Unazë Rinne Sharingan

Unazë Rinne Sharingan

700 L

Ka stok

Unazë uniseks me simbolin e Rinne Sharingan. Nëse je duke menduar për një dhuratë të vecantë je në vendin e duhur. The giftery të jep mundësinë për të porositur një set të plotë produktesh me këtë personazh.

Pjesë e setit të produkteve Gifi Box “Naruto”

Informacion shtesë

Përmasa 65 mm
Materiali

Aliazh Zinku

Unaza Rinne Sharingan është një dōjutsu kekkei mōra dhe paraardhësi i Rinnegan dhe Sharingan. Karakterizohet nga sklera të kuqe dhe iris, me një model valëzues që përhapet mbi kokërdhok të syrit dhe nëntë tomoe.

Historiku:
Ky dōjutsu u shfaq për herë të parë nga Kaguya Ōtsutsuki si një sy i tretë në ballin e saj pasi hëngri frutin chakra të Pemës së Zotit. Ajo u zotërua gjithashtu nga Dhjetë-Bishtat, rezultat i bashkimit të Kaguya me Pemën e Zotit. Sipas tabelës prej guri të dhënë në klanin Uchiha, kur ai që zotëron fuqinë e Rinne i afrohet hënës, syri që mund të reflektojë nga hëna dhe të japë ëndrrën e pafund do të hapet. Kjo u vërtetua e vërtetë kur Madara Uchiha, si jinchūriki i Dhjetë Bishtave, ishte në gjendje ta shfaqte këtë dōjutsu në ballin e tij pasi rifitoi të dy Rinnegan-in e tij. Si rezultat i veprimeve të Black Zetsu, trupi i Madara më pas shërbeu si një anije për Kaguya të ringjallur, i cili mbajti Rinne Sharingan. Kur Naruto Uzumaki dhe Sasuke Uchiha më vonë përdorën Gjashtë Shtigjet – Chibaku Tensei për të vulosur Kaguya, syri i saj i tretë u mbyll nga një qepallë horizontale me pamjen e një dielli dhe hëne nën efektet e teknikës.

Fuqia:
Rinne Sharingan zotëron fuqinë okulare të Sharinganit dhe mund të përdoret për të hedhur Tsukuyomi të Pafund, një genjutsu jashtëzakonisht i fuqishëm që mund të kundërshtohet vetëm nga Rinnegan dhe chakra e nëntë bishave me bisht. Duke përdorur këtë dōjutsu, Kaguya mund të transportojë veten dhe ata në afërsi të saj në një seri dimensionesh alternative.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Unazë Rinne Sharingan”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0