Litecoin

Litecoin

600 L

Ka stok

Litecoin (LTC ose Ł) është një projekt softuerik peer-to-peer i lëshuar nën licencën MIT/X11. Litecoin ishte një spinoff ose altcoin i hershëm i bitcoin, duke filluar nga tetori i vitit 2011. Në detaje teknike, Litecoin është pothuajse identik me Bitcoin.

SKU: 10343 Kategori: , Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Materiali

Metalike

Litecoin (LTC ose Ł) është një projekt softuerik peer-to-peer i lëshuar nën licencën MIT/X11. Litecoin ishte një spinoff ose altcoin i hershëm i bitcoin, duke filluar nga tetori i vitit 2011. Në detaje teknike, Litecoin është pothuajse identik me Bitcoin.

Litecoin është i ndryshëm në disa mënyra nga Bitcoin:

  1. Rrjeti Litecoin synon të përpunojë një bllok çdo 2.5 minuta, në vend të 10 minutave të Bitcoin. Kjo i lejon Litecoin të konfirmojë transaksionet katër herë më shpejt se Bitcoin.
  2. Litecoin përdor scrypt në algoritmin e saj të provës së punës, një funksion sequential memory-hard që kërkon asymptotically më shumë kujtesë se një algoritëm i cili nuk është memoria-vështirë.
  3. Litecoin ka një ofertë maksimale qarkulluese prej 84,000,000 LTC, e cila është katër herë më e madhe se furnizimi maksimal në qarkullim i Bitcoin prej 21,000,000 BTC.

Siç u përmend më parë, Litecoin ofron transaksion të shpejtë me një aftësi prej rreth 56 prej tyre në sekondë. Këtu janë disa nga përfitimet e tjera që ju mund të prisni: Një histori më e vogël e transaksioneve blockchain prej afërsisht 20GB krahasuar me vëllain e saj më të madh, Bitcoin’s mbi 180GB

Megjithatë, në të vërtetë, Litecoin, si të gjitha kriptovalutat, është një formë e parave dixhitale. Kështu që mund të përdoret nga individët dhe institucionet për të blerë gjëra dhe për të transferuar fonde midis llogarive. Shpejtësia relative dhe lirësia e saj e bëjnë atë ideale për transaksione më të vogla, të përditshme.

Përdorimi dhe rëndësia e Litecoin është një formë e parave dixhitale që përdor një blockchain për të mbajtur një ledger publik të të gjitha transaksioneve. Ai përdoret për të transferuar fonde midis individëve ose bizneseve pa nevojën e një ndërmjetësi të tillë si një bankë ose shërbim i përpunimit të pagesave.

Litecoin ka provuar herë pas here se është një investim i mirë, dhe duke pasur parasysh sinjalet teknike dhe forcën themelore, dhe faktin se pasuria po del nga një treg i zgjeruar ariu dhe po ndërton një bazë të fortë, Litecoin është gati për një tjetër rritje, duke e bërë atë një investim të shkëlqyer dhe jo vetëm një të mirë. Gjithashtu, bazuar në pritjen e rritjes së saj më 2021, ai duket si një investim i mirë. Ndërsa litecoin ka fituar shumë popullaritet dhe është duke u përdorur më shumë nga bizneset, kriptos priren të jenë shumë të paqëndrueshme dhe janë investime shumë të rrezikshme. Meqë ato nuk janë të rregulluara, kjo ka tendencë ta rritë rrezikun edhe më shumë.

Litecoin tanimë mund ta gjeni tek ne. The Giftery ka një seksion të vecantë me kriptomonedha për të gjithë të apasionuarit dhe koleksiunesit e tyre. Mjafton të klikoni këtu dhe mund të eksploroni në botën e parave dixhitale. Disa prej tyre mund ti njihni shumë mirë dhe një pjesë mund ta shihni për herë të parë. Kjo është një mundësi e mirë për të njohur gamën e gjerë të kriptomonedhave në shqipëri të sjellura në këtë formë nga ne.

Secila prej këtyre monedhave ka shpjegimin përkatës të cilin ju mund ta lexoni dhe në këtë mënyrë do ta keni më të lehtë për të kuptuar se çfarë dëshironi të zgjidhni. Me këtë rast i bëni edhe një dhuratë vetes. Ama nëse jeni duke kërkuar një dhuratë për shokun që pëlqen kriptovalutën atëherë mund të blini më shumë se një. Shoku juaj do të ngelet pafund i kënaqur pasi kjo gjë është vërtetuar nga miqtë e faqes sonë të cilët janë kthyer në klient besnik.

Monedhat janë metalike dhe kanë çdo detaj siç mund ti shihni edhe online. Cilësia është maksimale dhe në proporcion të drejt me vlerën që kanë. Kriptomonedha Litecoin mund të jetë zgjedhja jote e radhës për dhuratë.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Litecoin”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0