanti xhaz dhe një aktoreje aspirante, të luajtur përkatësisht nga Ryan Gosling dhe Emma Stone, i realizuar si një muzikal bashkëkohor që i bën homazh filmave muzikorë klasikë të prodhuar në kapërcyell të viteve 50-60.

Titulli i filmit është njëkohësisht një referencë për qytetin e Los Anxhelosit dhe kuptimin e të qenit në “botën e ëndrrave” ose “jashtë realitetit”. Chazelle shkroi skenarin në vitin 2010, por nuk mundi të gjente një studio të gatshme për të financuar projektin. Vetëm pas suksesit të Whiplash-it të tij 2014, projekti mori interesin e kompanive të prodhimit.

Filmi mori vlerësim universal nga kritikët, të cilët vlerësuan regjinë e Damien Chazelle, interpretimin e Stone dhe kolonën zanore të filmit, duke marrë vlerësime të larta nga shumë kritikë dhe duke e bërë atë një nga filmat më të njohur që nga dalja e tij në kinema.

Kasti artistik

Filmi u njoftua për herë të parë më 5 qershor 2014, kur u raportua se Miles Teller dhe Emma Watson ishin në bisedime për të luajtur në filmin La La Land, me skenar dhe regji nga Damien Chazelle. Më 14 prill 2015, u njoftua se Ryan Gosling dhe Emma Stone ishin në bisedime për të luajtur protagonistët e filmit. Watson e braktisi projektin për shkak të angazhimeve të bëra tashmë me përshtatjen live të Beauty and the Beast.

Roli kryesor mashkull iu ofrua Teller nga vetë Chazelle kur ata po punonin së bashku në Whiplash, por më vonë regjisori nuk e gjeti më Tellerin “kreativisht të duhur për projektin”. Sipas Hollywood Reporter, shkak i largimit të aktorit nga projekti ishte shpërblimi tepër i lartë, rreth 4 milionë dollarë.

Emma Stone luan Mia Dolan, një aktore aspirante që punon në një kafene në Los Angeles, duke u ndarë mes punës dhe audicioneve. Stone i ka dashur muzikalet që kur ishte i ri dhe shkoi për të parë Les Misérables kur ishte 8 vjeç, dhe një nga filmat e tij të preferuar është City Lights me regji të Charlie Chaplin në 1931.

Dhuratë me La La Land

Për të gjithë dashamirësit e la la land si dhe atyre personave që kanë një histori të lidhur me këtë film, kjo kuti muzike e personalizuar do të jetë kujtimi më i bukur që do zbukurojë jo vetëm ambjentin tuaj por edhe ditët tuaja. Dhurata merr kuptim unik kur lidhet me një kujtim apo me një moment. Nuk ka më bukur sesa një kuti druri e personalizuar me fjalët la la land të gdhendura në të dhe ndërkohë e shoqëruar nga tinguj muzikor që në mendjen tuaj mund të zgjojnë shumë kujtime.

Një kuti muzike është një dhuratë e vogël por me një peshë të madhe. Dizajni i saj është unik për shkak të skalitjes por edhe e gjithë mënyra se si është ndërtuar e bën tepër të veçantë. Nëse doni që dikush të suprizohet dhe të mbetet i mahnitur mjafton të blini një kuti muzike.

Gifi ju ofron një sërë alternativash me kuti muzike të personalizuara. Mund të jenë filma, anime, personazhe, fjalë zemre etj. Hidhini një sy dhe e sigurt që diku keni për ta gjetur veten apo personin tjetër që do të suprizoni.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike La La Land”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0