Shënjues për Ramazan

Shënjues për Ramazan

900 L

Vetëm 1 stok

Tabela e shënimit të kohës së Ramazanit: një udhëtim transparent dhe argëtues përmes agjërimit.

SKU: 10591 Kategori: ,

Informacion shtesë

Në muajin e shenjtë të Ramazanit, muslimanët anembanë botës nisin një udhëtim të thellë shpirtëror të shënuar nga agjërimi nga agimi deri në perëndim të diellit. Ky muaj i shenjtë ka një rëndësi të thellë, duke shërbyer si një periudhë vetë-reflektimi, lutjeje dhe përkushtimi të shtuar. Në qendër të festimit të Ramazanit është gjurmimi i përpiktë i kohës për syfyr (ushqimi para agimit) dhe Iftar (prishja e agjërimit në perëndim të diellit). Për të lehtësuar këtë praktikë thelbësore, shfaqet një mjet unik dhe i gjithanshëm – Tabela e Kohës së Ramazanit.

Kjo Shënjuese e Ramazanit ju jep mundësinë të shënoni ditën në të cilën jeni, kohën e syfyrit si dhe kohën e iftarit. Në këtë mënyrë nuk do ju duhet që të shikoni gjithë kohës kalendarin për orarin e ditës përkatëse.

Imagjinoni një shënjus që shërben jo vetëm si një ndihmë praktike për menaxhimin e kohës gjatë Ramazanit, por edhe mishëron frymën dhe simbolikën e këtij muaji të shenjtë. Imagjinoni një sipërfaqe transparente, të qartë si qëllimet e atyre që kremtojnë Ramazanin, të stolisur me fjalën “Ramazan” të gdhendur me guxim, një fener nderimi dhe përkushtimi. Kjo nuk është tabelë e zakonshme; është një portal në zemrën e Ramazanit, që i fton besimtarët të nisin një udhëtim të përmbushjes shpirtërore.

Në pamje të parë, Tabela e Kohës së Ramazanit shfaqet si një kanavacë bosh, që pret prekjen e dorës së një besimtari për t’i mbushur me qëllim dhe kuptim. Sipërfaqja e saj transparente simbolizon qartësinë dhe pastërtinë e qëllimit të kërkuar gjatë orëve të agjërimit, ndërsa dizajni i saj elegant harmonizohet pa probleme me çdo mjedis, qoftë ai një vendbanim i thjeshtë apo një xhami e madhe. Megjithatë, nën pamjen e tij të jashtme të thjeshtë fshihet një thesar funksionaliteti dhe potenciali arsimor, duke e bërë atë një dhuratë të dashur për besimtarët myslimanë dhe një mjet tërheqës për fëmijët e etur për të mësuar rreth Islamit.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Shënjues për Ramazan”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0