Mbajtëse Çelësash One Piece

Mbajtëse Çelësash One Piece

850 L

Mbajtëse çelësash jo si gjithë të tjerat. Në të janë vendosur simbolet kryesore të disa personazheve të One piece.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “One Piece”

Informacion shtesë

Përmasa 35 × 35 mm
Ngjyra

Blu, E kuqe, Lejla, Portokalli

Materiali

Metalike

Mbajtëse çelësash me simbolin kryesor të personazhit të Luffy. Cdo fans i one piece e di mirë se çfarë simbolizon ajo. Kapela prej kashte e Luffy është simboli kryesor i të gjithë serisë dhe është origjina e pseudonimit të tij “Kapelë kashte Luffy”. Kapela e tij prej kashte iu dha nga idhulli i tij, Red Hair Shanks kur Luffy ishte fëmijë, dhe ai premtoi t’ia kthente kapelën Shanks-it sapo të bëhej një pirat i madh (ose më saktë, Mbreti i Piratëve). Gomu Gomu no Mi është një Frut Djalli i tipit Paramecia që i jep trupit të përdoruesit vetitë e gomës, duke e bërë përdoruesin Njeri Gome. Fillimisht ishte një thesar që ruhej shumë nga Qeveria Botërore derisa u vodh nga Shanks dhe ekuipazhi i tij. Më pas e hëngri rastësisht protagonisti i serialit, Monkey D. Luffy.

Ace, djali i Gol D. Roger dhe vëllai i birësuar i Monkey D. Luffy. Ndërsa ishte gjallë, Ace zotëronte fuqinë e Mera Mera no Mi, e shqipëruar si Fruti Flakë-Flakë. Mera Mera no Mi është një Frut Djalli i tipit Logia që lejon përdoruesin të krijojë, kontrollojë dhe shndërrohet në zjarr sipas dëshirës. Është ngrënë nga Sabo, dhe më parë nga Portgas D. Ace. Tashmë gjendet në dyqanin tonë të dhuratave.

Edward Newgate, i njohur zakonisht si Whitebeard ishte kapiteni i Piratëve Whitebeard dhe i njohur si “Njeriu më i Fortë në Botë” pas vdekjes së Gol D. Roger. Ai ishte një anëtar i Katër Perandorëve që sunduan mbi Botën e Re deri në vdekjen e tij gjatë Betejës së Marineford. Gura Gura no Mi është një Frut Djalli i tipit Paramecia i cili i lejon përdoruesit të krijojë dridhje ose “tërmete”, duke e bërë përdoruesin një Njeri Tërmet. Ajo u hëngri nga Edward Newgate, por pas vdekjes së tij, fuqia e tij u vodh nga Marshall D. Teach. Ky frut ka një reputacion të frikshëm se është në gjendje të shkatërrojë botën dhe konsiderohet të jetë Fruti më i fortë i Djallit brenda klasës Paramecia, që nuk ka fuqi më të dobët se ato të një fruti djalli Logia. Keni mundësi të ndryshme për të zgjedhur një dhuratë me personazhin tuaj të preferuar.

Law hëngri Ope Ope no Mi, një Frut Djalli i tipit Paramecia, i cili e lejon atë të krijojë një sferë me atmosferë blu të lehtë, brenda së cilës ai mund të manipulojë strukturën e hapësirës. Ai mund ta shfaqë këtë sferë të aurës në një zonë shumë të gjerë, megjithatë ai nuk mund ta lëvizë sferën pasi ta imagjinojë atë, në vend të kësaj do t’i duhet të heqë sferën dhe të krijojë një të re në një vend tjetër. Për më tepër, Ligji duhet të përqendrohet në mënyrë që të ruajë dhe përdorë fuqinë e tij, dhe ndryshe nga shumica e fuqive të Frutit të Djallit, fuqitë e Law ndikojnë drejtpërdrejt në qëndrueshmërinë e tij.
Ope Ope no Mi është një Frut Djalli i tipit Paramecia që jep aftësinë për të shfaqur një hapësirë sferike në të cilën përdoruesi mund të manipulojë orientimin, lëvizjet dhe konfigurimin fizik të çdo gjëje dhe kujtdo (përfshirë veten) në një mënyrë “kirurgjikale”. Frutin e hëngri Trafalgar D. Water Law, i cili iu dha me forcë nga Donquixote Rosinante. Para Law, fuqitë e frutave mbaheshin nga një mjek i famshëm. Fansat e “Surgeon of Death” mund ta bëjnë të tyren këtë mbajtëse celësash.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Mbajtëse Çelësash One Piece”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0