Mini Kukulla Akatsuki

Mini Kukulla Akatsuki

1,000 L

Mini kukulla të modeluara sipas perzonazheve kryesore të Akatsuki në material PVC dhe me madhësi 8.5x4cm.

Këto minikulla janë të punuara në detaje duke shfaqur në këtë mënyrë të gjitha karakteristikat kryesore të secilit personazh.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Naruto”

Informacion shtesë

Përmasa 85 × 40 mm
Materiali

PVC

Mini kukulla të modeluara sipas perzonazheve kryesore të Akatsuki në material PVC dhe me madhësi 8.5x4cm. Këto minikulla janë të punuara në detaje duke shfaqur në këtë mënyrë të gjitha karakteristikat kryesore të secilit personazh. Mund ti përdorni si aksesorë dekorues të ambjentit tuaj por gjithashtu edhe për të luajtur.

Fëmijë e të rritur, dashamirës të animes do ti adhurojnë kur ti shohin nga afër. Janë realisht shumë të bukura të gjitha. Ju mund të porosisni vetëm një, disa prej personazheve ose të gjithë. Zgjidhni të preferuarin tuaj dhe porositeni menjëherë. Nëse jeni duke zgjedhur një dhuratë ne do të kujdesemi që edhe paketimi të jetë i kuruar deri në detajet më të vogla.

Një kukull është një model tipik i një karakteri njerëzor ose personazhi, shpesh përdoret si një lodër për fëmijët. Kukullat janë përdorur gjithashtu në ritualet tradicionale fetare anembanë botës. Kukullat më të hershme bëheshin nga materiale të disponueshme, si argjila, guri, druri, kocka, fildishi, lëkura ose dylli. Ndërkohë në ditët e sotme përdoren më shumë materiale dhe modelet të cilat realizohen janë tepër të larmishme.

Personazhet e Akatsuki që do të gjeni te The Giftery në formen e një minikukulle janë: Nagato / Pain, Jahiko, Konan, Tobi, Zetsu, Kisame, Itachi, Sasori, Deidara, Kakuzu, Hidan, Orochimaru..

Nagato ishte një shinobi i Amegakure dhe pasardhës i klanit Uzumaki. Duke formuar Akatsuki së bashku me shokët e tij (dhe shokët jetimë të luftës) Yahiko dhe Konan, Nagato ëndërronte të sillte paqe në botën e dhunshme shinobi. Megjithatë, pas vdekjes së Yahiko, Nagato adoptoi pseudonimin e Dhimbjes dhe, së bashku me Konanin, filloi të drejtonte një Akatsuki të ri – një që do ta detyronte botën në paqe duke përdorur çdo mjet të nevojshëm.

Yahiko ishte një shinobi nga Amegakure. Së bashku me shokët e tij jetimë të luftës, Nagato dhe Konan, ai themeloi dhe udhëhoqi Akatsuki në një përpjekje për të sjellë paqen. Pas vdekjes së Yahikos, Nagato do ta kthente trupin e tij në Rrugën Deva të Gjashtë Shtigjeve të Dhimbjes, të cilën ai e përdori si imazhin e vazhdueshëm publik të udhëheqjes së Akatsuki-t.

Konan ishte një kunoichi nga Amegakure dhe një anëtar themelues i Akatsuki origjinal. Pas vdekjes së Yahiko, ajo ishte partner me Nagato, i cili kishte marrë kontrollin e Akatsuki, dhe ishte anëtari i vetëm që e thirri atë me emrin e tij. Pas vdekjes së Nagatos, Konan dezertoi nga Akatsuki dhe u bë kreu i fshatit de facto të Amegakure.

Obito Uchiha ishte anëtar i klanit Uchiha të Konohagakure. Ai u besua se vdiq gjatë Luftës së Tretë Botërore Shinobi, trashëgimia e tij e vetme e mbijetuar ishte Sharingan që ai i dha shokut të tij të skuadrës, Kakashi Hatake. Në të vërtetë, Obito u shpëtua nga vdekja dhe u trajnua nga Madara, por ngjarjet e luftës la Obito zhgënjyer me realitetin, dhe ai trashëgoi planin Madara për të krijuar një botë ideale. Rishfaqja nën emrat e Tobi dhe Madara Uchiha vetë, Obito mori kontrollin e Akatsuki, duke i përdorur ato si një mjet për të çuar përpara machinations e tij, përfundimisht duke shkuar në publik dhe duke filluar Luftën e Katërt Botërore Shinobi.

Roli kryesor i Zetsu brenda Akatsuki është të funksionojë si një spiun, dhe shpesh kryen detyra që janë të ngjashme me një gjahtar-nin. Ai është treguar i aftë të lëvizë trupin e tij dhe të marrë pjesë në bishat bishtaja duke vulosur ritualin njëkohësisht që, përveç të qenit unik për të, i lejon atij të veprojë si një roje ndërsa vulosja bëhet.

Kisame Hoshigaki, i frikësuar si Përbindëshi i Mjegullës së Fshehur , ishte një shinobi i Klanit Hoshigaki të Kirigakure. Pasi u bashkua me Shtatë Shpatat Ninxha të Mjegullës, ai u bë një S-rank i humbur dhe u bashkua me Itachi Uchiha kur ky i fundit u bashkua me Akatsuki.

Itachi Uchiha ishte një shinobi i klanit Uchiha të Konohagakure i cili shërbeu si një Kapiten Anbu. Ai më vonë u bë një kriminel ndërkombëtar pasi vrau të gjithë klanin e tij, duke kursyer vetëm vëllain e tij më të vogël, Sasuke.   Ai më pas u bashkua me organizatën kriminale ndërkombëtare të njohur si Akatsuki, veprimtaria e të cilit e solli atë në konflikt të shpeshtë me Konoha dhe ninxha e saj – duke përfshirë Sasuke i cili kërkoi të hakmerret klanin e tyre duke vrarë Itachi.

Sasori , i njohur si Sasori i Rërës së Kuqe, ishte një gradë S nga Brigada e Kukullave sunagakure dhe një anëtar i Akatsuki, ku ai ishte partner me Orochimaru dhe më vonë Deidara.

Deidara ishte një gradë S nga Iwagakure. Gjatë kohës së tij në fshat, ai ishte anëtar i Korpusit të Shpërthimit. Pas dezertimit nga fshati, ai u detyrua në Akatsuki dhe ishte anëtari i saj më i ri. Atje, Deidara u bashkua me Sasorin deri në vdekjen e tij, dhe më vonë me Tobin para se të vdiste.

Kakuzu ishte një S-rank missing-nin nga Takigakure dhe një anëtar i Akatsuki i cili ishte partner me Hidan. Kisame Hoshigaki me shaka iu referua atyre si Combo Zombie për shkak të faktit se, në kuptime të ndryshme, ata nuk mund të vdisnin.

Hidan është një S-rank i cili dezertoi nga Yugakure dhe më vonë u bashkua me Akatsuki. Atje, ai u bashkua me Kakuzu, pavarësisht nga disi mospëlqimi i dyanshëm i njëri-tjetrit. Ai ishte gjithashtu anëtari i dytë më i ri i Akatsuki në kohën e prezantimit të Tobit.

Orochimaru është një nga Sannin legjendare të Konohagakure. Me një ambicie jete për të mësuar të gjitha sekretet e botës, Orochimaru kërkon pavdekësinë në mënyrë që ai të mund të jetojë gjithë jetën e nevojshme për të kryer detyrën e tij.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Mini Kukulla Akatsuki”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0