Monkey D. Luffy Action Figure

Monkey D. Luffy Action Figure

3,000 L

Vetëm 1 stok

Action figure Monkey D. Luffy në versionin e një kukulle me gjatësi 14 cm. Dizenjo më unike se kjo vështirë se mund të gjeni diku tjetër.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “One Piece”

Informacion shtesë

Përmasa 140 mm
Materiali

PVC

Figurë aksioni e personalizuar me personazhin e  Monkey D. Luffy është një nga produktet i cili bën pjesë në koleksionin e One Piece. Kjo figurinë në formën e një skulpture ka gjatësi 14 cm dhe është e punuar detajisht me të gjitha karakteristikat që ka personazhi. Nëse je një fans i one piece kjo do të jetë dhurata më e bukur që ti do të kesh.

Një figurë aksioni është një dhuratë e përshtatshme për të rritur por edhe për fëmijë. Mund ta zgjidhni si dhuratë për çdo grupmoshë, mjafton të dini fans i cilës anime janë personat që do të ja dhuroni. Produkte të tilla janë dhurata që nuk njohin moshë.

E veçanta e një figure aksioni është mënyra e modelimit të saj. Materiali është tepër cilësor dhe i reziston kohës. Gjithashtu punimi i figurinës është totalisht i përshtatur me personazhin gjë që ja shton akoma edhe më shumë vlerat. Dhurata të tilla ku raporti cilësi – cmim është tepër i konsiderueshëm duhet ti kemi gjithmonë parasysh për ti zgjedhur.

Monkey D. Luffy

Monkey D. Luffy, i njohur gjithashtu si “Straw Hat Luffy” dhe zakonisht si “Straw Hat”, është protagonisti kryesor i manga dhe anime, One Piece. Ai është themeluesi dhe kapiteni i Pirates gjithnjë e më famëkeq dhe të fuqishëm Straë Hat, si dhe një nga luftëtarët kryesorë të saj. Ëndrra e tij e përjetshme është të bëhet Mbreti i Piratëve duke gjetur thesarin legjendar të lënë pas nga i ndjeri Gol D. Roger. Ai beson se të jesh Mbreti i Piratëve do të thotë të kesh më shumë liri në botë. I lindur në fshatin Foosha, Luffy hëngri aksidentalisht Gomu Gomu no Mi në moshën 7-vjeçare, e cila e ktheu trupin e tij në gomë.

Ai u takua me Shanks me flokë të kuq, i cili i dha Luffy-t kapelen e kashtës, e cila është bërë aksesori i veçantë i Luffy-t, pasi ia kishte dhuruar djalit si pjesë e një premtimi që ata të takoheshin sërish një ditë. Ai u takua me Shanks me flokë të kuq, i cili i dha Luffy-t kapelen e kashtës, e cila është bërë aksesori i veçantë i Luffy-t, pasi ia kishte dhuruar djalit si pjesë e një premtimi që ata të takoheshin sërish një ditë.

Luffy është djali i liderit revolucionar Monkey D. Dragon, nipi i heroit të marinës Monkey D. Garp, vëllai i betuar i të ndjerit “Fire Fist” Portgas D. Ace dhe Shefit Revolucionar të Shtabit Sabo, dhe kujdestarit i biri i Dadanit Kaçurrel. Ai është një nga të paktët njerëz në botë që mbart Vullnetin e D. Gjatë kulmit të Bastisjes në Onigashima, aftësitë e tij në Frutin e Djallit u zgjuan vërtet për herë të parë që nga Shekulli i zbrazët; duke i dhuruar atij fuqi mitike për të cilën qeveria botërore kishte shumë frikë se do të kthehej.

One Piece

One Piece është emri që bota i dha të gjithë thesarit të fituar nga Mbreti Pirat Gol D. Roger. Të paktën një pjesë e saj dikur i përkiste Joy Boy gjatë Shekullit Void. Thuhet se thesari ka një vlerë të paimagjinueshme dhe aktualisht ndodhet në ishullin e fundit të Grand Line: Laugh Tale.

Në mangën origjinale, termi “One Piece shpesh shoqërohet nga një varg teksti shtesë që përkthehet përafërsisht në “thesarin e madh hito-tsunagi”, fillimisht si një përshkrues i veçantë dhe më vonë si një tekst bazë i përmbysur drejtpërdrejt me “One Piece”.

Në këtë rast Gifi ka sjellë për ju këtë figurë aksioni Monkey D. Luffy si një alternativë zgjedhje për dhuratën e radhës që do ti bëni vetes apo një personi tjetër. Të gjitha specifikimet e nevojshme do të mund ti gjeni në përshkrimi e produktit poshtë fotos.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Monkey D. Luffy Action Figure”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0