Kuti Muzike Pink Panther

Kuti Muzike Pink Panther

1,200 L

Kuti Muzike e personalizuar me imazhin dhe muzikën nga ‘Pink Panther’.

Muzika që e shoqëron është nga Henry Mancini & His Orchestra.

Informacion shtesë

Përmasa N/A
Ngjyra

E zezë, Kafe

Materiali

Dru

Kuti druri e personalizuar me imazhin dhe tingujt muzikor të ‘Pink Panther’. Të gjithë e njohim këtë muzikë sapo e dëgjojmë. Kjo mund të jetë dhurata ideale për çdo dashamirës të #pinkpanther qoftë i rritur apo fëmijë. Pantera rozë është një personazh imagjinar i animuar i cili shfaqet në të gjitha seritë që ne kemi ndjekur. Pink panther do mbetet një nga personazhet më karizmatikë i filmave të animuar.

Kjo kuti muzike është një ide e mirë për dhuratë për ditëlindjen e fëmijës suaj. Akoma edhe më mirë nëse tematika e ditëlindjes është me Pink panther. Personalizime me panterën rozë kudo në ditën më të rëndësishme për një fëmijë. Nëse fëmija juaj ju kërkon një dhuratë me pink panther apo dhuratë me panterën rozë ju tanimë e dini se ku do ta gjeni. Gifi ka një sërë alternativash të dhurata për fëmijë të cilat janë të personalizuara me personazhet e tyre më të dashur.

Bota e personazheve të animuara është e larmishme dhe secili ka të preferuarin e tij. Dyqani online Gifi ka sjellë disa prej tyre për ju në forma të ndryshme. Dekor për ditëlindje për fëmijë, tullumbace me helium për fëmijë, kuti muzike për fëmijë, veshje për fëmijë, lojëra inteligjence për fëmijë etj. Produkte të tilla mund ti gjeni në një kategori më vete, mjafton të klikoni këtu dhe jeni gati për të bërë blerjet tuaja.

Paraqitja fillestare e personazhit të animuar Pink Panther në sekuencën e titullit të filmit aksion live, me regji nga Friz Freleng, ishte një sukses i tillë me audiencën dhe United Artists sa studioja nënshkroi Freleng dhe studion e tij DePatie–Freleng Enterprises për një kontratë shumëvjeçare për një seri.

Pantera Rozë njihet si Nathu dhe Pangu në Azinë Lindore dhe Jugore, Paulchen Panther (Pavli i Vogël) në Gjermani dhe Pinko розовата пантера (Pinko Pantera Rozë) në Bullgari. Ai mbetet një personazh popullor për të gjitha vendet.

The Pink Panther është një personazh imagjinar i animuar që shfaqet në sekuencat e kreditit të hapjes dhe/ose mbylljes së çdo filmi në serinë The Pink Panther me përjashtim të A Shot in the Dark dhe Inspector Clouseau. Në skenën e filmit origjinal, “Pantera Rozë” është emri i një diamanti rozë të vlefshëm të emërtuar për një të metë që tregon një “figurë të një pantere që buron” kur mbahet në dritë në një mënyrë të caktuar; në kredite kjo u përkthye në një panterë rozë të animuar.

Popullariteti i personazhit shkaktoi një ekskluzivitet spin-off të pantallonave të shkurtra teatrale, filmave vizatimorë televizivë dhe mallrave. Ai luajti në 124 filma të shkurtër, katër seriale televizive dhe katër speciale televizive. Personazhi është i lidhur ngushtë me “The Pink Panther Theme”, kompozuar nga Henry Mancini.

Në vjeshtën e vitit 1969, karikaturat Pink Panther shkuan në televizionin NBC të shfaqura të shtunave në mëngjes përmes The Pink Panther Shoë. NBC shtoi një këngë për të qeshur në karikaturat origjinale, me Marvin Millerin si transmetues jashtë kamerës duke folur me Panterën Rozë gjatë segmenteve të parakolpit që shfaqin Panterën Rozë dhe Inspektorin së bashku. Seriali paraqiste një hyrje me veprim të drejtpërdrejtë, mbi këngën me temë, e cila paraqiste Panthermobile.

Pantera të shkurtra Pink Panther të prodhuara pas vitit 1969 u prodhuan si për transmetim ashtu edhe për film, zakonisht shfaqen fillimisht në televizion dhe u lëshuan në kinema nga United Artists. Një version i shfaqjes quhej The Think Pink Panther Shoë. Një numër serialesh simotra iu bashkuan The Pink Panther në ekranet e filmave dhe në valët e transmetimit, mes tyre The Ant and the Aardvark, Tijuana Toads (a.k.a. Texas Toads), Hoot Kloot dhe Misterjaë (a.k.a. Mr. Jaës and Catfish). Kishte gjithashtu një seri filmash të shkurtër të animuar të quajtur Inspektori, me Inspektorin e frymëzuar nga Clouseau dhe ndihmësin e tij Sgt. Deux-Deux, të cilin Inspektori po e korrigjon përgjithmonë.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Kuti Muzike Pink Panther”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0