Dr Stone Action Figure

Dr Stone Action Figure

4,000 L

Vetëm 1 stok

Figurë aksioni Dr. Stone me gjatësi 20 cm.

Informacion shtesë

Përmasa 200 mm
Materiali

PVC

Dr. STONE është një serial manga dhe anime i krijuar nga Riichiro Inagaki dhe Boichi. Pasi një kataklizëm bën që të gjithë në botë të kthehen në gur, dy djem zgjohen dhe marrin përsipër detyrën e frikshme për të ringjallur pjesën tjetër të njerëzimit. Kjo luftë epike kthehet shpejt në një luftë midis forcave kundërshtare të shkencës dhe fuqisë – dhe kush, saktësisht, meriton të ringjallet.

Historia ndjek gjeniun shkencor adoleshent Senku Ishigami, i cili planifikon të rindërtojë qytetërimin pasi njerëzimi u ngurtësua në mënyrë misterioze për 3700 vjet. Viz Media e licencoi mangën në Amerikën e Veriut. Shueisha filloi të simulonte serinë në anglisht në faqen e internetit dhe aplikacionin Manga Plus në janar 2019. Një adaptim i serialit televiziv anime i prodhuar nga TMS Entertainment, i transmetuar në Tokyo MX nga korriku deri në dhjetor 2019. Një sezon i dytë i serialit anime i përqendruar në harkun “Stone Ëars” u transmetua nga janari deri në mars 2021. Një sezon i tretë do të shfaqet premierë në Prill 2023. Një speciale televizive e titulluar Dr. Stone: Ryusui u shfaq premierë në korrik 2022.

Në vitin 2019, një blic misterioz befas peshon pothuajse të gjithë jetën njerëzore. Raca njerëzore e ngrirë në gur për 3700 vjet, derisa në prill të vitit 5738, një mrekulli 15-vjeçare e quajtur Senku Ishigami ringjallet papritur për të gjetur veten në një botë ku të gjitha gjurmët e qytetërimit njerëzor janë gërryer nga koha. Senku ngre një kamp bazë dhe fillon të studiojë njerëzit e ngurtësuar për të përcaktuar shkakun e ngjarjes, si dhe një kurë.

Gjatë gjashtë muajve të ardhshëm, miku i Senkut Taiju Oki zgjohet dhe Senku mëson se ringjallja e tyre u bë e mundur me acid nitrik. Me këtë zbulim, ata zhvillojnë një përbërje që do t’i lejojë ata të ringjallin menjëherë të tjerët. Ata fillojnë duke ringjallur një artist të famshëm luftarak të shkollës së mesme të quajtur Tsukasa Shishio dhe shokun e tyre të klasës (dhe të dashurën e Taiju) Yuzuriha Ogaëa me qëllimin e rindërtimit të qytetërimit me fokus në shkencë.

Tsukasa përfundimisht zbulon se ai kundërshton idenë e Senkut për të formuar një qytetërim të ri shkencor, duke besuar se bota e vjetër ishte e ndotur dhe nuk duhet të restaurohet. Në vend të kësaj, ai dëshiron të krijojë një rend të ri botëror të bazuar në fuqi dhe forcë, duke shkuar aq larg sa të shkatërrojë çdo të rritur të ngurtësuar që has në mënyrë që t’i pengojë ata të ndërhyjnë në qëllimet e tij. Pasi zhvat formulën për përbërjen e ringjalljes nga Senku, Tsukasa tenton ta vrasë atë kur kuptoi se Senku di të krijojë armë nga të cilat nuk mund t’i mbrojë. Duke besuar se e vrau me sukses Senkun, Tsukasa largohet për të filluar krijimin e fraksionit të tij në Botën e Gurit.

Prodhimi

Riichiro Inagaki fillimisht filloi të punojë mbi Dr. Stone me idenë fillestare për të krijuar një protagonist që konsiderohej një personazh relativisht normal ndryshe nga shumë të tjerë brenda zhanrit. Ai vendosi që qasja e tij më e mirë me krijimin e Senkut ishte të krijonte një personazh që ishte ambicioz dhe zgjodhi të shtynte veten në mënyrë aktive përmes punës së palodhur për të përmbushur qëllimet e tyre.

Adaptimi

Regjisori Shinya Iino u shpreh se një nga sfidat me përshtatjen e serialit në animacion ishte përcaktimi se si do të shfaqeshin sfondet në një medium tjetër. Ai do të vazhdonte të deklaronte se Boichi kishte ofruar ndihmën e tij duke dërguar skicat e tij të përafërta si një mënyrë për të lehtësuar procesin e përshtatjes.

Gifi sjell për ju këtë figurë aksoni Dr stone me gjatësi 20 cm për të gjithë dashamërësit e dr stone.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Dr Stone Action Figure”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0